VW LT 35/2.5 TDI,2003г.-проблем с отчитане на температурата

Техническа и сервизна информация
Правила на форума
Изображение
peecii
Мнения: 21
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: GABROVO

VW LT 35/2.5 TDI,2003г.-проблем с отчитане на температурата

Мнениеот peecii » Съб 06 юни 2015 18:04


Здравейте,
Проблемът ми е, че стрелката на уреда отчитащ температурата на водата стой постоянно на първото най ниско деление.
От сервиза който посещавам, се насочиха към смяна на температурен датчик.При смяната на датчика нищо не се промени-при даване на контакт стрелката мърда 2мм и стига до първото деление. След запалване, при работа на мотора в движение и на място стрелката остава неподвижна.От сервиза ми казаха, че друго не могат да направят и ме насочиха към сервиз специализиран в комппютърната диагностика и проблеми по електрониката.Във втория сервиз, за да са сигурни какво се случва поръчват нов датчик, монтират го и всичко започва пак от начало (при работещ мотор стрелката заковава на първо деление и не мърда).При симулация с подаване на определен ток директно на датчика, стрелката отива за секунди в червения сектор над 110 градуса и при спиране на тока се връща долу.При директно нагряване на датчика до степен да не можеш да го държиш в ръка, стрелката леко и много бавно преминава първото деление (50/60 градуса).Според шефа на сервиза проблема най вероятно се насочва към таблото, като пропуснах да кажа, че таблото беше свалено огледано за студени спойки и превантивно презапоени съмнителни връзки.Вчера след обяд си взех буса понеже трябваше да пътувам-натоварен отново стрелката не мърда(времето беше хладно и дъждовно).Днес при слънчево и топло време влизайки в по стръмен участък, стрелката от най ниското деление за секунди скочи на 130 градуса в червеното.Спрях и при работещ мотор, отворих капака- мотора си беше нормално топъл,водата в разшерителното казанче си стоеше спокойно без да е завряла-въобще всичко освем показанието на стрелката си беше ОК.Пускайки парното, за секунди стрелката забива отново в долна мъртва точка.Всичко се "нормализира" за около 30км. докато се движих по равен път.Когато се зададе нов по стръмен участък и всичко се повтори-рязко на 130 градуса, пускане на парното за секунди отново на 50 градуса и след спускането на байра застопоряване на първата черта.Това ми е проблема-моля помагайте.




peecii
Мнения: 21
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: GABROVO

Re: VW LT 35/2.5 TDI,2003г.-проблем с отчитане на температур

Мнениеот peecii » Съб 18 юли 2015 15:26


Проблема е разрешен-нестабилна маса на термодатчика.


Потребителски аватар
yochcov
Мнения: 91
Регистриран на: Пон 22 сеп 2008 0:29
Автомобил: VW Golf
Двигател:
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: VW LT 35/2.5 TDI,2003г.-проблем с отчитане на температурата

Мнениеот yochcov » Пет 08 яну 2016 13:45


Колега може ли да ме насочиш къде точно е този датчик, защото при мен проблема е същия да погледнем дали ще се окаже това проблема, защото караме го вътре става адска жега - неможе да се стои пък стрелката едва отлепва на температурата.



Върни се в “LT и Crafter”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта