На колко км. сменяте газовият филтър?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
hashashin_BAC
Мнения: 60
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот hashashin_BAC » Сря 19 май 2010 16:14


ЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЕЕ
Аз съм забравил че има такова нещо в колата ми от 60000км не е сменян :beat_butt2 щте снимам като го сменя, май няма друг идиот като мен :screwy :drinking:




GT limited edition
Мнения: 246
Регистриран на: Вто 23 фев 2010 18:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот GT limited edition » Сря 19 май 2010 17:42


mIRIx написа:когати си с ГИ има 2 филтъра на редуктора и след него. Този на редуктора е препоръчително да се сменя на 15- 20 К км. не се чудете ако извадите 1 шепа графит. Втория не се замърсява толкова но е хубаво и той да се сменя не да се продухва. Ако уредбата е обикновена филтъра е на клапана на газта преди изпарителя. Няма гаранция ,че ако заредите "хубава" газ не трябва д аги сменяте преждевремнно. Признаците за запушен филтър са заглъхване на високи обороти и предръпване при ускорение



Хммм ... човек да се чуди кое е вярно и кое измислено ... :roll: Колега незнам какъв опит, знания имаш към газовите НО от отговорите които съм получил от The_Machine съм по склонен да му вярвам ... защо ? Защото , до колкото съм изчел раздела Автогазови уредби е помогнал на доста хора и второ аз съм с газов инжекцион (незнам за теб това обикновенна ли е ) ама от постовете които съм изчел знам че в тези изпарители няма филтър а само в клапъна който е преди него и след него, и какъвто и филтър да е предназначението му е да се сменя през определеното му време независимо замърсен ли е или не. Колега неискам да оставаш в погрешни мисли ама четеш едно после някои ти казва друго пак третия ти казва да не ги слушаш двамата а него и така ... и оставаш някъкси маааалко в заблуда че знаеш нещо а фактически нищо незнаеш :wink: И все пак мога и аз да греша защото нетвърдя че змам а се опитвам да науча нещо защото ми е интересно "науката" Г.И. :wink:


Потребителски аватар
ivostefanov
Мнения: 2464
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 10:34
Автомобил: Audi A4
Двигател:
Местоположение: София

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот ivostefanov » Сря 19 май 2010 17:52


аз моя го изтръсках и колкото повече го гледах толкова повече ми харесваше :Mr Green Fun
ама май последния газаджия го смени :roll:


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот ktamen » Сря 19 май 2010 19:13


Аз сега научих, че имам такъв филтър. С тая газова съм минал 150 000км и филтъра явно не е задръстен, защото голфа върви като самолет, като го пробвах последния път на магистралата вдигна 180км/ч на газ и ако не беше много силния насрещен вятър щеше да вдигне и повече. Няма начин някой майстор да го е сменил без да разбера защото не давам на никой да ми бара колата. Става въпрос за Голф2 1.6 87г с вакуумен изпарител. И мембраните не съм ги сменял, макар, че веднъж отварях изпарителя защото се беше задръстил с котлен камък.


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот The_Machine » Сря 19 май 2010 19:56


@GT Limited edition
има редуктори с вграден филтър, има и такива без :)


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот rokera671 » Сря 19 май 2010 22:14


hashashin_BAC написа:ЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЕЕ
Аз съм забравил че има такова нещо в колата ми от 60000км не е сменян :beat_butt2 щте снимам като го сменя, май няма друг идиот като мен :screwy :drinking:


Не си!И аз не съм пипал нищо!!Отвориха ми изпарителя и пак го затвориха със старите мембрани.Километрите ми са малко повече от твоите.


GT limited edition
Мнения: 246
Регистриран на: Вто 23 фев 2010 18:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот GT limited edition » Сря 19 май 2010 22:26


The_Machine написа:@GT Limited edition
има редуктори с вграден филтър, има и такива без :)


Като не вземам под общ знаменател всички , повечето до колкото аз знам са без.... ти си майстора ти казваш :D Аз просто гледам да се образовам максимално за обща култура :mrgreen: :да:


Потребителски аватар
lozan67
Мнения: 734
Регистриран на: Чет 03 авг 2006 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот lozan67 » Вто 22 юни 2010 20:35


И аз вече съм към 120 000км. Ловато вакумно. веднъж мембрани, но филтър не съм сменял. Проблеми нямам. Откакто спреха Кремиковци и въздушния филтър на 8к го сменям. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
itan
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 18 юни 2010 9:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот itan » Нед 27 юни 2010 14:56


Здравеите да споделя и аз изпарителя ми е ВИАЛЕ и за 40к само мембрани сам сменил, моя клапан е на изпарителя дали имам текъв филтър колеги


Потребителски аватар
mIRIx
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 01 дек 2005 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот mIRIx » Чет 02 сеп 2010 16:13


Колеги ето д авидите нагледно филтърче само на около 10 000км. :)
http://www.postimage.org/image.php?v=aV85U19
http://www.postimage.org/image.php?v=aV85Wwi

А вече всеки сам си преценява
GT limited edition при ГИ филтъра е в редуктора а при обикновенните газови се намира в клапана преди изпарителя , но при теб филтър има в клапана като гледам


GT limited edition
Мнения: 246
Регистриран на: Вто 23 фев 2010 18:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот GT limited edition » Чет 02 сеп 2010 21:33


mIRIx написа:Колеги ето д авидите нагледно филтърче само на около 10 000км. :)
http://www.postimage.org/image.php?v=aV85U19
http://www.postimage.org/image.php?v=aV85Wwi

А вече всеки сам си преценява
GT limited edition при ГИ филтъра е в редуктора а при обикновенните газови се намира в клапана преди изпарителя , но при теб филтър има в клапана като гледам



Колега до колко знам аматьорски при мен има два филтъра един в газовия клапън които се разглобява с 10 ключе мисля че беше и един от редуктора (изпарителя) до газовата рейка който е посредата , незнам да има в самия редуктор защото никаде не виждам нещо което да оприличава че може да се разглоби и да се смени филтър , освен да се разглобява целия изпарител и тогава да се сменя което мен лично ме съмнява да е така ... :roll: :shock относно тази снимка с филтъра кадето си постнал ако реално става такъв на по малко от 10000км почвам да си мисля що за майтор е тоя дето ходя при него и ми твърди че 10к км нищо не са за смяната му .... :| :| death , но въпреки всичко аз ще ги сменя защото от майстори пишман ....


Потребителски аватар
mIRIx
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 01 дек 2005 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот mIRIx » Чет 02 сеп 2010 21:56


GT limited edition значи като видях на снимките на клапана със сигурност имаш един филтър. а има един подобен на бензиновия на маркуча преди рейката. При различните модели е различно. Специални за Фобос и БСМ съм сигурен че са в редуктора и след него преди рейката. Този който е преди рейката може и на около 30 000 км да го смениш цената му е около 20 лв., а другия 2-3 лв. в зависимост кой колко надценка си е сложил


GT limited edition
Мнения: 246
Регистриран на: Вто 23 фев 2010 18:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот GT limited edition » Чет 02 сеп 2010 22:15


mIRIx написа:
GT limited edition значи като видях на снимките на клапана със сигурност имаш един филтър. а има един подобен на бензиновия на маркуча преди рейката. При различните модели е различно. Специални за Фобос и БСМ съм сигурен че са в редуктора и след него преди рейката. Този който е преди рейката може и на около 30 000 км да го смениш цената му е около 20 лв., а другия 2-3 лв. в зависимост кой колко надценка си е сложил


Утре ще гледам да го снимам по обстойно да се види че ми е любопитно къде може да е този филтър в изпарителя ... между другото изпарителя е ZAVOLI


dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот dikanski » Пон 28 фев 2011 0:07


Колеги,първата смяна на филтър е винаги шокираща.Прави се по определения начин,но малко излиза по системата и хората около мен се плашат.Преди VW имах лада и несъм сменял такъв филтър никога и за мен беше нещо ново.Моят се запушва на около 8 000 км и съм му свикнал да го сменям за 10 мин,където и да съм.Вече никога няма да сменя нещо което си работи,както казват по - горе.Колата загуби мощност и измърди и на мен ми става ясно какво да направя.Онзи ден питах един майстор защо толко често трябва да го сменям този филтър и той ми каза да махна филтъра,че можело и без него.Някой чул ли е такова твърдение че стружките задържащи се при филтъра за 10 000 км които ги виждаме не са толко много за да направят нещо лошо?


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот mupk0 » Пон 28 фев 2011 0:11


И това го има,но като знам ,че самите магистрали из изпарителя не са доста широки,по-големите късове ще правят бела.Филтъра е под 5лв,смяната му е по 10мин,по-добре я отдели и го смени.Аз вече сменям моя 3 пъти.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта