Чистачки Туран '05 (проблем с дясната)

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
bai_gen4o
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 09 авг 2009 21:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Чистачки Туран '05 (проблем с дясната)

Мнениеот bai_gen4o » Пет 12 юли 2013 9:09


Здравейте,

Днес сутринта като пуснах чистачките и дясната прави само 1/3 оборот :eek
Все 1 нещо я натиска, не може да продължи нагоре и се връща... Лявата си е ОК.
Чистачките са "срещуположни".

Някакви идеи къде да търся проблема?




bai_gen4o
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 09 авг 2009 21:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Чистачки Туран '05 (проблем с дясната)

Мнениеот bai_gen4o » Пон 15 юли 2013 23:05


Проблемът е намерен, но не е отстранен за момента, защото се скъса болтът :stumm .

Механизмът "между" моторчето и рамото на чистачката корозира и става тегав за движене...
Сваля се, чисти се и пак обратно ИЛИ нов.

Поздрави

пп.: за да се свали рамото е хубаво да се ползва инструмент за "сваляне на рамена", иначе няма вадене, залепнало е мн яко...


bai_gen4o
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 09 авг 2009 21:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Чистачки Туран '05 (проблем с дясната) - отстранен

Мнениеот bai_gen4o » Чет 18 юли 2013 22:14


Въпреки че няма активност в темата, смятам, че може да бъде полезна за в бъдеще.

Оказва се, че на Тураните чистачките са слабо място (има доста изписано в немските форуми).
Ако не се оправи/смени лостовата система от снимката, то скоро след това ще трябва да се сменя и моторчето...
Поблемна в случая е оста, на която е хванато рамото на чистачката (отбелязана със стрелка). Не знам точно какво се случва там, но при мен тази ос е зацепила в най-ниско положение на чистачката и няма мърдане. По стечение на обстоятелствата смених лостовата система и добре се получи така, защото със смазка само май нямаше да има дълготраен ефект.
linkage.jpg
linkage.jpg (15.66 KиБ) Видяна 1535 пъти


За да се извади моторчето от под стъклото, трябва да се разкачи ламарината, която е между него и двигатея. Хваната е на 5 болта, но аз успях да свърша работата само с развиването на 2 от тях и леко "напъване" на ламарината. Това е в общи линии. Отнема 1 час и 2 бири :mhihi



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: humanic и 150 госта