За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetle

Техническа и сервизна информация за New Beetle & Beetle (от 2011 г.) - продължението на една легенда
Потребителски аватар
emi9
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 19 май 2008 11:17
Автомобил: New Beetle
Двигател:
Местоположение: София

За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetle

Мнениеот emi9 » Вто 21 май 2013 23:47


Аз спадам към гордите, но понякога моята костенурка ( 2003 г., 1.8 Турбо, автоматик) ме подлудява.
Продадоха ми я без книгата с инструкции (жените обичаме да ги четем) и не мога да се светна как една крушка на фар да сменя :banghead
Дразня се, че има някакви пластмаси от интериора, които си возя в багажника. Съвестно ми е да тормозя Мишо и Никси да ми помогнат да я приведа във вид, на какъвто ще й се кефя на макс (спретната и без "ще минеш и без тая пластмаска тук", "какво като ти се е поотчупила антената", "пука ли ти, че стелката ти е тръгнала да се протърква") . Ама и като не мога сама да си отремонтирам всичко :horror
EDIT : Ей на и жилото на седалката ми (водещият кабел за приплъзването напред и назад) ми е изскочил от пластмасовата ръчка и знам, че трябва да сваля седалката за да го оправя. Ама като не съм сигурна, че ще мога да я поставя обратно, хич и не ща да се занимавам, а ме дразни безумно много :mad
Иначе е идеалната кола като за мен - вре се почти навсякъде, вози приятно и изненадващо, когато се наложи - може да побира мноооооого багаж :)

Та така, ако искате споделете и своите неволи или преживявания с бръмбъра ;)А ако някой иска да помага за въвеждането й в спретнат интериорен вид - да пише :smile . Бира, скара или пари ще са благодарностите за помощта




Потребителски аватар
nebeto
Мнения: 988
Регистриран на: Пет 18 дек 2009 17:46
Автомобил: VW Passat B4 1.9TDI
Двигател: AFN 1996
Местоположение: Варна

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetl

Мнениеот nebeto » Сря 22 май 2013 0:12


привет.Малко не схванах какво по-точно те интересува или просто искаш помощ незнам.Както и да е,да ти е честит "Бръмбъра"-безаварийно шофиране.


Потребителски аватар
emi9
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 19 май 2008 11:17
Автомобил: New Beetle
Двигател:
Местоположение: София

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetl

Мнениеот emi9 » Сря 22 май 2013 0:41


nebeto написа:привет.Малко не схванах какво по-точно те интересува или просто искаш помощ незнам.Както и да е,да ти е честит "Бръмбъра"-безаварийно шофиране.


Хваля се, оплаквам се и искам помощ едновременно :mhihi

Също ако изскочат колеги с бръмбари ще се радвам да си споделяме туй онуй ;)


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetl

Мнениеот kris11 » Сря 22 май 2013 11:08


http://vwts.ru/index.php?p=page01[url][/url]

надолу :
Volkswagen New Beetle (Фольксваген Нью Биттл)

Автомобиль New Beetle (rus.) Конструкция и принцип действия агрегатов и систем. Пособие по программе самообразования. Новые технические решения, Кузов, Безопасность, Механические противоугонные устройства, Силовые агрегаты, Подвеска агрегатов, Варианты коробок передач, Шина данных CAN, Двигатели, Система Motronic 5.9.2, Ходовая часть и системы управления, Передняя и задняя подвеска, Рулевое управление, Тормозная система, Электрооборудование, Аудиосистема, Система "Комфорт", Системы отопления и кондиционирования. Техническое обслуживание и ремонт автомобиля.
Автомобиль New Beetle Cabriolet (rus.) Конструкция и описание модели. Пособие по программе самообразования. Краткая характеристика, Кузов, Безопасность пассажиров, Двигатели, Коробка передач, Электрооборудование, Электронные компоненты аудиосистемы и охранной системы, Техническое обслуживание.
Приятно сваляне и четене на лесно разбираем език. :th_up


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetl

Мнениеот pedalchobaba » Сря 22 май 2013 15:21


Първо честит ти Бръмбър.
После, този форум е точно за това - да питаш.
Нещата, които си описала са елементарни като проблеми, но щом имаш желание да се занимаваш сама, добре е да отделиш малко свободно време и някоя събота да си ги направиш. Така после ще знаеш как да си смениш крушката например (което между другото отнема по-малко от минута).
Щерката кара такъв Бръмбър от пет години. За някои неща се оправя сама, за други търси гаджетата или мен.


Потребителски аватар
emi9
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 19 май 2008 11:17
Автомобил: New Beetle
Двигател:
Местоположение: София

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetl

Мнениеот emi9 » Сря 22 май 2013 15:42


Kris Благодаря. За мен руският е като китайски, но с помощта на преводач ще се оправя :)

Надявах се да се включат предимно собственици на костенурки - ей така за лаф и споделяне на проблеми :)

pedalchobaba - проблеми елементарни за един, сложни за мен :) Да ти кажа честно май нямам чак такова желание да се занимавам сама. Търкалям колата от година вече и все нещо ми секва ентусиазмът :)
За крушките имам опит, ама с по-достъпният фар (откъм пасажера). Лошото е, че дойде ред и на другият.
Иначе си знам за бушоните, маслото, хидравличната течност.....


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetl

Мнениеот muns61 » Сря 22 май 2013 15:58


Като зная кои си купуват такава кола, не чакай много включвания. Това не е категорията на интересуващите се от техническата страна на автомобила.
Успех с бръмбарчето!


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetl

Мнениеот pedalchobaba » Сря 22 май 2013 18:05


Ами той, Бръмбъра си е Голф 4, но с друга черупка. Всичко, което те интересува по ходова част, двигател, скорости ... си е едно към едно с Голфа.
Иначе Мунс е прав. Навремето, когато да и взема на дъщеря ми Битълса я увещавах, че за две хилки надолу ще и взема Голф със същите екстри, но с четири врати, но тя не. Кой щял да я забележи с Голф. И е права. Сега си е направила колата като стрелбище - цветенца, плюшени играчки, патета, топки .... някой път като и го взема за един ден, по светофарите хората ме гледат като че ли съм от гей парада.
Иначе първата ми кола беше Бръмбър. Ама от ония - истинските. 14 години го карах. Може би не трябва да и се сърдя на щерката. Все пак кръвта вода не става.


Потребителски аватар
emi9
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 19 май 2008 11:17
Автомобил: New Beetle
Двигател:
Местоположение: София

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetl

Мнениеот emi9 » Сря 22 май 2013 22:33


pedalchobaba написа:Ами той, Бръмбъра си е Голф 4, но с друга черупка. Всичко, което те интересува по ходова част, двигател, скорости ... си е едно към едно с Голфа.
Иначе Мунс е прав. Навремето, когато да и взема на дъщеря ми Битълса я увещавах, че за две хилки надолу ще и взема Голф със същите екстри, но с четири врати, но тя не. Кой щял да я забележи с Голф. И е права. Сега си е направила колата като стрелбище - цветенца, плюшени играчки, патета, топки .... някой път като и го взема за един ден, по светофарите хората ме гледат като че ли съм от гей парада.
Иначе първата ми кола беше Бръмбър. Ама от ония - истинските. 14 години го карах. Може би не трябва да и се сърдя на щерката. Все пак кръвта вода не става.


Ха ха :)
В моята няма играчки, ако не броим камионите на детето. Е аз слязох от голф 3-ка, после точих лиги по една Купра.... И определено не съм я купила защото искам да ме забелязват, а защото за безобразно ниските пари, които й искат щеше да е грехота да не я взема. Гаджето ми я намери, че му омръзна да дели Волвото с мен :icon_lol


Потребителски аватар
emi9
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 19 май 2008 11:17
Автомобил: New Beetle
Двигател:
Местоположение: София

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetl

Мнениеот emi9 » Сря 22 май 2013 22:35


muns61 написа:Като зная кои си купуват такава кола, не чакай много включвания. Това не е категорията на интересуващите се от техническата страна на автомобила.
Успех с бръмбарчето!



Благодаря ;) Бая мъже виждам с бръмбари, които определено не са "женска кола" - пълна с плюшковци и цветенца, та може и някой да се излъже и да пише тук :)


power_miss
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 23 май 2013 0:30
Автомобил:
Двигател:

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetl

Мнениеот power_miss » Чет 23 май 2013 0:35


Присъединявам се :)) споделяйте опит...тези които ги имате от повече време


Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetl

Мнениеот Uneek » Пон 27 май 2013 22:16


Ето малко инфо и от 1 моя стара тема, когато имах и аз такава кола:

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=115455


Потребителски аватар
emi9
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 19 май 2008 11:17
Автомобил: New Beetle
Двигател:
Местоположение: София

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetl

Мнениеот emi9 » Вто 04 юни 2013 21:03


Uneek написа:Ето малко инфо и от 1 моя стара тема, когато имах и аз такава кола:

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=115455


Много благодаря :)


Потребителски аватар
qm_parket
Мнения: 406
Регистриран на: Пет 04 фев 2011 17:42
Автомобил: Nissan Navara 2.5Dci
Двигател: D40
Местоположение: Варна

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetl

Мнениеот qm_parket » Пон 24 юни 2013 11:50


Не споделям мнението на някои колеги. Аз съм мъж, 110 кг, 180 см висок и карам VW New Beetle. Когато ходих да си купувам кола, бях отделил около 7000 лв (говорим за Ноември мин. година) и исках дизел 1.9 ТДИ или 1.6 ХДИ. Не намерих от втория в Русе (мислех за 307 с такъв двигател) и заради това потърсих немски 1.9 ТДИ 90 к.с. Първо се спрях на Леон, но не ми хареса (двигателя не звучеше мн добре, а и пушеше отзад) - автокъщата зад Мол Русе (в кв. Здравец), до бензиностанция DMV. След което се разкарах до края на Русе (Русофили) и веднага след като влезнах в бръмбъра и го пробвах, казах, че това ще е моята кола. Вози доста задоволително предвид размерите си. Отпред има достатъчно място, отзад не много. Стъпи ми 6000 лв заедно с регистрацията, дадох още 650 за първоначално обслужване и до сега съм доволен. Има разбира се неща, които дразнят (като пластмасите), има и малко фабрични дефекти, но като цяло не съжалявам за избора си. Доста хубава кола, различава се, носи и на тунинг. Честито на колежката за нейния. Моят е червен Р 6360. ;)


power_miss
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 23 май 2013 0:30
Автомобил:
Двигател:

Re: За гордите (и не толкова горди) собственици на New Beetl

Мнениеот power_miss » Чет 27 юни 2013 17:24


И моят е червен.....я кажете вие с оригиналните касетофони ли сте или.... ? :))



Върни се в “New Beetle & Beetle”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост