Фолксваген ЛТ 35/2.5 ТДИ/2003г./-При натискане на съеденителя мотора изгасва

Техническа и сервизна информация
Правила на форума
Изображение
peecii
Мнения: 21
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: GABROVO

Фолксваген ЛТ 35/2.5 ТДИ/2003г./-При натискане на съеденителя мотора изгасва

Мнениеот peecii » Пон 12 дек 2016 15:20


Здравейте,
Имам странен проблем-на моменти(2/3 пъти на ден) при натискане на педала на съединителя двигателя изгасва.Таблото остава в във вид все едно си на контакт.Връщам ключа в изходна позиция въртя и без проблем отново запалва.Според мен се случва нещо което е равносилно на изгасване с ключ-или нещо кара клапана на помпата да спре.и колата изгасва.Чека не светва.Някаква идея за какво иде реч???




peecii
Мнения: 21
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: GABROVO

Re: Фолксваген ЛТ 35/2.5 ТДИ/2003г./-При натискане на съеденителя мотора изгасва

Мнениеот peecii » Пон 15 май 2017 9:35


Проблема полеке лека се задълбочава.Вече двигателя изкасва и при натискане педала на спирачката, при включване на задна скорост или при включване на чистачките.Явно при определен момент, когато се появи допълнителен електрически импулс компютъра дава сигнал двигателя да изгасне.Проблема е ,че всичко това се случва само по няколко пъти на ден и е много вероятно когато отида на майстор, това да не се случи.Започват едни предположения и едни предложения еди какво да се смени и вероятно нещата да се оправят но никои не дава гаранция.Един казва, че според него трябва да се смени датчик на коляновия вал, друг стоп машинката, трети клемореда, четвърти някои модул на компа правил беля и да се смени компютъра и никой не гарантира че проблема ще бъде разрешен....а при диагностика няма данни за грешка.Ако е датчик или реле си мисля, че трябва да има отчетена грешка(и).И нямам никаква идея какво да правя-а на принципа да се сменят датчици, паяци и компютър без да има гаранция, че нещата ще се оправят е само наливане на пари и загуба на време.
Моля ако някой е имал подобен проблем и го е разрешил да помага или колега който може да ме насочи какво да правя да даде съвет.За сега хубавото е, че като изгасне въртя на ново и паля. До момента в които умре на пътя.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Фолксваген ЛТ 35/2.5 ТДИ/2003г./-При натискане на съеденителя мотора изгасва

Мнениеот polovera_9n3 » Пон 15 май 2017 23:18


Имах колега с такъв проблем - като натисне съединителя- гасне... но на деу ланос( ама принципа на действие е един и същ). Оказа се там блокирал аксиален лагер, смени го и повече няма такива ядове. За съединителя това- другото е тоци при тебе. Там трябва да си провериш инсталацията...



Върни се в “LT и Crafter”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта