На колко км. сменяте газовият филтър?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
swir4o
Мнения: 321
Регистриран на: Чет 09 апр 2009 20:23
Автомобил: VW Passat Variant Pacific
Двигател: 1.8 ADZ
Местоположение: Plovdiv

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот swir4o » Съб 26 сеп 2015 7:44


Смених го вчера на приличните 103 хиляди километра. Колата спря да дърпа над 2500 оборота. Според мен филтъра трябва да се сменя, когато има нужда, а не на определени километри...




myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот myrshavija » Съб 26 сеп 2015 9:01


И масления също само когато трябва, нали? И въздушния? :-D


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот ivan_pop » Съб 26 сеп 2015 13:34


А маслото ако е мазно на пипане,не се сменя,само се долива ако има нужда! icon_idea


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот ivan_pop » Съб 26 сеп 2015 20:45


TiL написа:Принципно на 10к км правя смяна на всички филтри(без бензиновия) и маслото. При поставянето на ГИ-то на сегашната ми кола от Landi renzo ми обявиха, че ме очаква смяна на филтри на 20 000км. Следователно или филтрите им издържат повече или са скрънзи и не им се набутва да ми сменят филтрите на 10к :mhihi

Дали издържат повече филтрите не зависи от качеството на филтрите,зависи от качеството на газта която се зарежда!


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот ivan_pop » Нед 27 сеп 2015 9:41


Разликата идва от големината на филтъра.Колкото е по-голям филтъра,толкова повече боклуци може да събере докато се запуши тотално.Ама те горе долу са еднакви по размер с малки изключения.


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот buller » Нед 27 сеп 2015 9:53


TiL написа:Принципно на 10к км правя смяна на всички филтри(без бензиновия) и маслото. При поставянето на ГИ-то на сегашната ми кола от Landi renzo ми обявиха, че ме очаква смяна на филтри на 20 000км. Следователно или филтрите им издържат повече или са скрънзи и не им се набутва да ми сменят филтрите на 10к :mhihi

Това е инструкцията, която са получили от фирмата производител на ГИ :wink
Когато и моята бе в гаранция, аз ходех на 12 месеца или около 15-18 000 км.
Не са ми правили проблем, че съм отишъл по-рано. А и ти си плащаш за смяната - няма безплатен обяд :Mr Green Fun
Филтрите винаги са били доволно пълни с графит - зареждам предимно на Еко, чат-пат ОМВ, Петрол и Ромпетрол.


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот Exell » Пон 28 сеп 2015 15:11


Днес смених филтъра . Не беше наложително , но ми стана скучно. Карам с него повече от 50 000 км. и не
съм имал проблеми . За 2 лева си взех новия , но подозирам , че са му направили основите маАаалко по-големи , отколкото е нужно и когато дойде време за смяната му ще се озоря докато го махна от "леглото" му.

Ето какво изпадна от стария :eek
Изображение

Стар - Нов
Изображение


Потребителски аватар
swir4o
Мнения: 321
Регистриран на: Чет 09 апр 2009 20:23
Автомобил: VW Passat Variant Pacific
Двигател: 1.8 ADZ
Местоположение: Plovdiv

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот swir4o » Пон 28 сеп 2015 19:01


ivan_pop написа:
TiL написа:Принципно на 10к км правя смяна на всички филтри(без бензиновия) и маслото. При поставянето на ГИ-то на сегашната ми кола от Landi renzo ми обявиха, че ме очаква смяна на филтри на 20 000км. Следователно или филтрите им издържат повече или са скрънзи и не им се набутва да ми сменят филтрите на 10к :mhihi

Дали издържат повече филтрите не зависи от качеството на филтрите,зависи от качеството на газта която се зарежда!

Ще се сетиш колега, ама нали по- горе с мършавия трябва да пишете глупости и да спамите...


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот ivan_pop » Пон 28 сеп 2015 19:54


swir4o написа:
ivan_pop написа:
TiL написа:Принципно на 10к км правя смяна на всички филтри(без бензиновия) и маслото. При поставянето на ГИ-то на сегашната ми кола от Landi renzo ми обявиха, че ме очаква смяна на филтри на 20 000км. Следователно или филтрите им издържат повече или са скрънзи и не им се набутва да ми сменят филтрите на 10к :mhihi

Дали издържат повече филтрите не зависи от качеството на филтрите,зависи от качеството на газта която се зарежда!

Ще се сетиш колега, ама нали по- горе с мършавия трябва да пишете глупости и да спамите...

Аз съм се сетил отдавна,че имам доста опит в тази област!
Забравих да добавя че здрав ангренажен ремък не сменям!Като се скъса тогава го сменям!
А филтъра на колегата Exell е от клапан тип Валтек и е от тези дето трябва по-често да се сменят,че е малък по размер.


Потребителски аватар
swir4o
Мнения: 321
Регистриран на: Чет 09 апр 2009 20:23
Автомобил: VW Passat Variant Pacific
Двигател: 1.8 ADZ
Местоположение: Plovdiv

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот swir4o » Вто 29 сеп 2015 15:27


Евала за последния пост. Дава наистина важна информация. Всеки в дадена област е специалист. Аз не съм механик, но моята кола си я правя сам. Имам и 20 - сетина основни ремонти зад гърба + перманентна поддръжка на 4 семейни автомобила. Ангренаж сменям винаги на 5 години или 120 000 км. Само веднъж до сега един ремък се беше пропукал предсрочно. Проверка на ангренажа на всеки 30 000 км. за пукнатини и провисване. Хубаво е и човек от време на време да прочита какво пишат хората по дебелите книги.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот ivan_pop » Вто 29 сеп 2015 17:22


swir4o написа:Евала за последния пост. Дава наистина важна информация.

Това за ремъка беше ирония!


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот инжектопляктор » Вто 29 сеп 2015 17:44


Exell написа:Стар - Нов

Какъв е тоя филтър? Моят стои на маркуча и един цилиндър с 2 щуцера?


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот Exell » Вто 29 сеп 2015 20:26


Филтъра е точно под клапана /снимката е примерна / :arrow

Изображение


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот инжектопляктор » Сря 30 сеп 2015 0:06


Аз мислех, че филтърът е само тоя
Изображение
Как да стигна до филтъра в клапана, да го видя в какво състояние е, дали да го почистя, или сменя? Колко филтъра общо има газовото?


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот инжектопляктор » Сря 30 сеп 2015 15:52


Нищо не видях писано за филтрите с картинки. Значи ГИ имат поне 2 филтъра - един на маркучите, където е газовата фаза - ниско налягане. Той е посоченият по-горе цилиндричен с 2 щуцера, в които се мушка от едната страна маркуча от изпарителя, а от другата страна маркуча към газовата инжекторна рейка.
По-долу ще дам 2 картинки как се сменя другият филтър. Често се намира на изпарителя. Често има възможност за достъп до него и замяната му с развиване на 3 винта от горната страна. Внимание - при ГИ няма как да се спре газта, понеже е с ЕМ клапан - няма как да се спре газта, а колата да доизгори това, което е останало. Развиват се 3-те винта на газовото по малко, като се работи със защитни ръкавици. Като изпусне газта, която е останала в системата - тръбите между бутилката и изпарителя, може да се развият болтовете и да се смени газовият филтър. Работи се възможно НАЙ-далече с тялото и особено очите от колата. Газта може да доведе до изгаряне. Течната газ при изпаряване отнема топлина и замръзва всичко около нея!!! Много опасно!!! Първата картинка е просто указание какво да се развие - със стрелка съм го показал. Знам, че повечето от вас го знаят и ще го сметнат за ненужно. Аз например обаче не го знаех.
Изображение
А ето това става, когато 30-40К се кара с един газов филтър, без да се смени. Струва 2лв. А като не се смени - капацитета му пада - по-малко газ има възможност да премине. Трупа се графит. От къде иде - такава е газта калпава изглежда.
Сменяйте си поне тоя филтър редовно. Аз смених и цилиндричният първо, като си мислех, че проблема може да е от него, а той беше почти чист. Да видим дали ще се подобри положението, като съм сменил и тоя на изпарителя.
Изображение



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта