VW New Beetle, 9C, 2.0, 115к.с. проблем с ABS

Техническа и сервизна информация за New Beetle & Beetle (от 2011 г.) - продължението на една легенда
Дар
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 03 яну 2014 17:56
Автомобил:
Двигател:

VW New Beetle, 9C, 2.0, 115к.с. проблем с ABS

Мнениеот Дар » Пет 03 яну 2014 19:14


Здравейте, скоро взехме едно бръмбърче - да се радват жената и детето, но за съжаление с компромис. Колата е с мотор 2.0 115к.с с газов инжекцион и както предполагах е била понагласена за продажбата.
Аз принципно съм фен на дизелите, карал съм газ, но дизела... това е друга тема.

Бръмбъра е 1998г, с ръчни скорости и доста екстри- темпомат, клима. Ако пропускам нещо което ще ви е необходимо, подскажете.
Скоро я чеквахме в сервиз, но оправихме само проблемите на мотора. Аз междувременно се сдобих с VCDS-Lite за всеки случай.


Та по темата. Когато оглеждахме колата забелязах, че лампите на АБС, ЕПС и тази за спирачката/ръчната не работят. Отделно бутона за ЕПС не функционира- предполагам нещата са навързани. При тестове ми се стори и че задно ляво колело не държи изобщо, дори на ръчна. Накладки и дискове на пръв поглед са ОК. Накладките изглеждат скоро сменяни.
Огледах бушоните, но ми се стори че всички са ОК. Обаче днес се заиграх с лаптопа и се чу странен шум от под капака (по време на аутоскана), някъде около сервото. След едно кръгче по улицата, при опит за потегляне звука се повтори и ми се стори че предно ляво колело задържа, почти закова. Изненадах се неприятно- жената я кара тая кола и вози детето!
Порових с лаптопа и изкарах следните грешки:
    Аddress 03: ABS Brakes Labels: 1J0-907-37x-ABS.LBL
    Controller: 1J0 907 379 S
    Component: ESP 20 CAN V010
    Coding: 00209
    Shop #: WSC 84140
    3 Faults Found:
    01044 - Control Module Incorrectly Coded
    35-00 - -
    00290 - Shareware Version. To Decode all DTCs
    35-10 - Please Register/Activate - Intermittent
    00287 - Shareware Version. To Decode all DTCs
    35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

Разбрах че модула не е сетнат правино (възможно ли е от това да не светят лампите при подаване на контакт?) и че няма връзка със задните сензори за АБС.
Как трябва да се сетне модула и ще успея ли с тая версия на VCDS-a?

Принципно сам да поддържам автомобилите си, но ще ми е необходима помощ от знаещи и можещи. Това ми е първия VW и още се озъртам предпазливо. Темата ще бъде дълга,за сега със заглавие АБС :icon_lol




Дар
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 03 яну 2014 17:56
Автомобил:
Двигател:

Re: VW New Beetle, 9C, 2.0, 115к.с. проблем с ABS

Мнениеот Дар » Пон 06 яну 2014 19:48


Забравих да поясня, че първо започнах от таблото. ЛамБите са ЛЕД и са на място. Изглеждат непокътнати.
:rolleyes


Потребителски аватар
qm_parket
Мнения: 406
Регистриран на: Пет 04 фев 2011 17:42
Автомобил: Nissan Navara 2.5Dci
Двигател: D40
Местоположение: Варна

Re: VW New Beetle, 9C, 2.0, 115к.с. проблем с ABS

Мнениеот qm_parket » Пет 07 мар 2014 11:10


Провери си лентовия кабел под волана или накарай някой майстор да ти го провери. Възможно е да е прекъснат и да не прави добър контакт. Трябва да се проверят и датчиците.


Дар
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 03 яну 2014 17:56
Автомобил:
Двигател:

Re: VW New Beetle, 9C, 2.0, 115к.с. проблем с ABS

Мнениеот Дар » Сря 12 мар 2014 20:54


Благодаря за отговора колега.
След доста ровене под капака... всъщност нищо не съм пипал по АБС-а.
Оказа се че приработва по сняг, проблеми не е имало. Предстои ръчкане там.
Оказа се, че има още куп дребни нещица - не работещо отопление на странични огледала, деактивиран еърбег на шофьорското място... такива неща.
Подмених някоя гарнитура из двигателя, че течеше, направих профилактика на ГИ-то.
Мърка за сега.

Благодаря за насоката, датчиците ясно, но за кабела ми е полезно! :beer


Потребителски аватар
qm_parket
Мнения: 406
Регистриран на: Пет 04 фев 2011 17:42
Автомобил: Nissan Navara 2.5Dci
Двигател: D40
Местоположение: Варна

Re: VW New Beetle, 9C, 2.0, 115к.с. проблем с ABS

Мнениеот qm_parket » Пет 14 мар 2014 17:14


Да знаеш, че на проблем в лентовия кабел много често се отнасят: неработещ еърбег, неработещ клаксон, проблем с ABS или ESP. Просто лентовият кабел, който са сложили е супер шантав - според мен са гледали да спестят от материали при сглобяването на VW New Beetle. Не знам как са новите (от 2012 и насам).



Върни се в “New Beetle & Beetle”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта