VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот stefan4o » Пон 20 фев 2012 21:29


golfer написа:
stefan4o написа:...

много отидохме :офф

криви са ти сметките щото забрави да сметнеш и разходите по пасата /бекъпа/ mhihi
и как беше написал 10/100 нафта, дизеловия раздел долу изпадна в колапс mhihi
а за газ и икономии намери кой да убеждаваш.

по темата:

Концепцията на шарана е ван т.е. семейна кола
баш бръснарина да го продава на sisi121977 и те така. :D

Нека колежката първо да каже, какво има предвид като сума и да се уточни за какво ще ползва колата. Да не се окаже, че е заделила 4000 лева, които няма да й стигнат за Кади Макси и Т4 mhihi А за газта и нафтата никого не убеждавам. Има достатъчно теми свързани с разхода и от тях става достатъчно ясно, че повечето, които си купуват дизел живеят с убеждения, че дизелът гори 5/100 :beer За всеки случай не смятам за оправдано да лашкаш кола тон и половина из града, която да вози 1-2 души. Но това си е мое виждане, не мога да задължа никого да е на същото мнение. :wink: Пък Кади Макси и Т4 за градско каране с жена шофер... харесвам ги и двата автомобила, но не мисля, че са особено подходящи за жена-шофьор (без да се обиждат колежките) 8) Най-добрият компромис между всички това е среден клас комби, може би.

Последна промяна от stefan4o на Пон 20 фев 2012 21:42, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 20 фев 2012 21:34


Задължително да не е печка,че както каза Стефанчо нафтата отдавна не е 1 лев mhihi


tdi90 turbo
Мнения: 153
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Харманли-Осло

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот tdi90 turbo » Пон 20 фев 2012 21:53


ама вие тука направоо я забихте,хората са харесали шаран,не знам защо почнахте да и правите сметки с нафти ,газове и не знам си кво,та по темата ако сте решили да е дизел добре,и за градско става,и за пътуване още повече удобна кола,за мен дизеловият вариант ми допада повече,приятел имам такова ванче доста е доволен,разход от 6 до 8,5 в зависимост градско или извънгардско,подръжката е сравнително евтина,части има навсякъде,говоря за модела до 2000 година, та ако сте се спряли на този модел и идеалната семейна кола даже има модели и с по 7 места,кара се с Б категория :да:


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 20 фев 2012 21:58


Аз да ти кажа модели с по 5 места не съм видял и съветвам хората като си го купуват да гледат налични ли са им седалките,защото масово последният ред ги няма.Пък не са и евтини.
Да не говорим,че ако излизаш в странство без целия салон може и да ти се заядат-случвало се е .
Няма нищо евтино в един ван горящ 8.5 нафта градско.
По-добре 2.0бензин и да му се забоде една малка газова или метанче и си свиркаш на воля.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот milmar » Пон 20 фев 2012 22:02


Единствения поне за мен минус на Шарана е изключително неудобните седалки и въобще начина на седене в тази кола . Карал съм и съм се возил , страшно неудобно и тясно е мястото на шофьора , а пътниците на задните седалки са някак все едно качени на ремерке с бали слама . Единствено удобна е дясната предна седалка с място за краката напред към предния джам mhihi .
Хубавото е ясно - място колкото искаш , стъбилна и устойчива кола , не е кекава :) .

Последна промяна от milmar на Пон 20 фев 2012 22:04, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот dobrin » Пон 20 фев 2012 22:03


Да, и оставаш без багажник, с проблемен двигател и никаква мощност за автомобил, който сам по себе си тежи, а отделно от това като се натовари ще ускорява от 0 до 100 с календар.
Да, Шаран е добър вариант за семеен автомобил, особено за семейство с 3 деца. Сестра ми има три деца и без вана просто няма начин да се справят. Да не говорим, че от време на време возят и по някоя баба, та тогава нещата стават съвсем ясни в полза на Шарана. При всички положения, независимо от това дали бензин или дизел, ще ти трябва мощен двигател. Може и V6 бензин, ако не те притеснява разхода. Иначе дизел. Добър вариант са и 4motion екземплярите - стабилност и проходимост.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот stefan4o » Пон 20 фев 2012 22:07


tdi90 turbo написа:ама вие тука направоо я забихте,хората са харесали шаран,не знам защо почнахте да и правите сметки с нафти ,газове и не знам си кво,та по темата ако сте решили да е дизел добре,и за градско става,и за пътуване още повече удобна кола,за мен дизеловият вариант ми допада повече,приятел имам такова ванче доста е доволен,разход от 6 до 8,5 в зависимост градско или извънгардско,подръжката е сравнително евтина,части има навсякъде,говоря за модела до 2000 година, та ако сте се спряли на този модел и идеалната семейна кола даже има модели и с по 7 места,кара се с Б категория :да:

Не знам дали приятелите да ги смятаме за меродавни. Щото като седнеш на масата на салата и ракийка колата му гори 6-7, пък после след 3-тата чашка се оказва, че гори малко повече 8-9 и т.н....
Аз имам пък приятел, който продаде Фиат Стило (във форума имаше даже обява), който беше много добра кола, според мен, но разходът на нафта му стана малко непосилен. На къси разстояния градско 10-ка. Затова направих малко кръчмарски сметки, за да може все пак колежката да си прецени. 8.5-9 литра нафта на по 2.70 не го смятам за икономично... а нали и такова изискване имаше? Ако говорим за Шаран един 2.0 с ГИ би бил също нелош избор за единствен автомобил, ако шофьорът няма спортни амбиции mhihi Та ако твърдо е решено да е Шаран - аз лично бих посъветвал да е 2.0 с ГИ :beer


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот dobrin » Пон 20 фев 2012 22:16


Прочетете за този двигател какви писания има в Ауди форума най-вече - доста ядове.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 20 фев 2012 22:20


На който са му малко 2.0 бензин,да си вземе 2.3 бензин.

Върви по-добре и харчи по-малко от някой уж спортно ориентирани Гоуфове на почит mhihi

Едит:2.3 е супер безпроблемен.Баща ми имаше такъв в тяхната фирма -400 000км (закупен нов) и никакви проблеми.Беше под марката Форд :!:


tdi90 turbo
Мнения: 153
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Харманли-Осло

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот tdi90 turbo » Пон 20 фев 2012 22:44


stefan4o написа:
tdi90 turbo написа:ама вие тука направоо я забихте,хората са харесали шаран,не знам защо почнахте да и правите сметки с нафти ,газове и не знам си кво,та по темата ако сте решили да е дизел добре,и за градско става,и за пътуване още повече удобна кола,за мен дизеловият вариант ми допада повече,приятел имам такова ванче доста е доволен,разход от 6 до 8,5 в зависимост градско или извънгардско,подръжката е сравнително евтина,части има навсякъде,говоря за модела до 2000 година, та ако сте се спряли на този модел и идеалната семейна кола даже има модели и с по 7 места,кара се с Б категория :да:

Не знам дали приятелите да ги смятаме за меродавни. Щото като седнеш на масата на салата и ракийка колата му гори 6-7, пък после след 3-тата чашка се оказва, че гори малко повече 8-9 и т.н....
Аз имам пък приятел, който продаде Фиат Стило (във форума имаше даже обява), който беше много добра кола, според мен, но разходът на нафта му стана малко непосилен. На къси разстояния градско 10-ка. Затова направих малко кръчмарски сметки, за да може все пак колежката да си прецени. 8.5-9 литра нафта на по 2.70 не го смятам за икономично... а нали и такова изискване имаше? Ако говорим за Шаран един 2.0 с ГИ би бил също нелош избор за единствен автомобил, ако шофьорът няма спортни амбиции mhihi Та ако твърдо е решено да е Шаран - аз лично бих посъветвал да е 2.0 с ГИ :beer

мисля че темата беше дали шаран е добра семейна кола или бе дизел ли да взема или бензин,а и разхода не е на ракийка, а си е съвсем в рамките,говоря за 6 извънградско при 90-100км,определно 2,0 бензин е много по куц мотор от 1,9 тди-90 коня,карал съм знам за какво става въпрос даже и с газов инжекцион-куца баба е тва е,празен леко нагорнище на 4 спира иска 3 не знам може и газаджията да е с две леви ръце но определено дизелът в тоя случай е по добре,а пък вече колежката да решава дали бензин или дизел :да:


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот mccoy » Пон 20 фев 2012 22:48


"на един приятел на вучо му лелин син има такъв и му гори усурнайси кила нафта"

понеже имам бензинов Пасат (на газ) и дизелова Алхамбра (Шаран)
Нека да ви поправя малко сметките.
Понеже града ми не е много голям , ама и Пазарджик не е по-голям.
Зимата,гратско каране, и преходи от 2-3км.
Пасат - 15-18л Газ
Алхамбра - 8л нафта

Лятото и на дълги растояния цифрите са доста надолу
Който се е качил на дизелов автомобил трудно се връща на бензин


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 20 фев 2012 22:51


Кажи и за летния разход,не само за зимния


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот stefan4o » Пон 20 фев 2012 23:12


mccoy написа:Който се е качил на дизелов автомобил трудно се връща на бензин

Историята познава и други случаи. Един от тях го описах. Даже и давам линк към обявата:
viewtopic.php?f=55&t=306002
Тоя Фиат е с по-икономичен мотор от по-ново поколение от твоята помпа-дюза. Дай да не обръщаме темата в спор. Да речем, че имам наблюдения над ПД мотор само че в друго купе и разход 8 особено зимата в Стара Загора и каране на късо го забрави като вариант mhihi3Помпа-дюза в комбинация с купе на Шаран/Алхамбра, студено време и каране на студен мотор с 8 разход е много оптимистичен. Желая ти искрено да го постигнеш :beer


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 711
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот hristodj » Пон 20 фев 2012 23:33


Колеги карах форд галакси в Испания около 3 месеца.Понеже моята баба джета и взех тока.Само положителни неща мога да кажа.Беше на една позната англичанка.Колата не беше стъпвала в сервиз сигурно година.Нищо не тропа и не лопа.Пък си беше от първите модели.Двигателя беше 2.3 бензин,ми харчеше си под 10 не можех да го сваля.Ама си му давах да си върви доволно и постоянно на климатик че жега.За голямо семейство е перфектен.То и едно клио (пак нейно) карах и то харчеше там някъде.Сигурно защото нося 46-47 ми номер обувки.
За такъв голям кораб само дизел.Това си е направо камион.На газ сигурно под 17-18 трудно с 5 човека и покъщнината.Като знам жената (моята де)комбито и е малко а сме 3 ма.
Колежката е споменала пътувания в Гърция с мноооого километри.Мисля имаше тема че там зареждането с газ е малко проблемно.Не съм сигурен.И при толкова багаж да ти се пречка и газовата бутилка допълнително.
Успех на колежката с покупката и да е късмет.
п.п. Евтина поддръжка няма.Има малки заплати.


Потребителски аватар
emiltd
Мнения: 709
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 16:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот emiltd » Пон 20 фев 2012 23:59


Значи...женицата е подчертала,че иска автомобил за дълги пътувания,притежаващ максимално голямо вътрешно пространство,което подсказва,че е нужен дизелак.Ако е бенз,е ясно че ще е нужна газ,защото с това голямо купе няма вариант за икономичен бензин,а от там пък загуба на ценно багажно пространство...ясно е че за дълги пътувания няма да е достатъчна една 15-20л. бутилка...това според мен е в разрез със предпочитанията на колежката,затова според мен алтернативата е дизел...друг е въпроса,че разхода няма да е като на един голф примерно.Един шаран със 1.9 агрегат,ще има около 9-10л/100км градско,което не би трябвало да е проблем,щото извънградско ще 5.5-7 в зависимост от темпото на шофиране,а именно за дълги пътувания се предполага че ще се използва автомобила.Също дизела ще има по-добра тяга и ще е по-приятно карането,в сравнение 2.0л бензин примерно.
Някой назад в темата спомена пассат...уважавам много пасковците поради ред причини,но не мисля че са подходящи в случая...казвам го от личен опит...имам две деца и при пътуване комбито не стига,имал съм повече от едно комби.Шарана е по-удобен за дълъг път и певъзхожда с вътрешно пространство...след него вече една Т4-ка ще удовлетвори всякакви пространствени капризи,но незнам дали самите габарити няма да са неудобни за жена :roll:



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: hag77 и 34 госта