"Check engine" + "emissions workshop" при Touran 2.0 DSG

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
teodorteo
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 24 сеп 2009 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

"Check engine" + "emissions workshop" при Touran 2.0 DSG

Мнениеот teodorteo » Чет 19 май 2011 19:35


Здравейте,

Току що ми светна лампата "check engine" и се изписа надпис "emissions workshop".
Колата е Touran 2.0 DSG 2006г.
Стана малко след като сипах дизел на една малко безизвестна бензиностанция.
Някакви идеи, колеги? Какво да се предприеме? Колата като че ли върви нормално - няма прекъсване или други аномалии...




Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: "Check engine" + "emissions workshop" при Touran 2.0 DSG

Мнениеот Kalin72 » Чет 19 май 2011 20:09


Виж дали капачката на резервоара е затворена добре.


teodorteo
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 24 сеп 2009 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: "Check engine" + "emissions workshop" при Touran 2.0 DSG

Мнениеот teodorteo » Чет 19 май 2011 21:23


Kalin72 написа:Виж дали капачката на резервоара е затворена добре.

Това сериозно ли?


eddyman
Мнения: 672
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 16:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: "Check engine" + "emissions workshop" при Touran 2.0 DSG

Мнениеот eddyman » Пет 20 май 2011 8:30


На мен абсолютно същите надписи ми излизаха при ЕГР за смяна и пренадуваща турбина, Пасат 1.9 2003г. Но ако вървежа ти е същия може да е друго, при мен влизаше в сервизен режим като я настъпя.


teodorteo
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 24 сеп 2009 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: "Check engine" + "emissions workshop" при Touran 2.0 DSG

Мнениеот teodorteo » Съб 21 май 2011 0:29


Само за информация на колегите със същите коли като моята...Днес бях на диагностика и проблема се оказа в клапата, която спира въздуха на двигателя, когато го гасим, Моторчето, което я контролира явно е спекло и се предполага, че окъсява някъде, при което е изгорял предпезителя. След като сменихме предпазителя и дадохме на контакт - отново изгоря. Грешката, която прочита компа е: "air intake manifold clap: no signal" .... Имаше и някаква друга щуротия. Та май като гледам ще трява да се разделям с 600 лв за нова клапа..... :banghead: Оказа се, че точно тази клапа не се почиствала и нямало как да се "поправи".
"Добрата" новина е, че клапата няма отношение към работата на двигателя (стига да не е заседнала в затворено положение, което очевидно не е случай). Това, което направих като временно решение да махна буксата на клапата, за да не гори предпазителя и да го сменя с нов, защото пък пак след разговори с разбиращи(благодаря за което) се оказа, че въпросния предпазител отговаря и за перките на климата и охлаждането на радиатора... :oops: Добре, че не е станала беля..
Ми това е засега, колеги - сега чакам сряда след празниците да ида при едно приятелче да пробва да направи някое чудо с моторчето и клапата. Благодаря на отзовалите се на призива ми!


Потребителски аватар
martini_bg
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 24 апр 2011 23:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: "Check engine" + "emissions workshop" при Touran 2.0 DSG

Мнениеот martini_bg » Съб 21 май 2011 9:11


Колега,първо диагностицирай проблема.Така гадаеш.Може да са много неща,а отлагането може да доведе до по-голм проблем.


Потребителски аватар
Kozzzec
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 05 ное 2008 14:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: "Check engine" + "emissions workshop" при Touran 2.0 DSG

Мнениеот Kozzzec » Пон 13 юни 2011 7:59


Колега, в крайна сметка какво се оказа точно и как разреши проблема? Току що и на мен ми светна същото.


Потребителски аватар
Kozzzec
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 05 ное 2008 14:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: "Check engine" + "emissions workshop" при Touran 2.0 DSG

Мнениеот Kozzzec » Сря 15 юни 2011 10:40


При мен се оказа ЕГР клапан. Нов е около 1000лв. май. И се разминах с почистване.


iliata73
Мнения: 8
Регистриран на: Вто 13 сеп 2011 11:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: "Check engine" + "emissions workshop" при Touran 2.0 DSG

Мнениеот iliata73 » Вто 13 сеп 2011 13:21


колеги и на мене изписва emissions workshop, но свети лампичката за отработените газове


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: "Check engine" + "emissions workshop" при Touran 2.0 DSG

Мнениеот dobrin » Вто 13 сеп 2011 21:30


Ако има DPF, трябва да търсиш някъде там причината ...


iliata73
Мнения: 8
Регистриран на: Вто 13 сеп 2011 11:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: "Check engine" + "emissions workshop" при Touran 2.0 DSG

Мнениеот iliata73 » Сря 14 сеп 2011 12:12


колата е vw passat 1,9 tdi 130 коня
и помага ли това с карането на ръчка


Потребителски аватар
Kozzzec
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 05 ное 2008 14:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: "Check engine" + "emissions workshop" при Touran 2.0 DSG

Мнениеот Kozzzec » Чет 15 сеп 2011 10:45


Kozzzec написа:При мен се оказа ЕГР клапан. Нов е около 1000лв. май. И се разминах с почистване.


В крайна сметка не беше 1000, а 300лв.


phreak
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 8:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: "Check engine" + "emissions workshop" при Touran 2.0 DSG

Мнениеот phreak » Пон 26 сеп 2011 8:33


здравейте, от вчера имам Touran 2.0 2006-та година и имам същите проблеми като в заглавието на темата :) Може ли да ме насочите към сервиз в София където може да ми решат проблема ? Благодаря :)


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: "Check engine" + "emissions workshop" при Touran 2.0 DSG

Мнениеот ecm » Вто 25 апр 2017 15:42


Същия проблем имам отскоро на Пасат Б5.5, 2.0 ТДИ, BGW (DPF), появява се, като я настъпя, както е описано по-горе. Един път обаче, освен Emissions Workshop, ми изписа и Engine Workshop, и светна лампата с намотката - тогава колата влезе в авариен режим и загуби мощност. Във всички останали случаи обаче изписва само Emissions Workshop, и не влиза в авариен режим. Неотдавна смених и четирите подгревни свещи, с идеята, че грешката може да е от тях - тогава ходих при едни нови за мен майстори, и те казаха, че грешката е за свещите и ги сменихме всички. Известно време грешката я нямаше, после пак се появи. Днес ходих до niksi, честно казано не разбрах какво каза за грешката, но каза, че в момента надува нормално турбината, и според него най-вероятно е DPF-а. В миналото имах проблем с пренадуваща, зацапана турбина, EGR и всмукателен колектор, като тогава беше се спукал изходящият маркуч на турбината, и се появиха същите грешки, но колата беше постоянно в авариен режим, докато не сменихме маркуча, после продължаваше да къса разни вакуумни маркучета, докато не изчистих турбината (описано тук: viewtopic.php?f=24&t=339189). Сега, според niksi надува нормално, и може би наистина към DPF-а да гледам? Въпросът е: има ли "лечение" за него, или единственото лечение е "оперативно" - изрязване? :) Ако само махането е решение - къде в или най-близо до София?



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта