Високочестотно пищене при работа на ГАЗ. - решено-изпарител

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
spa
Мнения: 107
Регистриран на: Вто 31 яну 2006 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Високочестотно пищене при работа на ГАЗ. - решено-изпарител

Мнениеот spa » Нед 04 юни 2006 11:50


Здравейте. Тези дни забелязах, че от колата се носи едно високочестотно пищене при работа на газ. Едвам забелижимо е, но все пак е дразнещо. Възможно е да е от изпарителя, възможно е да е от релетата, възможно е да е от блока за управлние. Още не съм го установил от къде. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля да сподели. Колата е Венто 1.8 (АБС) с ел.изпарител Тартарини. Без ламбда емулатор - с резетване на компютъра.
mod edit: wili98




Потребителски аватар
alexx
Мнения: 1295
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 22:26
Автомобил: SantaFe
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот alexx » Нед 04 юни 2006 15:24


не несъм чувал ти си първия


Потребителски аватар
spa
Мнения: 107
Регистриран на: Вто 31 яну 2006 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот spa » Нед 04 юни 2006 20:56


alexx написа:не несъм чувал ти си първия

Ами не знам дали съм първият, но определно си го чувам. Като отпусна газта и спира. Предполагам, че идва от изпарителя. Ще говоря с газаджиите, ама те я го чуят я не. :D


Потребителски аватар
brother_Tom
Мнения: 166
Регистриран на: Пет 17 сеп 2004 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот brother_Tom » Пон 05 юни 2006 18:10


Провери от къде е взет (+) за захранване на устройствата в състава на газовата уредба. Трябва да е от "истинска" шина 15.


Потребителски аватар
spa
Мнения: 107
Регистриран на: Вто 31 яну 2006 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот spa » Пон 05 юни 2006 20:35


brother_Tom написа:Провери от къде е взет (+) за захранване на устройствата в състава на газовата уредба. Трябва да е от "истинска" шина 15.

Ами за съжаление няма как да го направя. Кабелите са увити в изолир банд и и трябва да ги отвивам. Всъщност даже не знам как мога да го установя това. Ако имаш идея ще ти бъда благодарен.


Потребителски аватар
spa
Мнения: 107
Регистриран на: Вто 31 яну 2006 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот spa » Чет 08 юни 2006 21:19


brother_Tom написа:Провери от къде е взет (+) за захранване на устройствата в състава на газовата уредба. Трябва да е от "истинска" шина 15.

Днеска се сетих, че управлението на газовата е вързано към бушон номер 16 (пише Warning Lapms). Засега от това което успях да установя май пищенето идва точно от областа на бушоните и релетата. Страното, е че го има само при работа на ГАЗ. Когато е отпуснат педала го няма - към 1500-200 оборота се чува най-добре защото тогава двигателя е по-тих.

Днеска се повозихме с майстора и за съжаление той въобще не го чу, а аз си го чувам... не си го вуобразявам и жената го чува :)


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vasseto » Чет 08 юни 2006 23:29


spa написа:... не си го вуобразявам и жената го чува :)


Ако и жената го чува,значи жената е ок.
Провери,ако ти е вакуумен испарителя да няма дупчица някъде.


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Чет 08 юни 2006 23:35


Ами дали да не набедим алармата?


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vasseto » Чет 08 юни 2006 23:47


Само на гассссс ли да се обажда тази аларма.И аз искам такава дето да ми пили нервите на гассссс.


Потребителски аватар
spa
Мнения: 107
Регистриран на: Вто 31 яну 2006 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот spa » Пет 09 юни 2006 9:05


Vasseto написа:
spa написа:... не си го вуобразявам и жената го чува :)


Ако и жената го чува,значи жената е ок.
Провери,ако ти е вакуумен испарителя да няма дупчица някъде.


Не е вакумен изпарителя - електрически е. Писал съм го още първия пост.

wili98 написа:Ами дали да не набедим алармата?


Знам ли. Ще говоря днеска с алармаджията. Явно ще трябва ровене отдолу по таблото... :?


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vasseto » Пет 09 юни 2006 15:14


Може да е от копчето за гассссссс.Ако може да го изолираш с един мост от 12В към кабела за изпарителя.


Потребителски аватар
spa
Мнения: 107
Регистриран на: Вто 31 яну 2006 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот spa » Пет 09 юни 2006 18:19


Vasseto написа:Може да е от копчето за гассссссс.Ако може да го изолираш с един мост от 12В към кабела за изпарителя.

Ако е от копчето за ГАЗ не трябва ли и при бензин да пищи? Високочестотните звуци по принцип се улавят сравнително точно от човешкото ухо, а на мен ми звучи повече от към бушоните.


Потребителски аватар
brother_Tom
Мнения: 166
Регистриран на: Пет 17 сеп 2004 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот brother_Tom » Съб 10 юни 2006 15:24


Откачи захранването на газовата от бушон 16 и го закачи на +-са след контактният ключ. А ако имаш под ръка дълъг кабел (2-3м) вкарай временно един "чист" + от акумулатора и го подай през някакъв бушон на мястото на/от бушон 16. Ако изчезне шумът ще умуваме какво е направил майстора че сега ми се гледа мача на англичаните :wink: и не ми се рови из схеми


Потребителски аватар
spa
Мнения: 107
Регистриран на: Вто 31 яну 2006 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот spa » Съб 17 юни 2006 20:02


brother_Tom написа:Откачи захранването на газовата от бушон 16 и го закачи на +-са след контактният ключ. А ако имаш под ръка дълъг кабел (2-3м) вкарай временно един "чист" + от акумулатора и го подай през някакъв бушон на мястото на/от бушон 16. Ако изчезне шумът ще умуваме какво е направил майстора че сега ми се гледа мача на англичаните :wink: и не ми се рови из схеми


Ами понеже нямам много време под ръка си направих следния експеримент. Вързах управлението към друг бушон. Ефекта беше същия. Ядосан отворих капака минах отпред и подавах на ръка газ. Пищенето се чуваше и отвън. Явно със същия успех може да идва от изпарителя или релетата (ако си на шофиорското място те се пададат някаде зад таблото/бушоните). Тъпото, е че пичщенето варира в силата си, а шума на двигателя го покрива и е много трудно да се разбере от къде е точно. Другата седмица ще си слагам ДжетСпарк и съм намислил да поизтормозя газаджиите да го чуят най-после, че бая пили нерви, особенно като не си ангажиран много с карането. :D


Потребителски аватар
spa
Мнения: 107
Регистриран на: Вто 31 яну 2006 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот spa » Вто 20 юни 2006 22:29


Днес сложих ДжетСпарк-а. Най-после и газаджиите чуха пищенето. Определено идва от изпарителя. Явно има някаква шупла или цепка при която се получава това пищене. Сигурно ще се сменя изпарителя с друг. Това е засега.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 160 госта