VW Phaeton 2002 3.2 V6 виене при загряла кола

Техническа и сервизна информация за Phaeton - лукса на VW
EMP
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 04 авг 2016 15:50
Автомобил:
Двигател:

VW Phaeton 2002 3.2 V6 виене при загряла кола

Мнениеот EMP » Чет 04 авг 2016 15:59


Здравейте! Първо искам да се извиня ,че сигурно има вече такава тема ,но реших ,че може би ще помогнете с някакви мнения.

Автомобила е VW Phaeton 2002 3.2 V6 ръчна скоростна кутия. Преди няколко дни търсех паркинг ,карах с около 10/15 км/ч и нещо взе да вие/свири , но много тихо и на моменти . Звука наподобява ,виене на ремък ,но се оказа ,че не е ремък. На следващия ден всичко си беше нормално ,нямаше шумове освен този на хидравличната помпа ,която си вие от месеци ,когато вземам завой ,а и не само.Карах около 10км до една бензиностанция ,след което заредих и в момента ,в който потеглих ,отново взе да вие/свири ,но по-силно и малко по-дълго,а след минута стана постоянно. След още 2-3 мин. колата взе да вибрира вътре се усещаше на седалките и волана ( леко потрепване от време на време) Светна ми лампата за маслото ,което мисля ,че е странно понеже маслото е ново и е колкото трябва. Още не я бях загасил и ми изписа да загася двигателя. Изчаках около 20 мин преди да запаля отново. Докато я прибрах обратно през целият път виеше доста по-силно. Вечерта и направихме диагностика ,която показа единствено ,че работи на 2 цилиндъра. Ще съм ви много благодарен ако споделите някакви мнения дали е възможно заради цилиндрите да е всичко или съм за нов мотор. Знам ,че сигурно ще почнете да ме пращате в сервизи ,но преди година дадох 1200 евро за два акумулатора и поставянето им. Та реших първо да се допитвам сега ,а и мисля вече да я ремонтирам само в България. Благодаря ви предварително!

Последна промяна от IvanMan на Чет 04 авг 2016 16:25, променено общо 1 път.
Причина: Коригирах заглавието!




Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: ВИЕНЕ ПРИ ЗАГРЯЛА КОЛА

Мнениеот Spas » Чет 04 авг 2016 16:23


Премесих ти темата в правилния раздел. Поправи си заглавието и прочети правилата, забранени са главни букви!


EMP
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 04 авг 2016 15:50
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Phaeton 2002 3.2 V6 виене при загряла кола

Мнениеот EMP » Чет 04 авг 2016 20:25


Благодаря ти!


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: VW Phaeton 2002 3.2 V6 виене при загряла кола

Мнениеот M3ntata » Чет 04 авг 2016 21:41


Някой лагер на ролка може да свири, а каква е причината да работи на 2 цилиндъра :eek какво точно показа диагностиката. Как няма да усетиш, че нещо не е наред колата трябва да е буквално умряла само на два цилиндъра.

За 1 200евра и Бойко ще се хване да ти смени акумулатора...


petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW Phaeton 2002 3.2 V6 виене при загряла кола

Мнениеот petrushkov » Чет 04 авг 2016 22:10


Здравейте колега.
Докато не се отвори няма как да се каже точно какво е :( Но като предположение нещо ме тегли към маслена помпа . Не съм отварял двигател като вашият , но виене без да е ремък и в последствие тресене на двига - 2 цилиндъра (освен ако не са умрели от вибрации) ме навеждана тази неутешителна мисъл :(
По добре е и колеги който си изкарват хляба с това да си споделят опита и предположенията .


EMP
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 04 авг 2016 15:50
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Phaeton 2002 3.2 V6 виене при загряла кола

Мнениеот EMP » Сря 10 авг 2016 14:14


Благодаря ви ,че все пак споделихте мнение!


EMP
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 04 авг 2016 15:50
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Phaeton 2002 3.2 V6 виене при загряла кола

Мнениеот EMP » Сря 10 авг 2016 14:35


M3ntata написа:Някой лагер на ролка може да свири, а каква е причината да работи на 2 цилиндъра :eek какво точно показа диагностиката. Как няма да усетиш, че нещо не е наред колата трябва да е буквално умряла само на два цилиндъра.

За 1 200евра и Бойко ще се хване да ти смени акумулатора...

Диагностиката показа “ неизправен 1-ви цилиндър ,2-ри и така до 4-ти“ (каквото и да означава това) Аз работя далече от града, в който живея и нямах никакво време да я откарам в сервиз, а и за тях трябва да запишеш час. Причината вероятно е свещи или кабели ,нямам никаква идея. Естествено, че я усетих колата ,точно затова се върнах обратно от път с нея. Умряла не знам колко трябва да е понеже не съм специалист. Колата пали и се усеща ,че нещо не е наред с цилиндрите - вибрира ,тресе ,а след като позагрее ,започва и да вие. Виенето обаче е като от въртяща се част понеже като загасиш двигателя ,звука продължава още около 2 секунди като постепенно намалява оборотите на въртене.
Поздрави!


petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW Phaeton 2002 3.2 V6 виене при загряла кола

Мнениеот petrushkov » Сря 10 авг 2016 16:03


Днес научих нещо ново , "Причината вероятно е свещи или кабели" и "Виенето обаче е като от въртяща се част понеже като загасиш двигателя " - сигурно са блуждаещи токове през антената на радиото. :screwy
Колега , сега сериозно -проблема ви е механичен . Диагностика няма да хване превътял шлиц , или разхлабено зъбно колело . Компютърната диагностика не е всесилна / не мофа да си изкривя душата помага си / , но се иска ръка да пипне и око да погледне.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: VW Phaeton 2002 3.2 V6 виене при загряла кола

Мнениеот M3ntata » Сря 10 авг 2016 16:52


Тя диагностика много добре си хваща даже прескочил зъб. Какво ще се върти в продължение на 2 секунди след като двигателят и изгасен. Според мен се заблуждаваш нещо, че идва от двигателя, а причината за прекъсването е извън двигателя, свещи, бобини и така нататък. Но това все пак е дистанционна помощ, без да чуя въпросното виене и да видя точно какво показва диагностиката не мога да кажа "по" точно.


EMP
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 04 авг 2016 15:50
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Phaeton 2002 3.2 V6 виене при загряла кола

Мнениеот EMP » Сря 10 авг 2016 18:44


petrushkov написа:Днес научих нещо ново , "Причината вероятно е свещи или кабели" и "Виенето обаче е като от въртяща се част понеже като загасиш двигателя " - сигурно са блуждаещи токове през антената на радиото. :screwy
Колега , сега сериозно -проблема ви е механичен . Диагностика няма да хване превътял шлиц , или разхлабено зъбно колело . Компютърната диагностика не е всесилна / не мофа да си изкривя душата помага си / , но се иска ръка да пипне и око да погледне.


Колега, никъде не съм написал, че диагностиката трябва да хване превъртял шлиц или разхлабено зъбно колело. Диагностиката показа неизправни 4 от цилиндрите и това написах тук! Виенето е просто още един проблем ,за който се опитах да ви обясня как се чува, а дали се върти ,дали не - все ми е тая! Писах за да видя дали някой е имал такъв проблем ,за да знам дали да я оправя тук или в България. Така или иначе ще я оправя.


Потребителски аватар
Stefanoz
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 04 яну 2005 17:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: VW Phaeton 2002 3.2 V6 виене при загряла кола

Мнениеот Stefanoz » Вто 18 окт 2016 20:04


бях тръгнал да купувам..добре че видях темата ти..


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7635
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: VW Phaeton 2002 3.2 V6 виене при загряла кола

Мнениеот goppa » Вто 18 окт 2016 20:56


EMP написа: Колата пали и се усеща ,че нещо не е наред с цилиндрите - вибрира ,тресе ,а след като позагрее ,започва и да вие. Виенето обаче е като от въртяща се част понеже като загасиш двигателя ,звука продължава още около 2 секунди като постепенно намалява оборотите на въртене.
Поздрави!


Така описан звука, ми се струва че не е виене от мотора а свиркане от пробити маркучи под налягане ( или под вакуум), или пък е звук от електрическа циркулационна помпа за антифриз със заминали лагери.


Потребителски аватар
Rayko-HH
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 14:24
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Phaeton 2002 3.2 V6 виене при загряла кола

Мнениеот Rayko-HH » Чет 01 дек 2016 13:14


Здравей колега извинявам се за правописните грешки имах 3 по-български език и литература така по темата и аз имам vw phaeton 3.2 v6 автоматик и аз имах проблеми с цилиндрите тресеше,вибрираше и ставаше мъртвец но при мен го правеше не постояно но беше много кофти и гореше повече моя сервис в който ходех беше много пълен и трябваше даси оставя колата в сервиза за няколко дни но пък нямам такъв лук защото ми трябва превоз постоянно и гледъх няколко клипа ето и един от тях /https://m.youtube.com/watch?v=rohi9UOToKY/ разбутах ги малко без даги развивам и се оправи вече месеци наред нямам никакъв проблем малко се е разхлабил и не прави добра маса и за това беше на моменти мисля си че майстора като ми сменя масло и свещи е направил нещо пак повтарям извинявам се че няма . И ,



Върни се в “Phaeton”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 0 госта