За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetle

Техническа и сервизна информация за New Beetle & Beetle (от 2011 г.) - продължението на една легенда
Виленце
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 09 фев 2017 19:29
Автомобил:
Двигател:

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetle

Мнениеот Виленце » Чет 09 фев 2017 20:16


Аз имам оригинален касетофон и имам нужда от помощ.Не мога да го изключа.Натискам и задържам копчето но радиото спира само за секунди и се включва само.Изписва TIM 2h.Направ




Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetle

Мнениеот vlado_tonev » Чет 09 фев 2017 20:52


Здравей,погледни това описание
Прикачени файлове
Screenshot_2017-02-09-20-50-57.png


Потребителски аватар
ЛюбомирКръстанов
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 27 авг 2016 10:33
Автомобил: Beetle
Двигател: BFS

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetle

Мнениеот ЛюбомирКръстанов » Пон 19 мар 2018 4:02


от онзи ден и аз се качих на такъв автомобил ( '03, 1.6 ) и ми стана интересно защо аджеба няма елемент на инструменталното табло за отчитане на температурата на охладителната система :) само някакво светещо в синьо елементче дето изобщо нищо не ми говори.


Потребителски аватар
am_am
Мнения: 150
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 16:09
Автомобил: VW Passat B5-5
Двигател: 1_9 TDI 161 к с

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetle

Мнениеот am_am » Вто 14 авг 2018 9:02


ЛюбомирКръстанов написа:от онзи ден и аз се качих на такъв автомобил ( '03, 1.6 ) и ми стана интересно защо аджеба няма елемент на инструменталното табло за отчитане на температурата на охладителната система :) само някакво светещо в синьо елементче дето изобщо нищо не ми говори.


'Щото са гледали всичко да го хванат на едно място. Ама спокойно - ако имаш проблем с охлаждането синята лампичка за охлаждащата течност става червена и почва да мига. Включва се и зумера. :)
Освен това при изправен автомобил не трябва да има светещи лампички по таблото, освен за светлините. ;)
Когато е студена зимата докато вдигне градуси се включва синята лампа за охлаждащата течност и мига, с което те предупреждава да не я юркаш много преди да вдигне градусите. :)


Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetle

Мнениеот Ник никишето » Нед 10 ное 2019 18:41


И аз да напиша нещо в темата за тази импровизация на тази прехвалена марка !!! Преди година и половина с огромно желание си купих Ню битъл спорт 1.8 т с доста от болежките . Корите на вратите бяха на парчета жапката също, падна търсене под дърво и камък за бежови кори купих едни и закарах колата на тапицер да облицова таван корите и таблото стана доста шик и бая се изръсих . Импровизацията нямаше нищо здраво по окачването изгоря АБС подгрева на лявата седалка Ел огледалата музиката беше избушена а салона мръсен и неудобен ,имаше и маркучи за смяна и се наложи да я вкарам в сервиз казах да се опитат да я направят като истинска кола .... След смяна на АБС модул накладки лентов кабел на волана спирачна течност загаснаха лампите и тръгна АБС и ИСП,по окачването 4 амове тампони на носачи тампони мотор рейка тампони стаб щанга и опори се случи чудо спря да почуква . Минах и към мотора маркуч от дебитомера до турбото само оригинален беше с поръчка вакумчета клапани свещи масло и на кутията семерини филтри маслена помпа картер антифриз и уплътнители на маркучите на парното . Наложи се и турбото заедно с колектора да се подмени понеже бяха се спукали да. Минах и пак към глезотии взех кожени седалки от с3 и задна от щатска пак кожена същия цвят купих адаптер за касетофон и поставих Босе музика усилвател колони и буфер в резервната гума страхотен звук . След това изливане на безумни пари по сервизи ядове не спрях а колата е на реални 180000км с сервизна история не манипулирана за капак на разпети петък паднах в дупка и счупих мотора и я вкарах в сервиз за ремонт на мотор оказа се че дефектна главата , демферния съединител е леща и се наложи нова глава и всички гарнитури вериги оптегачи банани ремък водна помпа всичкинпластмасови тройни и лагери сигменти съединител и купих к04 хибрит и я засилвам на 360коня и за 6000км платих над 13000лв за тая импровизация не съм от гордите собственици и много ме яд че си купих Фолксваген ....
Прикачени файлове
IMG_20190103_170920.jpg
IMG_20180923_192914_HHT.jpg
IMG_20180725_113432_1.jpg


Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetle

Мнениеот Ник никишето » Пон 11 ное 2019 9:35


Снимки на интериора
Прикачени файлове
IMG_20180923_165815_1.jpg
IMG_20180923_165837.jpg
IMG_20180923_165908_1.jpg


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetle

Мнениеот Vlad777 » Пон 11 ное 2019 13:10


Има една поговорка: "Очи гледали, очи плакали"... С този захабен салон е пределно ясно, че колата е карана от тотален мърляч, който никога не е поддържл колата. Този салон НИКОГА не може да бъде в такова състояние на 180000. Или най-вероятно е събрана на части в някоя морга.

Така че не е до марката, а по-скоро до предишния собственик, който я е довел до разпад.


Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetle

Мнениеот Ник никишето » Пон 11 ное 2019 21:05


От това което видях докато я търсех тази беше доста по добре , а че марката след 1991 е пълен кошмар е д-р тема която неискам да засягам, че става обидно за повечето колеги . Колата е от 1ви собственик и подържана в оторизиран сервиз имам документите до 170к след това 10к е карана от моя приятелка и я взех аз . На светъл салон петната са фрапиращи и много си личат както и че подгрев на лява седалка винаги се предава 1ви . Как и да е не само аз съм разочарован от този модел и марката коментарите ги пиша за някой който е запланувал да си купи такава кола да се запознае не да попадне в ситуация като при мен била като голф 4 и край тя е безсмъртна .


Потребителски аватар
am_am
Мнения: 150
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 16:09
Автомобил: VW Passat B5-5
Двигател: 1_9 TDI 161 к с

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetle

Мнениеот am_am » Чет 14 ное 2019 21:00


Пич, ти как си купуваш колата? Не я ли гледаш? Не я ли караш? Или видиш я, собственика ти каже, че колата е чук и ти: "Да, чук е, купувам я". Аз кола без да я пробвам не я купувам. Защо? Защото дребните неща можеш да ги скриеш, но големите си личат. Мотор, скорости, купе, това за мен са важните неща. Някой колан не се прибира - явно не е на 120 000 км автомобила. Салон в такова състояние - веднага 500 лв от цената надолу и започваме да гледаме нещата под лупа. Навремето като си купих бийтъл, собственика на автокъщата ми го даде да му направя 1 кръгче преди да си говорим. Убедих се, че колата е супер и тогава си говорихме за пари и документи. Проблемът за мен си е твой, недей вини марката.


Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetle

Мнениеот Ник никишето » Чет 14 ное 2019 23:00


Пич ... Имам над 40 купени коли и 90%от са от марката докато си бе читава имам рядко модели от 71г до 91г .Тази ми е първата(и последната) от това нефелно поколение . Колата бе подложена на тест и бях наясно че има по окачването проблем и 100%реални километри, св друго се скапа след покупката . Аз търсих рядката версия на битъл спорт не някой кенеф тди или масларниците 1.6 и 2.0 . А аз нямам проблем , проблемите станаха на сервиза дето я ремонтираха ! просто съм обективен и дано някой чете преди да си купи такава бангия която е непродаваема и с едни и същи болежки калпави пластмаси ,АБС,рейка ,брави и по тока .


bongoo
Мнения: 148
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 15:16
Автомобил: Passat B8-5
Двигател: 150 TDI 7DSG

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetle

Мнениеот bongoo » Пет 15 ное 2019 15:27


Ок за конкретния екземпляр който имаш, дори и за модела от тези години да е твърдението ти, но за цалата гама модели на марката е несериозно.Приемаме го като твой афект от състоянието на твоят автомобил.


Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetle

Мнениеот Ник никишето » Пет 15 ное 2019 20:28


Приемете фактите колеги !!! В сферата на сервизите съм над 16г имам сериозни наблюдения и мнението ми е затвърдено с факти , ама явно са срамни за повечето колеги не се обиждайте не сте виновни глобална политика е да са кекави колите някой повече д-р по малко . Само в влизане в форума чета проблем с пасат проблем с поло проблем проблем проблем ..... И на мен ми се иска вс модели да са като голф 2 и пасат б3 ама не това време отмина и не до кола или подръжка има ресурс и стареене на материалите .


Потребителски аватар
am_am
Мнения: 150
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 16:09
Автомобил: VW Passat B5-5
Двигател: 1_9 TDI 161 к с

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetle

Мнениеот am_am » Сря 27 ное 2019 11:32


Колко бийтъла си имал, я кажи?! Може да си в сферата със сервизи и от 50 години. Аз съм притежавал 1 бийтъл (кенеф ТДИ по твои думи), ама си се грижех за него, беше страхотен и ме е яд, че го продадох. Отделно съм помагал при избирането на още 3 бийтъла. И всичките излязоха читави коли. Нормалните неща се чупят и сменят, разбира се. Ама да ми казваш някакви генерални заключения, че бийтълчето е "ебахти чупливия дарак" не е сериозно. Попаднал си на такъв, следващият път гледай повече, вместо да ни се жалваш тук.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetle

Мнениеот Spas » Сря 27 ное 2019 11:43


Ник никишето написа: едни и същи болежки - калпави пластмаси ,


Само с това ще се съглася, майка ми има Ню Бийтъл, колата е страхотна, вътре е мега широко, високо, вози, движи прекрасно, но за пластмасите си прав. Всичко по вратите и таблото може да се счупи във всеки един момент и това не е проблем на 15 годишна кола, ами от нови са били така. :th_up


Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetle

Мнениеот Ник никишето » Сря 27 ное 2019 15:50


Мушморок никой не се жалва написал си мнението и споделям факти ,па ти си избирай и карай квото ти е на сърце



Върни се в “New Beetle & Beetle”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта