Голф 3 Моно Спира на газ.

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Mihail_Dimov
Мнения: 168
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Razgrad

Голф 3 Моно Спира на газ.

Мнениеот Mihail_Dimov » Сря 26 апр 2017 16:51


Здравейте!
Колата ми е голф 3 1.4 mi. Карам на газ от 4 години и досега не съм имал проблеми. Наскоро колата почна да губи мощност внезапно. Както си карам и изведнъж губи мощност все едно няма газ а всъщност има. След като обърна на бензин и покарам известно време след като обърна на газ колата няма проблем и върви.
Малко след това колата започна да не се оправя по този начин като спираше да върви на газ, трябваше да я спра и да стоя 1-2 часа за да се оправи.
След това четох във форума и започнах да махам клемата на акумулатора когато ми направи този проблем. След 2 минути стоене на без акумулатор колата се оправяше. Преди 2 седмици колата стоя 24 часа без акумулатор и след като закачих клемите отново не искаше да работи на газ. Оставих я без акумулатор за около 10 дни и като сложих клемите си вървеше нормално около 300 км след което пак направи проблем при вървенето на газ.
Забелязах че ламбда сондата ми не работи защото когато е вкаран и колата се дави при каране на бензин. В момента карам без ламбда сонда и колата си върви добре на бензин но на газ не върви. Трябва да стои 1-2 дни без акумулатор за да върви на газ, като мога да карам 30-40 км на газ и след това пак прави проблема.
Надявам се съм бил изчерпателен, ще ви бъда благодарен ако ме посъветвате къде във Варна да си занеса колата, и от какво може да е този проблем!
:beer




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 Моно Спира на газ.

Мнениеот инжектопляктор » Сря 26 апр 2017 16:52


Виж газовите клапани. Идва ли захранване до тях и дали работят хубаво. Виж си филтъра.


Mihail_Dimov
Мнения: 168
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Razgrad

Re: Голф 3 Моно Спира на газ.

Мнениеот Mihail_Dimov » Сря 26 апр 2017 17:23


Забравих да добавя, нямам реле което да спира компютъра с цел зачистване на грешките и съм сменил филтъра на газовото.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 Моно Спира на газ.

Мнениеот инжектопляктор » Сря 26 апр 2017 18:19


Mihail_Dimov написа:...и съм сменил филтъра на газовото.

На газ бензиновият компютър не играе активна роля в управлението. Ти режеш дюзата и ползваш само делкото и датчика на хол, а горивото се контролира от изпарителя - вакума на двигателя и мембраната колко е натегната.
Няма причина да не работи на газ, ако отива газ.
Освен...ако свещите ти не са зле...или изпарителят ти има проблем.


Потребителски аватар
4i4o-dido
Мнения: 826
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 17:40
Автомобил: POLO 1.6 6N
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Голф 3 Моно Спира на газ.

Мнениеот 4i4o-dido » Сря 26 апр 2017 21:23


Или затлачена цедка на сондата в бутилката. Колко нерви докато разбера от къде ми идва проблема.


Mihail_Dimov
Мнения: 168
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Razgrad

Re: Голф 3 Моно Спира на газ.

Мнениеот Mihail_Dimov » Пет 28 апр 2017 20:53


Днес ми смениха помпичката която бе ловато. Сложиха ми турска и сега кошата е добре. Проблема бе че не се пускаше винаги а само от време на време.


Потребителски аватар
4i4o-dido
Мнения: 826
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 17:40
Автомобил: POLO 1.6 6N
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Голф 3 Моно Спира на газ.

Мнениеот 4i4o-dido » Пет 28 апр 2017 21:36


:gruebel



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта