Светна лампа EPC (Electronic Power Control)?

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
stilko
Мнения: 604
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 0:26
Автомобил:
Двигател:

Светна лампа EPC (Electronic Power Control)?

Мнениеот stilko » Вто 13 дек 2005 20:18


От няколко дни сутрин ми свети тази лампа. След около 10-15 минути изгасва. За какво е и някаква идея защо свети? Досега не се е случвало.




Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот brabus » Чет 19 яну 2006 10:49


Ако говориш за Сеата, макар, че на 1.0 да сложат ESP малко ме съмнява, та да не бъркаш буквонареждането на това, което ти свети? :lol:


Потребителски аватар
vodoo
Мнения: 47
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 23:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vodoo » Нед 19 мар 2006 23:16


съкращението означава Electronic Power Control - вгражда се серийно на по - новите модели VW, Seat, Scoda. вързано е с електронното управление на горивния процес в двигателя. вързано е и ламбда сондата от която черпи информация. според мен светването му при работещ двигател определено посказва бъдещи неприятности.


stilko
Мнения: 604
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 0:26
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот stilko » Вто 20 фев 2007 0:50


Бъдещите проблеми бяха смяна на ламбда сонда след един месец :)


Потребителски аватар
poGo
Мнения: 637
Регистриран на: Сря 01 мар 2006 16:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот poGo » Пет 10 авг 2007 10:43


Я да я поизтупам от прахта тая тема... :lol:
Вчера почти бях свършил бензина, ама вече ахаааааа..., карам на изпарения (защото в моментая Полото го кара жена ми, естест. :lol: ), влизам на бензиностанцията и хоп - EPC!!!!!! Пфу, д..а маа му! Псувам аз и се надявам да има пряка връзка между карането 4-5 км. на "тиня" и сервизния сигнал. Наливам и на 4000 оборота до нас за да издухам гадните налепи. Днес сутринта не светеше. Надявам се да е имало някакви гадории по ламбда-сондата, които да са си заминали, щото ако си е заминала тя......... лоша работа!! :woooow:


Потребителски аватар
vodoo
Мнения: 47
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 23:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vodoo » Сря 23 юли 2008 22:14


на мен ми се случи същото преди месец време. съвсем малко гориво, наливане на гориво, работа на двигателя на малко форсиран режим и EPC - то угасна. но-о-о, оказва се, че тая лампа има свойството да светва по различни поводи. за твоето поло poGo и моят сеат, тази "вълшебна" сигнализация в зависимост от кодовете за грешка, които дава и външните признаци може да означава три неща - едното е споменато по - горе, второто MAF, третото съчетано с изчезване на стоп светлините - датчик на спирачния педал, оказва се че е доста капризен, а изглежда и от сеат/VW знаят това, защото имат доста количества на склад и като им кажеш, че свети EPC - то първо питат "а стоповете светят ли?". та, виж си стоповете светят ли.:D. за ползващите английски линка е с описание на подобни проблеми http://www.honestjohn.co.uk/forum/post/ ... tm?t=28095. частта в сеат "аутотехника" е 21 лв с ддс. от опит го казвам.


trifonov_89
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 08 авг 2009 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Samokov

Re: EPC?

Мнениеот trifonov_89 » Съб 08 авг 2009 16:45


Здравейте!Днес при мен се появи същият проблем,светна EPC!Искам да попитам,къде точно се намира този датчик?


Потребителски аватар
vodoo
Мнения: 47
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 23:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: EPC?

Мнениеот vodoo » Нед 09 авг 2009 18:54


ами, не се разбира за кой датчик питаш, по - нагоре са изредени три. като общо - MAF - а обикновено е между въздушния филтър и входните колектори, ламба сондите обикновено са две, една преди и една след катализатора, т.нар. стоп машинка, поне при мен е в основата на спирачния педал. и трите обаче изискват известна диагностика, най - лесно се установява повредата в "стоп машинката" - паркираш автомобила със задната част към стена и натискаш стоповете - ако ги няма (и двата) е добре да се погледне тази "машинка". ако ги има EPC-то свети от нещо друго. трябва да се посети сервиз с диагностична апаратура, защото другите два датчика не могат да се "хванат" с по - прости средства.


trifonov_89
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 08 авг 2009 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Samokov

Re: EPC?

Мнениеот trifonov_89 » Пон 10 авг 2009 9:41


При мен стоповете не светят,но EPC продължава


Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Re: EPC?

Мнениеот Uneek » Пон 10 авг 2009 19:59


trifonov_89 написа:При мен стоповете не светят,но EPC продължава


Ми точно защото не ти светят стоповете е проблема. Провери си стоп машинката на педала. Това е една от причините да свети ЕПЦ


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: EPC?

Мнениеот emo-gar » Съб 03 окт 2009 19:30


Да потвърдя за връзката EPC-стоп машинка(изключвател).Случаят е на Шкода-Фабия.Набързо наместихме един по-прост изключвател на мястото,колкото да може да се кара (искат да влизат в багажника...и ..псуват,завиват крушки в небето :Mr Green Fun ).Абе свети си нещо на таблото,ма кой ли го гледа,а и тая абревиатура не навежда на мисъл за спирачки,германска му работа.Машинката е като на А3(така казаха в магазин,но нямаха).Разбира се ,че я разкостих на момента и почистих контактните повърхности(нагар на едната двойка,две групи са),но при монтажа в конзолата го напънах и строших окончателно и така се стигна до временно решение с заместител(само с 1 контакт),EPC свети,стоповете също.Монтаж-демонтаж чрез 90* завъртане(О.Ч.С-сваляне)


Потребителски аватар
LiRiX
Мнения: 523
Регистриран на: Пет 02 май 2008 21:10
Автомобил: SEAT LEON
Двигател: AUS 2001
Местоположение: Търговище

Re: EPC?

Мнениеот LiRiX » Вто 22 юни 2010 13:44


Мнението на колегата @vodoo е много полезна :) преди малко ми светна лампата и направо замръзнах, изплуваха ми какви ли не възможни скъпи ремонти, но се оказа, че проблема е бил в бушона на стоп машинката, смених го, сега махнах клемите на акумулатора и чакам да се изтрие грешката love.vwclub :drive


blex
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 31 юли 2011 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: EPC?

Мнениеот blex » Нед 31 юли 2011 16:17


Здравейте! След като дам на контакт светват всички лампи и след това изгасват остава само EPC но след като запаля колата изгасва и то. Нормално ли е това?


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: EPC?

Мнениеот Andonov » Пон 01 авг 2011 6:50


Нормално е. :да:


sasho043
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 17 ное 2010 22:41
Автомобил: Polo 9N
Двигател: 1.4 16v 2002
Местоположение: Варна

Re: EPC?

Мнениеот sasho043 » Чет 01 дек 2011 15:41


Малко и аз да питам :):) Преди два месеца взех едно поло 2002г. бензин. Няма проблем и изведнъж от нищото EPC светва жълто и лампичката на двигателя. Изгасих след 7-8 часа се качвам няма нищо. Тва беше преди месец, а сега същата история. Въпроса е да тичам ли веднага за помощ или не е кой знае какво?



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта