Регистрация на ГИ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Регистрация на ГИ?

Мнениеот zografski » Пет 02 окт 2015 10:44


Те и в ГТП-то така ти проверяват газовата, че направо... :mhihi :stumm На мен 1 път не са ми я проверили в техническия.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Регистрация на ГИ?

Мнениеот kris11 » Пет 02 окт 2015 17:14


е ръгат сондата на пискалото около маркучи ,редуктор,рейка,дюзи , отзад бутилка, пълначка .


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Регистрация на ГИ?

Мнениеот zografski » Вто 06 окт 2015 10:49


Преди 3 часа минах техн. и друго освен документи не ми иска за ГИ, даже в 1вия момент не можах да си намеря паспорта и той вика "няма проблеми, може и без него ;)". Може би всеки пункт за ГТП си прави каквото иска, задължително е само, платен данък, малък и гол. талон и ГО. Даже вредните емисий не ми гледат, само я качват на валяците, държат я във вуздуха 5-6 мин, обикаля всички колела и я сваля, през това време другия вече ми е оправил док., плащам и изчезвам, няма и 30мин.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Регистрация на ГИ?

Мнениеот kris11 » Вто 06 окт 2015 11:54


zografski нещо много набързо минават ГТП.
Камера имаха ли да ги следят? ПО норамтив някъде поне 20-30 мин трябва да е прегледа.
При нас на влизане - фаровес къси дълги с 1 "сандък" на колела,който се доближава до всеки фар. После останалите светлини за изправност,чистачки, пръскалки, колани разпъват се леко дали се прибират. После преден заден мост теглото, изгорели газове - обръщат на бензин, на ПХ и обороти.Опипване за газ анализатора около маркучи, филтър,редуктор ,рейка,маркучи към дюзи,бутилка ,пълначка. На крик повдигане и проверка на окачване,гледат и маркучи,за теч ,скъсани маншони по полуоски,рейка, стенд спирачки.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Регистрация на ГИ?

Мнениеот zografski » Вто 06 окт 2015 12:38


Няма такива неща, около 20тина -25мин трае цялата процедура при моите момчета. Само дето бях забравил да кажа за фаровете, да, проверяват къси, дълги, мигачи, стопове и това е, има някаква камера, но тя си седи неподвижно над кабинката където единия чичка попълва документите(отделно тая камера ми изглежда, че е от 1.20лв килото, т.е. нищо не се вижда сиг от нея :mhihi ), докато дргугия се разправя с колата. Дори тва за вредните емисий го пуска под бронята, изобщо не го слага в някой от ауспосите. Отваря капака, прави се че поглежда нещо за 20 сек и това е. Явно си зависи от самия пункт, при моите чичаци е така, намират се в Надежда 5та част или вече го прекръстиха на Връбница 1... и аз не знам вече :mhihi Ии цената си е 40лв, както май е на всякъде. Той и окачването го преглежда ама точно за 1 мин, обикаля колата докато е на стенд и поклаща колелата да види дали има луфт и на влизане мери предния и задния мост, но нищо не гледат по ГИ, нито редуктори, нито кабели, нищо, ставаш и заминаваш за по-малко от 30мин.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Регистрация на ГИ?

Мнениеот 777 » Вто 06 окт 2015 13:28


kris11 написа:На крик повдигане и проверка на окачване,гледат и маркучи,за теч ,скъсани маншони по полуоски,рейка, стенд спирачки.

Голям сервиз, голямо престараване, а явно нямат канал и трябва да вдигат на крик?!


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Регистрация на ГИ?

Мнениеот kris11 » Вто 06 окт 2015 19:43


777 написа:
kris11 написа:На крик повдигане и проверка на окачване,гледат и маркучи,за теч ,скъсани маншони по полуоски,рейка, стенд спирачки.

Голям сервиз, голямо престараване, а явно нямат канал и трябва да вдигат на крик?!

Имат си канал и надстроиха покрива за да влизат камиончета и автобусчета.
на мен не ми пречи проверката на ходовата част , даже си е екстра /кога ще намериш свободен канал за да си огледаш отдолу автомобила ? А за газовата пак си е екстра - ходи мацай със сапунка да проверяваш дали няма изтичане.
Не ме бъркат проверката на фарове, спирачки и изгорели газове.


kkisyov
Мнения: 12
Регистриран на: Чет 24 окт 2013 9:45
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: ADY 1995
Местоположение: Габрово, BG

Re: Регистрация на ГИ?

Мнениеот kkisyov » Чет 22 окт 2015 12:58


От 2 седмици съм с ГИ и ми предстои минаванв на ГТП, та информацията по случая ми е актуална.
При монтажът на ГИ, този който го е извършил трябва да ти даде "Протокол за монтиране на МПС на уредба, която позволява работата на двигателя с втечнен нефтов газ (ВНГ)." Протоколът е в този линк на стр. 35:
http://www.rta.government.bg/images/Image/n_uredba/n3-ikiopps.pdf
С този протокол се отива в лицензиран пункт, който срещу 36 лв. ти издава "Удостоверение протокол за първоначална проверка на уредба за ВНГ или СПГ". Ето списък на лицензираните пунктове:
http://www.rta.government.bg/images/Image/registri/gasPermits.html
В същия пункт можеш да минеш ГТП на автомобила (още 30лв.) като в талонът за ГТП отбелязват, че автомобилът е с изправен ГИ.
Доколкото разбрах на автомобилите с монтирани газови уредби преди 2015г. изискват само паспорта на бутилката.
Дано да съм бил полезен.
http://picbg.net/u/74606/59659/787590.jpg - удостоверението от монтажа
http://picbg.net/u/74606/59659/787591.jpg - от лицензирания пункт
https://dl.dropboxusercontent.com/u/86820649/pics%20to%20post/Pregled_GolqmTalon.jpg - от ГТП на автомобила


Потребителски аватар
plameney
Мнения: 397
Регистриран на: Вто 25 май 2010 21:46
Автомобил: Passat B5 1.6
Двигател: ARM 2000
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Re: Регистрация на ГИ?

Мнениеот plameney » Чет 22 окт 2015 15:47


kkisyov написа:...та информацията по случая ми е актуална.

Благодаря ти за подробната информация колега.Предстои ми и аз да ги мина тези процедури. :beer


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Регистрация на ГИ?

Мнениеот ivan_pop » Чет 22 окт 2015 17:35


kkisyov написа:Дано да съм бил полезен.
http://picbg.net/u/74606/59659/787590.jpg - удостоверението от монтажа
http://picbg.net/u/74606/59659/787591.jpg - от лицензирания пункт
https://dl.dropboxusercontent.com/u/86820649/pics%20to%20post/Pregled_GolqmTalon.jpg - от ГТП на автомобила

Ммм дааа,на първите два документа от монтажа и от лицензирания пункт резервоара(бутилката) е КОЛОС.На документа от ГТП-то резервоара вече е СТАКО производство 2009г.Това поражда в тъпата ми глава някои мисли!
1.Точно след прегледа от лицензирания пункт и преди ГТП-то,бутилката е сменена с по-стара.По-важно е че е сменена.
2.Тези от пункта за ГТП-то не им пука как го правят това ГТП,а гледат да ти вземат парите!
3.При това положение няма никакъв смисъл от всичко това,освен някой да ти вземе парите!
Моля там където греша,да ме поправите! :screwy

П.П.:Не изключвам автора на поста нещо да се е объркал с показаните документи!


kkisyov
Мнения: 12
Регистриран на: Чет 24 окт 2013 9:45
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: ADY 1995
Местоположение: Габрово, BG

Re: Регистрация на ГИ?

Мнениеот kkisyov » Пет 23 окт 2015 8:05


Просто съм използвал нагледен материал от други източници, понеже ми беше по-лесно, отколкото да снимам и да качвам моите удостоверения. Естествено при мен навсякъде данните са едни и същи. Уверявам те, че това е процедурата. По принцип в България законът е врата в полето и всеки сам прави избор дали да мине през нея. Поздрави!


stanimir3
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 22 апр 2016 13:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Регистрация на ГИ?

Мнениеот stanimir3 » Пет 22 апр 2016 14:14


При монтиране на газова уредба се издава сертификат за монтаж на уредбата, минава се на първоначален преглед на газовата уредба, и в големия талон на автомобила се отразява че автомобила е на бензин и газ. Това последното отразяване в големия талон е необходимо да се направи до 3г. от датата на монтаж.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Регистрация на ГИ?

Мнениеот kris11 » Пет 22 апр 2016 19:03


stanimir3 написа: и в големия талон на автомобила се отразява че автомобила е на бензин и газ. Това последното отразяване в големия талон е необходимо да се направи до 3г. от датата на монтаж.

Я пак - има гратисен перод за по-рано монтирани. Ако смянанат на талона е безплатна - щ его сменя - но да им пълня гушите НЕ.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Регистрация на ГИ?

Мнениеот 777 » Вто 26 апр 2016 14:44


Май не е гратисен период, а просто не е нужно да сменяш талона докато не стане препродажба. Откога стана гратисен?


Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Регистрация на ГИ?

Мнениеот petarkolev » Нед 10 юли 2016 15:07


Извинявам се, че ще използвам темата. Набързо да сподели. Какво трябва да направя след смяна на стара газова бутилка при условие, че колата е купена без никакви документи на газовата уредба. Благодаря предварително на всички отговорили и приятна вечер.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 204 госта