Opel Astra 2.0 Turbo 2005 - еднократна загуба на антифриз

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Opel Astra 2.0 Turbo 2005 - еднократна загуба на антифриз

Мнениеот freestyler911 » Нед 03 май 2015 23:16


Привет колеги,

.... Знам че не е ръжда форума, :redface НО дори да съм регистриран тема не мога да пусна, да попитам или каквото и да е ...

На въпроса по-конкретно. Астра 2.0 турбо от 2005г. (Z20LEL) , преди да тръгна към София днес, вдигнах капака за да прегледам, масло, течност за чистачки да долея и да нагледам антифриза. Беше си както съм го оставил последно, малко под макс. развих капачката да проверя за остатъчно налягане, нямаше. Завих я и тръгнах.

10 км. по-късно и при много пенсионерско каране, бях решил да не бързам и да разглеждам по пътя, ми сигнализира ниско ниво на антифриза. Гледам темп. е в норма, но на първата бензиностанция отбих, антифриз в разширителния съд нямаше, имаше отвън, без да мога да кажа от къде е текло просто около и под казанчето беше мокро и под колата се стече още малко.
Допълних няма и литър и оставих 15 мин на място да обезвъздуши и да видя от къде тече.... Теч нямаше.... До софия (250 км.) нямаше ни капка навън или изгубен... :gruebel

Та щом е текло пак ще тече .... но от къде тече? По добре с време да отстраня теча...

Не ме съдете за опела .... всеки прави грешки ...




Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: Opel Astra 2.0 Turbo 2005 - еднократна загуба на антифр

Мнениеот freestyler911 » Пон 04 май 2015 15:22


Установих спукания маркуч. Маркуча за парното, на който са двата щуцера за изпарителя.
Изглежда при монтажа на газовата съм го сцепил или от вибрациите се е прокъсал.

Подменен е.

Поздрави!



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта