VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
emiltd
Мнения: 709
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 16:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот emiltd » Чет 23 фев 2012 20:33


sisi121977 написа:Наистина с тези мои парички нищо не мога да си купя((:::Направо ми се оплаши окото от цените!Май ще търся друга марка,но хубавички са шаранчетата!


Е що така...парите са ти добри,просто ще се ориентираш към не толкова нова година :roll:




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот kris11 » Пет 24 фев 2012 11:46


sisi121977 написа:Наистина с тези мои парички нищо не мога да си купя((:::Направо ми се оплаши окото от цените!Май ще търся друга марка,но хубавички са шаранчетата!

Съвет - недей гледа обяви от БГ .


Потребителски аватар
miro_toyaga
Мнения: 603
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 22:23
Автомобил: Sharan 18t 20v 2008 automat
Двигател: AWC
Местоположение: София

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот miro_toyaga » Пет 24 фев 2012 12:48


dobrin написа:Прочетете за този двигател какви писания има в Ауди форума най-вече - доста ядове.

пич ако говориш за абк на ауди аз карах текаво и мога да кажа че е железен двигател и по форума на ауди е можеби наи-малко обсъждания
в момента карам сеат алхамбра с ady двигател - същото но по нова версия с газов инжекцион
лятото разхода ми беше 13-14л газ градско и 10-11л газ при това в повечето случаи натоварен до горе
за мен които имам тризнаци това е идеалната кола за семействаото и работата


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот kris11 » Нед 26 фев 2012 16:57


2л мотор е железен. Първоначалната модификация 2Е е на Пасат Б3 и Голчо 3 - 4 общо плюеши дюзи.
Доразвит в ADY с разделно впръскване /Пас Б4 ;Голф3 и Шарна/АЛх. Доразвит в AGG а Пасат Б4 .
Общо взето AGG е малко разпространен.
ADY има висок въртящ момент още от 2300-2400 об./мин
VR6 много хубав мотор -само дето е змей маслояд . VR6 на Шарани са били служебни коли и са юркани здраво. На читав няма да попаднеш.Има много обяви с мотор "капут"


HRISTOTSONEV
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 25 мар 2011 17:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот HRISTOTSONEV » Пон 27 фев 2012 22:05


Карам я вече 2 години . Моделът е 2.0 - 1997 г. Взех я от Пловдив , внос от Швейцария . Досега , освен масло и филтри съм сменил само каретата . Сложих й Газов инжекцион като я купих и като разход ми дава 9л.газ лятото на дълъг път и около 12 градско . Зимата увеличава разхода на бензин , за сметка на газта , но пак всичко зависи от разстоянията , на които ще се пътува с нея . Поддръжката е поносима , намират се части на достъпни цени . Ние също сме с три деца и определено това е нашия автомобил . Все пак всеки сам си знае и си прави избора . Успех от мен !


Потребителски аватар
emiltd
Мнения: 709
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 16:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот emiltd » Вто 28 фев 2012 11:37


Кво стана,мина вече седмица...някой няма ли да се похвали с нова придобивка или още се обмисля :roll:


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот kris11 » Чет 01 мар 2012 15:58


emiltd написа:Кво стана,мина вече седмица...някой няма ли да се похвали с нова придобивка или още се обмисля :roll:

Явно досъбира пари :screwy

Ама и с :"..Opel zafira2.2DTI...." може да е вече в друг форум. Само , ако разбере цената на нова помпа на това чудо ще се втреши.


Потребителски аватар
boqn92
Мнения: 323
Регистриран на: Нед 12 фев 2012 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот boqn92 » Чет 01 мар 2012 16:12


Алхамбрата ми е 90кс с чип към 100 кс и ми гори 6 извън градско 7,3 градско.Ако си купиш на Гас си купи 2.3 или 2.8 ще ти гори 12 извън а градско към 15-16.Общо взето си вземи дизелак до 2000г.след са много нежни особенно ремък да сменяш за 400-500 лв ще ти боли главата.


service_chocho
Мнения: 9
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот service_chocho » Съб 03 мар 2012 21:56


4 страници с постове и определено никой нищо не каза. Кажете моля Ви аз имам шаран с година и мотор сменял съм това и това струва толкова или мой познат има такъв впечатленията ми са такива препоръчвам еди кой си вариантзащото. Само толкова е нужно, който не знае няма смисъл да разводнява темата колеги, които имате този автомобил кажете просто - аз имам този модел с тези параметри впечатленията ми са такива препоръчвам едикавоси много е просто само това е нужно. НЯМА СМИСЪЛ ДА СПОРИМ БЕНЗИН ДИЗЕЛ ИЛИ ГАЗ - ЗАПОМНЕТЕ ВСЯКА СИСТЕМА СИ ИМА ПЛЮСОВЕ И МИНУСИ, РАЗЛИЧНИТЕ СИСТЕМИ СА ПОДХОДЯЩИ ЗА РАЗЛИЧНИ УСЛОВИЯ. Като е жена и всички се юрнаха да помагат. И как помомогнахте ? никак.


Потребителски аватар
emiltd
Мнения: 709
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 16:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот emiltd » Нед 04 мар 2012 16:14


Изобщо не е нужно да си притежавал въпросния автомобил,за да имаш впечатления,аз мисля че повечето постове в темата са полезни,дори и като спорове,за да се извлече достатъчно информация...все пак колежката няма да купува совалка,за да са нужни чак толкова разяснения за един масов ван,да не говорим,че повечето притежатели на такъв ще изразят относително пристрастни мнения,което ще е по-скоро подвеждащо,отколкото полезно :idea:


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 711
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот hristodj » Нед 04 мар 2012 17:59


emiltd написа:Изобщо не е нужно да си притежавал въпросния автомобил,за да имаш впечатления,аз мисля че повечето постове в темата са полезни,дори и като спорове,за да се извлече достатъчно информация...все пак колежката няма да купува совалка,за да са нужни чак толкова разяснения за един масов ван,да не говорим,че повечето притежатели на такъв ще изразят относително пристрастни мнения,което ще е по-скоро подвеждащо,отколкото полезно :idea:




:да:


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот kris11 » Нед 04 мар 2012 20:02


emiltd написа:Изобщо не е нужно да си притежавал въпросния автомобил,за да имаш впечатления,аз мисля че повечето постове в темата са полезни,дори и като спорове,за да се извлече достатъчно информация...все пак колежката няма да купува совалка,за да са нужни чак толкова разяснения за един масов ван,да не говорим,че повечето притежатели на такъв ще изразят относително пристрастни мнения,което ще е по-скоро подвеждащо,отколкото полезно :idea:
:да:
Плюс това има теми и за обслужване на Шаран.


Потребителски аватар
boqn92
Мнения: 323
Регистриран на: Нед 12 фев 2012 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот boqn92 » Вто 06 мар 2012 11:32


Колежке имам си Шаранче 97 1.9 ТДИ 90кс с чип обслужването при мен почти безплатно ми се струва на разлика с Голфа 2006.Шарана ми е с чип и ми гори 6 на 100.върви прилично за ВАН при който се возят хора а не състезатели.Окачването му е просто и евтинийко не се сещам за точни пари но към 10лв 25лв му са частите.И двигател без отказ.Ако имаш парички не се ядосвай на колегите па си ходи да купиш един Гол Шаран и сподели,тогава вече питай какви проблеми имаш и с чиста съвест да помагаме.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот kris11 » Вто 06 мар 2012 11:42


boqn92 написа:Колежке имам си Шаранче 97 1.9 ТДИ 90кс с чип обслужването при мен почти безплатно ми се струва на разлика с Голфа 2006.Шарана ми е с чип и ми гори 6 на 100.


6 х 2,63 = 15.78 лв. или 6 х 2,65 = 15.90 лв
8 х 1,44 = 11.52 лв.


Потребителски аватар
wetrelaks
Мнения: 100
Регистриран на: Сря 01 фев 2012 13:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW SHARAN - подходяща семейна кола ли е ?

Мнениеот wetrelaks » Пет 09 мар 2012 1:17


Това е автомобила , определено не си купувай калинки .А за мотора какъв да бъде го мисли като му дойде времето,всичко е на късмет.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта