Какъв тап ще препоръчате?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
a4tech
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 05 яну 2009 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Какъв тап ще препоръчате?

Мнениеот a4tech » Вто 20 окт 2009 22:50


Колеги очаквам мнения за ТАП-вете които сте използвали, цени, впечатления, проблеми и т.н. И къде в Русе или В.Търново, или пък от Интернет мога да си купя нещо качествено и не мн скъпо. :beer




Потребителски аватар
titi7707
Мнения: 2482
Регистриран на: Вто 05 сеп 2006 21:21
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 1993
Местоположение: Плевен

Re: Какъв тап ще препоръчате?

Мнениеот titi7707 » Сря 21 окт 2009 17:39


http://runel-tech.com/?p=productsMore&iProduct=4
карам с такъв и съм доволен!


a4tech
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 05 яну 2009 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Какъв тап ще препоръчате?

Мнениеот a4tech » Чет 22 окт 2009 19:01


Да, този сайт съм го разглеждал. Те тези неща на Runel български ли са, в смисъл техни разработки или са вносни. Питам щото в някои теми много отричат бг произведения на изкуството :)


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какъв тап ще препоръчате?

Мнениеот fill » Пет 23 окт 2009 17:12


titi7707 написа:http://runel-tech.com/?p=productsMore&iProduct=4
карам с такъв и съм доволен!

:да:


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какъв тап ще препоръчате?

Мнениеот zfa159 » Нед 25 окт 2009 1:48


Сложих си ТАП....бял ден не видях на газ с него...а си работи коректно.Разкарахме го,бутнахме предварението + 4.8 граудса спрямо бензиновото и да ти кажа колата заработи екстра и на газ и на бензин...и харчи по-малкото отколкото с ТАП-а. ТАП-а беше AEB Dis92...точно за VW и е проверено - работеше си добре и правилно.Защо се получи така - незнам ама факт.
Та мога да ти препоръчам да не слагаш въобще ТАП...аз го мъчих 2 години без успех.


spahi
Мнения: 29
Регистриран на: Пет 18 фев 2005 13:20
Автомобил: VW Passat
Двигател: RP 1989
Местоположение: Троян / Плевен
Контакти:

Re: Какъв тап ще препоръчате?

Мнениеот spahi » Сря 28 окт 2009 14:18


И аз ползвам този:
http://runel-tech.com/?p=productsMore&iProduct=4
Вече повече от 3 години. Нямам забележки.


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Какъв тап ще препоръчате?

Мнениеот mafiota » Вто 03 ное 2009 17:17


Колега,
има един пич в Рено форума, казва се Румен. Много е коректен и е наясно с нещата,а и ТАП-овете му са доста добри, да не казвам по-добри от италианските. Ако изкаш мога да ти дам кординатите му, и да се свържеш с него.
Цената на неговият ТАП е 35лв., и по нищо не отстъпва на по-скъпите. Но все си мисля, че няма кой знае какъв келипир от ТАП-а при газ, докато при метан си е друго.

Подчертавам, човека няма нищо общо с този сайт:

http://runel-tech.com/?p=productsMore&iProduct=4


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Какъв тап ще препоръчате?

Мнениеот pas1.8mi » Сря 04 ное 2009 18:21


mafiota написа:Колега,
има един пич в Рено форума, казва се Румен. Много е коректен и е наясно с нещата,а и ТАП-овете му са доста добри, да не казвам по-добри от италианските. Ако изкаш мога да ти дам кординатите му, и да се свържеш с него.
Цената на неговият ТАП е 35лв., и по нищо не отстъпва на по-скъпите. Но все си мисля, че няма кой знае какъв келипир от ТАП-а при газ, докато при метан си е друго.

Подчертавам, човека няма нищо общо с този сайт:

http://runel-tech.com/?p=productsMore&iProduct=4



Ако няма проблем, дай някакви контакти с този Румен!Предварително ти благодаря! :beer


a4tech
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 05 яну 2009 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Какъв тап ще препоръчате?

Мнениеот a4tech » Чет 19 ное 2009 20:44


Колега "mafiota", какво стана с координатите на този човек Румен? Да разбирам ли, че си ползвал негови устройства? Какъв беше ефекта и т.н.


nivan
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 20 сеп 2008 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Какъв тап ще препоръчате?

Мнениеот nivan » Пон 04 яну 2010 13:32


Аз съм с ТАП на Румен.Разхода ми падна с 2 литра.Двигателя ми, е 1.8 ААМ.


Потребителски аватар
vrangel
Мнения: 82
Регистриран на: Съб 18 ное 2006 12:45
Автомобил: vw golf3
Двигател: ABU
Местоположение: Чирпан

Re: Какъв тап ще препоръчате?

Мнениеот vrangel » Вто 12 яну 2010 21:48


И аз сам с ТАП на рунел ,описанието което доиде с устроиството е някакк си огледално обърнато става въпрос за таблицата с позициите на ключетата.И при мен ми гореше доста докато не свалих едно друго описание.И се оказа че вместо на 6,5 сам задал 12,5 градуса но след като го пренастрих почуствах разликата.Доде ми разход 8,2л при средна скорост 120км.Не помня от къде сам свалил описанието но които желае ще му го пратя да пише на vrangel67@gmail.com


Потребителски аватар
Jores
Мнения: 16
Регистриран на: Съб 09 юли 2005 0:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какъв тап ще препоръчате?

Мнениеот Jores » Пон 18 яну 2010 19:13


И аз слагах преди малко повече от половин година ТАП-а на Румен, от форума на Рено. Колата беше Опел Вектра 1.8(C18NZ). Тогава си платих 50лв.,а не 35, за да го монтира той и да го настрои. Сметнах, че за 15лв. ще си играя доста повече главно за настройката, не толкова за монтажа. Ефект наистина имаше. Не може да очаква някой, че ще има още магарета отгоре в колата, но наистина става по-еластична. Не търсех икономия, а най-добро вървене. Освен ТАП-а, едни свещи за газ, добри кабели, дистрибуторна капачка и като цяло токове, накрая газ-анализатор и колата работеше също както и на бензин, което мен ме устройваше идеално. Разхода е много добър за този двигател на вектрата. Градско не го засичам, че в София градското може да е 10л/100км може и да е 15л. Извънградско към морето 10-11л/100км. на газ при скорост 140-150км/h., 2-ма човека и малко багаж. Съответно с повече товар или при по-висока скорост разхода се и вдига. При скорост до 90км/h извънградско спада до 8л/100км. Като заключение-доволен съм от ТАП-а на Румен. Цената му е много добра, изделието е дори по-добро от конкурентните и по-скъпи такива, а самият Румен е пич :D Ако гонех икономия, можеше да се настрой да свали разхода още, но аз искам да не разбирам разлика между бензин и газ и го постигнах. Върви перфектно,а разхода е малко по-нисък от този без ТАП,в зависимост от условията(скорост,трафик,товар и т.н.) някъде 1-2л/100км по-малко. :beer


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Какъв тап ще препоръчате?

Мнениеот mafiota » Сря 20 яну 2010 17:15


Jores написа:И аз слагах преди малко повече от половин година ТАП-а на Румен, от форума на Рено. ....


Абе има си ефект ,стига да се насрои както трябва цялата система - нова регулировка газова+тап .И аз съм с неговият ТАП, разходът не ми е паднал, но японеца вече е по-пъргав, и динамичен на газ. Иначе при мен нещата се получиха, но с ТАП за метан.


najdobrix
Мнения: 154
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какъв тап ще препоръчате?

Мнениеот najdobrix » Сря 20 яну 2010 22:56




Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Какъв тап ще препоръчате?

Мнениеот mafiota » Сря 20 яну 2010 23:00


najdobrix написа:http://dek.bg/main.php?action=tuning&topic=ignition&pid=atc


И тея ги знаем, ама цините им са доста по-високи от на Румен



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта