Phaeton 3.0 tdi Проблем с електрониката

Техническа и сервизна информация за Phaeton - лукса на VW
Потребителски аватар
Brodi
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 24 май 2017 22:29
Автомобил:
Двигател:

Phaeton 3.0 tdi Проблем с електрониката

Мнениеот Brodi » Чет 25 май 2017 9:15


Здравей те.
Нов съм и се извинявам предварително ако нещо съм греша в форума.
Имам следния проблем.Имам Phaeton 3.0tdi 2005г.BMK мотор. Както си карах и ми светна ABS после километража ми изчезна,радиото ми се увеличи,парк сензорите изключиха и волана стана твърт. Карах си до целта и на следващи я ден сутринта пала колата и нищо няма помен. След 10 минути пак сичко се появи и така цял ден. На следващия пак нищо за около 10 мин. И после пак дойде проблема. Прочетох колата и всички грешки ги изтрих и същото . Смени ABS сензора лагера и пак нищо и сега ми се появиха още две грешки ниво регулация и мотора за газов проблем. Питането ми е какво може да е ? Моля помогнете.




pepitoo
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 19 фев 2022 23:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Phaeton 3.0 tdi Проблем с електрониката

Мнениеот pepitoo » Нед 20 фев 2022 0:23


Здравейте,и аз съм нов.При мен се получи абсолютно същия проблем с ABS и твърда хидравлика.Модела е 2007 год. 3.0 TDI 233k.c.Някой ако го е решил този проблем,моля нека пише как го е разрешил.Явно е масов при модела.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Phaeton 3.0 tdi Проблем с електрониката

Мнениеот toraborat » Нед 20 фев 2022 8:57


В другия форум за А8 имало подобен проблем от заседнало натиснато копче на шофюорската врата. Набива 20-на грешки и започва да гаси системи една по една. Бих погледнал дали всички бутони са наред първо и най-лесно.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Phaeton 3.0 tdi Проблем с електрониката

Мнениеот Чудомир » Пон 21 фев 2022 20:27


За всички електронни проблеми във Фаетон търсенето на грешката почвас проверка изправността на акумулаторите, особено тоя в багажника от страната на пасажера.



Върни се в “Phaeton”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост