VW SHARAN 1.9 TDI 99 г. Печка за двигателя и купето

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
WYLIX
Мнения: 164
Регистриран на: Пон 10 юли 2006 8:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

VW SHARAN 1.9 TDI 99 г. Печка за двигателя и купето

Мнениеот WYLIX » Съб 27 окт 2007 11:32


Как да разбера ,дали VW SHARAN 1.9 TDI 99 г. има печка за купето и ДВГ?като я купувахме ни казаха ,че има ,но несхто не мога да разбера как и от каде се пуска?Колата е с климатроник .Ако някои ,знае ще сам му благодарен ,ако помогне :)




Потребителски аватар
flash
Мнения: 751
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:29
Автомобил: Golf III GT TDI
Двигател: 1z 1994
Местоположение: София/Плевен

Мнениеот flash » Съб 27 окт 2007 12:23


Погледни снимката от тази тема http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=61196&highlight=%EF%E5%F7%EA%E0 , трябва да имаш такова дистанционно за управление!


galin15
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 01 окт 2007 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Своге

Мнениеот galin15 » Нед 28 окт 2007 19:24


печката се намира под копето,при задно ляво колело


galin15
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 01 окт 2007 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Своге

Мнениеот galin15 » Нед 28 окт 2007 19:57


на VW Sharan са се слагали 2 вида "печки" - Webasto и Eberspacher /последното не знам дали се пише така на немски/. Има разлики освен в производителя, и в начина на работа - едното е допълнителен нагревател на антифриза, а другото има таймер и дистанционно, и се нарича автономна система за отопление. Та ако при теб случая е последния, трябва да имаш часовник и таймер под копчето за осветление на пътника до теб, или над салонното огледало за обратно виждане. Говорим за отоплители като стандартно оборудване, а не допълнително поставяни. Ако си с климатроник, допълнителното отопление се включва автоматично. Това става при външна температура под +5 градуса Целзий, и температура на антифриза под 75 градуса. Изключва се при външна температура +10 градуса. Това при модели до 2001 година. При по-новите включването става при +10 градуса и изключването при +18 градуса. И естествено не трябва да имаш грешки в компютъра по тази част ( блок 18 ) /въпреки че твърдят че с някои може да се пусне/. Ако включването е ръчно, има времезадръжка - макс. 120 секунди - не чакай веднага след като го включиш да "тръгне". Освен това при 3 до 5 неуспешни опита за палене на печката, тя се изключва за по-нататъшни опити.
Ами това е общо-взето.


ilius44
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ilius44 » Пон 19 ное 2007 20:47


Аз имам sharan2001 и ми казаха че има печка,няма никакви таимери за пускане а пък а ко се включва автоматично как мога да разбера.


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот asentm » Пон 19 ное 2007 22:08


печката седи долу в ляво под задната врата .... наведи се и виш има малко аспухче .... ако колата е с климатроник печкака се пуска автоматично, т.е. не ти трябва нищо работи докато помогне на климата да вдигне мощност за да стопли купето
има модели при които печката може да се настройва и пуска отзад в багажника в лямо ...но съм го виждал един път само


ilius44
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ilius44 » Съб 24 ное 2007 11:10


Кога помага като е на климатроник или когато е на парно и чували се нещо като работи.Вазможноли еда и се монтира таймер за да си я включваш когато си поискаш.Между другото колата ми загрява бавно макар че и смених термостата.Нормално ли е за шараните това говоря за двигател 1.9 TDI дюза помпа.


tzalbg
Мнения: 6
Регистриран на: Пет 18 яну 2008 10:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Обикновено ТДИ загравя бавно

Мнениеот tzalbg » Чет 31 яну 2008 10:17


ilius44 написа:Кога помага като е на климатроник или когато е на парно и чували се нещо като работи.Вазможноли еда и се монтира таймер за да си я включваш когато си поискаш.Между другото колата ми загрява бавно макар че и смених термостата.Нормално ли е за шараните това говоря за двигател 1.9 TDI дюза помпа.


Обикновено ТДИ загравя бавно, особено ако работи на обороти.(В задръстване )


achkataa
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 26 дек 2009 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Печка за двигателя и купето

Мнениеот achkataa » Сря 06 яну 2010 23:00


И аз разбрах скоро,че иман печка в колата.Карам Тауран 2.0тди 2006. печката се намира под десния преден калник но незнам как се пуска.колата е с климатроник.Някой може ли да каже нeщо??


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: Печка за двигателя и купето

Мнениеот maimo » Пет 15 яну 2010 22:39


колега трябва да имаш дистанционно за нея,ако не пиши на ли4ни да ти обесня как става :D


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Печка за двигателя и купето

Мнениеот Ivo_ » Съб 16 яну 2010 22:20


Мисля, че и при Пасат В6 и при Туран има два модела печки. Едната е т.нар. автономно отопление/охлаждане, тя е с дистанционно управление. При другия модел само подпомага подгряването на антифриза и се включва автоматично под 5 градуса. Аз имам от втория модел и нямам дистанционно. Когато външната температура падне под 5 градуса се чува камбанка и на дисплея се появява една снежинка точно до температурата, която премигва. Ако искаш да не се включва трябва да е включено копчето ECON на климатроника. Принудително включване не знам как става.

Ако колегата maimo знае как може да се управлява този втория модел печка, ще се радвам да сподели. На мен лично ми се иска да се включва, ако температурата падне под 10 градуса, но не знам дали е възможно.


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: Печка за двигателя и купето

Мнениеот maimo » Вто 19 яну 2010 15:42


не знам колега моята е от първия модел с дистанцинно 4естно да си призная по-голяма екстра от това няма :D слу4аино се падна като я взимаь,ама пове4е без такава пе4ка няма да си купя кола :D


aradkovbg
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 04 ное 2008 23:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Печка за двигателя и купето

Мнениеот aradkovbg » Вто 22 юни 2010 14:27


Писах и по другите теми за печката, получих доста информация но все си мисля, че мове да се активира дистанционното стига да го има модула, ако мога да го открия каде се намира. Ако някои знае да сподели. Тоуран 2006 дизел


al3x4o
Мнения: 182
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 22:42
Автомобил: Audi A3 8p
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Pleven

Re: Печка за двигателя и купето

Мнениеот al3x4o » Пон 05 юли 2010 22:03


Когата е с климатроник се пуска автоматично при някаква - нусова температура а при климатика си има управление ;)


Потребителски аватар
maxy
Мнения: 43
Регистриран на: Пет 07 авг 2009 15:01
Автомобил: VW SHARAN 2.0
Двигател: ADY
Местоположение: София

Re: Печка за двигателя и купето

Мнениеот maxy » Пон 23 авг 2010 21:54


и особенно ако си на място и се пусне,всичко около теб става в дим за 1-2 мин,на мен така ми изкара акъла един път,мислех че съм се запалил.докато разбера че се е включила.говоря за туран 2008г



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта