Passat 2.3 VR5, AGZ на газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
maikalcho
Мнения: 126
Регистриран на: Сря 20 сеп 2006 12:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ на газ

Мнениеот maikalcho » Вто 26 юни 2018 11:33


Колеги във велико търново обиколих всички газаджий и не чух двама едно и също да кажат ... и основният проблем е че щяли да се опитат бензиновите дюзи защото били в блока и нямало как да се охлаждат на газ ... Един майстор газаджия обеща да ми я монтира но друг каза че ще я осере ... и направо не знам какво да правя а колата е уникална ... не искам да я развалям ... Ако може колеги където са ви слагали да ми препоръчате независимо къде е защото не искам да развалям хубавата кола :(




Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ на газ

Мнениеот Dagestan » Вто 26 юни 2018 19:21


Това за дюзите е голяма тъпотия и изобщо не е вярно. Не ми се вярва в Търново да няма добри газаджии. В Търговище мога да препоръчам добри майстори, ама ти е малко далечко.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ на газ

Мнениеот ivan_pop » Вто 26 юни 2018 22:37


Този мотор става много добре на газ,стига да е добре на бензин!Цената на газовата е като за 6 цилиндъра!


Plamen133
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 25 юни 2018 15:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ на газ

Мнениеот Plamen133 » Сря 27 юни 2018 8:03


Колко добре да става не е същият след като му се сложи газ..И приятел имам ама с 150тка която става по лесно на газ..Според мен не рискувай ако колата наистина е чудесна..Не гори толкова много на бензин ..А защо не взе 1.8турбо динамикат е същата само където неможеш да имаш уникалният звук от в5-ка и газта става там от воле..Чел съм и в немските форуми много за в5 170коня нещо не го хвалят тея които го карат на газ..


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ на газ

Мнениеот jordancho » Сря 27 юни 2018 10:28


Аз, говоря от опит, смятам, че мотора си става много добре на газ. Аз със 150тка и съм го засичал от 0-100 Км/h на газ и на бензин, разликата беше 0,6 сек. в полза на бензина, та това е по-малко от секунда, но пък цената, за да измина 100 Км ми излиза почти двойно по-евтино. Пресмятал съм, че като се има в предвид колко ми струваше газовата уредба, съм си я избил за 15000 Км, а до сега съм изминал над 100 000 Км, смятай колко пари са се спестили.
А за 1,8Т не си прав, има по-добра динамика от V5, и по-нисък разход на гориво, но пък звука на 5-така е уникален. А ако на V5 сложиш и една турбина става звяр.


Plamen133
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 25 юни 2018 15:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ на газ

Мнениеот Plamen133 » Сря 27 юни 2018 10:47


150ткта е малко по различна .. За нея съм съгласен на газ но не и на 170тката. Пт опит ти казвам че 1.8т е наравно с в5ка 170..Вярно си е ако се сложи турбо на 2.3 ще литне но е голяма цифра да стане това. Познавам 2ма с 150 на газ но 170 не и нашите майстори го усират 170ткта.. Не знам но аз на човека не му препоръчвам да сложе газ.Карай си колата ма бенз да не те боли главата..А ако не е тайна колко ти дтъпа газовата на 150тката


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ на газ

Мнениеот jordancho » Сря 27 юни 2018 15:23


Не разбрах въпроса колега. По малко по-назад в темата съм описал каква ми е газовата, да не го пиша пак.


Потребителски аватар
maikalcho
Мнения: 126
Регистриран на: Сря 20 сеп 2006 12:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ на газ

Мнениеот maikalcho » Сря 27 юни 2018 20:06


Благодаря колеги за отговорите и обърнатото внимание ... колата е уникална няма нито една забележка даже са и сложили оригинално ремусче и звукът е направо уникален ... за газ намерих един газаджия които се нави и каза, че няма да имам проблеми и мисля да пробвам но чак на 1 ви август, ме излиза ваканция мовека и до тогава ще го мисля, колата като разход наистина не гори нищо за тези коне .... но аз минавам по 10 хил. Км. За 4-5 месеца и не е рентабилно на бензин .... и наистина тази кола ти пълни душата тя е автомат типтроник със темпомат и една тамара екстри и няма грам забележка .... просто когато нещо не съм в настроение само ми трябва едно кръгче и стреса и каквито и да и нерви се изправят :) ... ще пиша тука когато и сложат газ и ще споделя ... но проблема беше че щяло да ми се опекат дюзите защото били в блока и нямало как да се охлаждат ... ще рискувам :)


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ на газ

Мнениеот ivan_pop » Сря 27 юни 2018 21:37


В кой блок са дюзите?
Този мотор не е с директно впръскване!


Plamen133
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 25 юни 2018 15:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ на газ

Мнениеот Plamen133 » Сря 27 юни 2018 22:15


maikalcho написа:Благодаря колеги за отговорите и обърнатото внимание ... колата е уникална няма нито една забележка даже са и сложили оригинално ремусче и звукът е направо уникален ... за газ намерих един газаджия които се нави и каза, че няма да имам проблеми и мисля да пробвам но чак на 1 ви август, ме излиза ваканция мовека и до тогава ще го мисля, колата като разход наистина не гори нищо за тези коне .... но аз минавам по 10 хил. Км. За 4-5 месеца и не е рентабилно на бензин .... и наистина тази кола ти пълни душата тя е автомат типтроник със темпомат и една тамара екстри и няма грам забележка .... просто когато нещо не съм в настроение само ми трябва едно кръгче и стреса и каквито и да и нерви се изправят :) ... ще пиша тука когато и сложат газ и ще споделя ... но проблема беше че щяло да ми се опекат дюзите защото били в блока и нямало как да се охлаждат ... ще рискувам :)


Еми колега успех ти желая ,както викаш сега те успокоява ,след месец да не ти изяде главата от нерви само...Пък и се замисли дали да не се прехвърлиш на 1.8турбо там ти гарантирам ,че ще си адски доволен на газ ,но не и от тази версия която имаш сега.Успех и ни дръж втечение


Потребителски аватар
maikalcho
Мнения: 126
Регистриран на: Сря 20 сеп 2006 12:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ на газ

Мнениеот maikalcho » Чет 28 юни 2018 13:02


Не вярвам да има ядове ... все пак този двигател няма нищо особено, един цилиндър повече. А и основният проблем е за тези бензинови дюзи щели да се опекат и да спрат да работят, но ще видим ... тази кола ми падна на късмет от един познат които много я гледаше .... щом сложа ще споделя тука впечатленията си :)


ivan_pop написа:
В кой блок са дюзите?
Този мотор не е с директно впръскване!


Не знам един майстор ми каза, че били в блока на колата а на другите били извън него и така когато не минава гориво през тях нямали да се охлаждат и щели да се опекат ... и все пак аз няма да спирам бензиновата помпа и тя ще циркулира бензин и трябва така да се охлаждат ... Вярно, че малко е набито всичко заради големината на мотора .... но мисля, че ще се газифицира перфектно


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ на газ

Мнениеот Mishonti » Чет 28 юни 2018 13:18


Вие го изкарахте бати сложния мотор за газ!


Plamen133
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 25 юни 2018 15:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ на газ

Мнениеот Plamen133 » Чет 28 юни 2018 14:19


Mishonti еми не е така както си мислите ..По простия е 150коня.. Почетете малко в немския форум.. 1 колега даже не е писал тука за успешна газификация на 170коня.. Може и да стане но ти трябва хубава газова от 2000-2500лева и някой който разбира.. не да отидеш при някой който уш ти обяснява че става и как ще я направи ща удръсти едни 900-1200лева и след туй ще сърбаш попарата. Много коли съм газифицирал и в6тацо тем подобни но maikalcho от този мотор ще си изптиш с тази газова.Ще видиш и ще се чудиш какво да я правиш. По добре я бартеросай за 1.8т там няма да имаш проблеми гарантирам ти!!


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ на газ

Мнениеот Mishonti » Чет 28 юни 2018 16:07


Някак си не ми се вярва, че 2.3 150 се газифицира лесно, а 2.3 170 НЕ може. Газ слагат на мотори с директно впръскване, на дизели, на 12 цилиндрови мотори и тн. Факт е, че нямам опит с този мотор, но изобщо не ми звучи реално.


Потребителски аватар
maikalcho
Мнения: 126
Регистриран на: Сря 20 сеп 2006 12:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ на газ

Мнениеот maikalcho » Чет 28 юни 2018 20:16


Колега във велико търново обиколих що има газаджия и имаше един дето каза 2 хилки и си готов ама не ми се вярва много ... защото според мен виждат някои които идва с по рядко срещан мотор и искат да те нагъзят .... какво сложно има този мотор не разбирам 5 цилиндъра .... намерих един майстор и каза че няма да има проблеми ще му се доверя .... не ми се занимава с бартера защото този автомобил е наистина уникален и е направо магазин и много ми харесва ....



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта