Phaeton - въпрос относно грешка level fault - workshop

Техническа и сервизна информация за Phaeton - лукса на VW
wpc
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 30 окт 2016 21:36
Автомобил:
Двигател:

Phaeton - въпрос относно грешка level fault - workshop

Мнениеот wpc » Нед 30 окт 2016 21:55


Здравейте фенове,

Нов съм тук, много се извинявам ако не съм в правилният раздел.

Мисля скоро да ставам част от вашето семейство, тъй като искам да си закупя някой по-мощен автомобил от висок клас, се ориентирах към Phaeton.

В момента разглеждам една W12 от 2005, наистина и личи - много запазена и стегната. Единственото ми притеснение е, че на екрана свети жълт warning "level fault - workshop". Уверяват ме, че е от датчика (сензора) за нивомера на едната от възглавниците и не е проблем. Бих я завел на диагностика, но не познавам града и нямам толкова време. От копчетата за съспеншъна всичко работи и си регулира нивото перфектно. Какво мислите вие?

Също така какво мислите за дизеловия V10, дали си заслужава?

А какво ви е като цяло мнението за Phaeton-a?

Благодаря предварително.

:love.vwclub




thechief55
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 28 мар 2009 9:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Phaeton - въпрос относно грешка level fault - workshop

Мнениеот thechief55 » Чет 10 ное 2016 8:42


Привет колега от 2 години имам v6 дизел от 2006та. Купих го с проблем в скоростите, който ми зеха здравето докато оправят. Освен това не съм имал някакви кардинални проблеми. Имай в предвид, че това е много сложна кола и ти трябва читав майстор, който да работи по нея, има много модули и екстри и нещо все не работи. За моята кола на година за поддръжка (като изключа скоростната кутия) давам около 2 хил. лв. на година. Ти гледаш обаче големи мотори и там не знам как вървят нещата. Отностно проблема на тази която гледаш. Имах същия проблем и се оказа датчик наистина, но може да бъде и проблем в компютъра и в амортисьора / възглавницата. Без диагностика няма как да се гадае. В най лошия случай това струва 1000 лв ако е датчик 100лв. Без да я закараш на диагностика не я купувай, може да има още много проблеми , за които няма да разбереш без диагностика.

А като цяло няма такъв кеф като тая кола работи и всичко и е наред. Много комфортна, стабилна и сигурна. Ако имаш пари и читав майстор зимай смело.

Поздрави


Потребителски аватар
ubiboy
Мнения: 44
Регистриран на: Нед 08 ное 2009 11:47
Автомобил: VW Phaeton
Двигател: 3 0 tdi 2007 БМК 270hp
Местоположение: Мизия

Re: Phaeton - въпрос относно грешка level fault - workshop

Мнениеот ubiboy » Нед 07 яну 2018 16:44


Здравейте и аз се сдобих с въпросният надпис "level fault - workshop" според моята диагностика заден десен датчик за ниво излязал извън схемата и не може да се изчисти но той е с отношение към управление на ксенона въпросът ми е дали въпросният датчик има отношение и към окачването защото като че ли вози по твърдо или си внушавам поздрави :beer



Върни се в “Phaeton”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 0 госта