Как се сменя стоп крушката на Touran

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
srebarnia90
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 24 мар 2010 20:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Как се сменя стоп крушката на Touran

Мнениеот srebarnia90 » Чет 25 мар 2010 22:19


Изгоря ми крушката на десния стоп, обаче не знам как да я сменя. Ако някой може да помогна да пише.




Потребителски аватар
todormk
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Как се сменя стоп крушката на Touran

Мнениеот todormk » Пет 26 мар 2010 23:05


Привет братко,

имаш в найлоновата опаковка на ключа за смяна на гумите една скоба- представи си го тел,която е засукана и в нея да можеш да пъхнеш пръста си, а единия край на скобата е стърчащ около 2 см и завит.Та завития край на тази скоба я пъхаш в една дупчица от страни на фара, от към номера(направена с малък диаметър,колкото да влезне телта).Дърпаш и трябва фара да ти се откапчае.Може и да не стане толкова лесно, но опитай!Оттам нататък-лесно.Ако не се справиш, ще потърся да ти изпратя линк с документация.


srebarnia90
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 24 мар 2010 20:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как се сменя стоп крушката на Touran

Мнениеот srebarnia90 » Съб 27 мар 2010 23:49


Блягодаря. Ще пробвам ако го намеря че нещо тази завита тел я няма. С друго не става ли?


Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Re: Как се сменя стоп крушката на Touran

Мнениеот madmen » Сря 31 мар 2010 9:20


:shock :shock :shock
незнам различни ли са стоповете, но аз този дето му сменяням крушките постоянно - има една черна пластмаса дето се откопчава откъм багажника, развиват се вътре два болта, след което целия стоп се избутва навън странично(ако е десен стоп примерно буташ надясно), след което се откопчава вътрешната носеща планка с крушките.


Потребителски аватар
ecofuel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 03 авг 2009 7:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как се сменя стоп крушката на Touran

Мнениеот ecofuel » Чет 01 апр 2010 9:37


и моя стоп съм виждал, че така се отваря, а не с тел.


Потребителски аватар
eos
Мнения: 1670
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как се сменя стоп крушката на Touran

Мнениеот eos » Пет 02 апр 2010 13:05


madmen,
Абсолютно си прав. А имате ли идея защо горят толкова често стоповете? Само тази крушка гори непрекъснато и на двата стопа. Слагам съм евтини,скъпи,животът им е един и същ:2 месеца максимум и пак гори :screwy


Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Re: Как се сменя стоп крушката на Touran

Мнениеот madmen » Вто 06 апр 2010 12:12


хехехе това да им е проблема. И на турана и на двете служебни кадита досега съм сменил над 30 крушки(за 2 години).
Според мен окисляват донякъде пластините и са хлабави.... Незнам, аз поне така си го обяснявам


Потребителски аватар
gushliak
Мнения: 55
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 21:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как се сменя стоп крушката на Touran

Мнениеот gushliak » Пет 23 апр 2010 21:39


Колеги, нещо имате проблеми със зареждането или с чистата маса! Няма друга разумна причина за такова дивно сменяне на крушки!
От 1 година карам Туран и не съм сменил нито една крушка! Просто пущините си светят и това е!
До месец май, миналата година, карах Passat B4. Карах го 6 години! Е за цялото това време смених една крушка на заден ляв габарит и една крушка на осветлението на номера!
Така че, никак си не разбирам как е възможно това, което описвате!
А иначе, колегите todormk и след него madmen, съвсем точно са описали начина за отваряне на задните стопове с цел смяна на крушка!
Успех!


aradkovbg
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 04 ное 2008 23:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как се сменя стоп крушката на Touran

Мнениеот aradkovbg » Пон 21 юни 2010 18:02


Колеги, искам да си сложа халогени.Въпроса ми е дали имат сериино окабеляване за халогени или трябва да се купуват нови кабели?


Потребителски аватар
gushliak
Мнения: 55
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 21:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как се сменя стоп крушката на Touran

Мнениеот gushliak » Чет 29 юли 2010 21:28


Колега, не казваш за каква кола питаш, но подозирам, че и ти си с халогени!
Балонна крушка, с нажежаема жичка, от типа "Москвич 408" на дядо ми, няма лесно да намериш! :screwy


i_popov
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 13 апр 2018 12:54
Автомобил: VW Touran
Двигател: 1 9 TDI 2006

Re: Как се сменя стоп крушката на Touran

Мнениеот i_popov » Чет 10 май 2018 11:14


След като се появи този символ https://goo.gl/images/m2Zo83 се оказа изгоряла крушка на стоп.
По това видео „How to remove back light vw touran 2008“: http://youtu.be/o48GLkbIj1I видях, как се сваля стопа, след това се откачат едни пластмасови държачи и си стига до крушките. В моа случай Р21W. Ето още едно видео за помощ. „VW Touran Rear Light Replacement“: http://youtu.be/kuFlrBX6rRw


Потребителски аватар
dakiss
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 12 ное 2013 11:05
Автомобил: VW Touran
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Как се сменя стоп крушката на Touran

Мнениеот dakiss » Пон 17 сеп 2018 13:20


Здравейте колеги,
На моя Туран не съм сменял крушка откак го купих, защото е изгоряла. Вече 6-та година го карам и то ежедневно.
Понеже темата е за стопа .... реших да сменя крушките с LED такива, след като смених крушките на фарове, мигачи, габарити, за задна и на купето, които си работят безупречно.
Доста варианти извъртях вече, но не съвсем успешно. Крушките са канбус, но все ми дава изгоряла крушка.
Запознатите знаят, че крушките горе и долу работят на 5 и 21W, освен една /средната/ която е 5W и това явно е проблема.
До сега не съм успял да накарам да светят нормално. Успях да го направя без съобщение за изгоряла крушка така, като свети само долната за габарит и горната за спирачка, но не и двете както е заводски направено, с увеличение на горната светлина при спирачка. Светват, но после горната угасва и свети само при спирачка.
Някой да е успял?
Вероятно трябват съпротивления, но нямам идея какви.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта