Passat 2.3 VR5, AGZ на газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот BG_POLICE » Вто 14 сеп 2010 21:42


Не знам дали за същото става въпрос но на мен на празен ход ми тресеше повече мотора на газ отколкото на бензин, но днес след донастройката вече е добре и почти не се усеща вибрациите да са по-големи отколкото на бензин! А в движение пък даже имам чувството, че колата на газ работи по-плавно някак!




Ivan 4olakov
Мнения: 45
Регистриран на: Нед 07 авг 2005 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот Ivan 4olakov » Вто 14 сеп 2010 22:29


Ами при мен настройки не помагат, какво ли не опитаха: обогатяваха, обедняваха, изравняваха газовите времена с бензиновите- не, не и не, по-зле става, по-добре-не. Прави ми в впечатление, че на газ е малко по-шумна, създава илюзия, че е по-агресивна, но е просто заблуда според мен. :beer


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот BG_POLICE » Вто 14 сеп 2010 23:30


Хм спранно не съм забелязал да е по-шумна! Нали ти казвам както е на бенз така е и на газ, с едно уговорка обаче - да не съм сипал някъква боклучива газ (само веднъж ми се случи) тогава нещата не са добре! Днес моя майстор ми каза, че искал по едно време да почва да монтира и ГИ течна фаза, но се отказал и ми обясни защо (не е цената на уредбата)! Доколкото разбрах при течната фаза имало някаква помпа подобна на бензиновата, на която предназначението и било да кара газта да циркулира постояноо от бутилката до отпред и обратно! Доток добре, но заради "хубавата" ни газ тази помпа за 20 000 километра давала фира, а познайте колко струва - 1100 лева :screwy death :banghead: Ами как да Ви кажа, че ако се дава 100 000 километра гаранция да трябва 5 пъти да се смен това май гаранционното обслужване ще изправи косите на газаджиите :horror: ! Та така моя човек вика засега няма да ги монтира докато не ги направят пригодни за "превъзходните" ни горива!!!


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот BG_POLICE » Вто 14 сеп 2010 23:45


Днес научих и нещо друго интересно! ГИ ФОБОС се предлага и в Германия, НО немците имат следната политика - когато искаш дадена система да я монтираш там трябва да си изкараш нещо като сертификат, че тази система може да работи с даден автомобил (тук обаче е тънкия момент сертификата се взема за кокретна марка, конкретен модел и конкретен двидател!!!), т.е. за всеки бензинов двидател на Голф 4 примерно трябва такава тапия. Хубаво ама цената за един конкретен мотор е 80 000 евро :screwy Разбира се ФОБОС няма откъде да ивадят толкова пари за да платят такова нещо и ето защо има някакви малки (колкото и странно да звучи) не много законни сервизчета където уредбите се взимат като топъл хляб и хората са доволни! :lol: Гледай ти и на запад имало начини да позаобиколиш закона, а аз си мислех че само у нас е това :beer


Потребителски аватар
hhumpff
Мнения: 76
Регистриран на: Вто 13 окт 2009 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот hhumpff » Сря 15 сеп 2010 12:33


Здрасти колега. Днес ти зачетох за сефте темата и не можах да разбера едно нещо. По т.3 оправи ли се проблема като зареждаш от друга бензиностанция или това секундно придърпване си остана. Аз зареждам само от Лукоил и затова те питам. И при мен се получава така, но само при наистина яко настъпване, по-точно рязко настъпване. Не се получава винаги, а примерно веднъж на 10 настъпвания. Аз съм с 1.8, 125к.с.


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот BG_POLICE » Сря 15 сеп 2010 13:03


Да колега оправи се :) Сега зареждам или на ЕКО или на една газостанция Браво и съм много доволен от газта! Въобще нямам такива проблеми, онова се получи само веднъж с газ от Лукойл! Просто смени бензиностанцията и мисля че ще се оправи, а ако остане бягай да ти я погледнат газаджиите. :да:


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот BG_POLICE » Съб 18 сеп 2010 20:43


Колеги днес се порових из нета и се сетих, че има опасност от запушване на дюзите на инжекциона при работа на газ! Препоръчват да се ползват добавки за прочистване. Споделете кои са качествени, откъде да ги купя и горе долу каква е цената и количеството което трябва да сипвам в бензина?


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот BG_POLICE » Нед 19 сеп 2010 15:31


Колеги имам един въпрос за евентуален проблем, като най-вероятно проблема е с ГИ (това Вие ще кажете)! Значи днес ми се случи за втори път, а първия въобще не обърнах внимание. Значи колата вече е преминала на газ, реших да я натисна здраво на 2-ра и тя започна да ускорява нормално, след това превключих на 3-та и след 2 секунди освобдох от скорост и намалих почти до 0. В този момент забелязах, че ми е светнала лампата на акумулатора, но не успях да видя дали колата изгасна, защото аз сам върнах ключа в изходно положение! След това пробвах да запаля и имах проблем - вършя на място около 10 секунди докато запали! След като запали първоначално оборотите и на бензин бяха нестабилни, но след няколко секунди се оправиха. След това си мина нормално на газ и я прибрах в гаража. Спирайки обаче свалих стъклото и се заслушах в работата на мотора и установих, че като съм на газ и форсирам двигателя на място има едно забавяне за част от секундата и след това се форсира, превключих на бензин и пробвах пак като този път това го нямаше! Реших да Ви питам дали има някакъв проблем за да му обърна внимание на време!

P.S. Първия път когато ми го направи тоя номер отново я понастъпих и след това пак спрях! Притеснява ме това, че първия път установих че колата е загснала чак след като започна да не ми се върти добре волана и добре че карах бавно и спрях! Ако това нещо ми го направи при висока корост :horror: death :bishop ПОМАГАЙТЕ с мнения!


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот BG_POLICE » Нед 19 сеп 2010 16:09


Забравих да спомена, че с този акумулатор си имах проблеми миналата зима, но сега си пали безпроблемно и не съм имал ядове!


Потребителски аватар
kiriko
Мнения: 185
Регистриран на: Сря 01 авг 2007 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот kiriko » Пон 20 сеп 2010 7:50


И на мен ми се е случвало да изгасне , това е защото се получава много рязко обеднена смес , не е болка за умиране и не си прави труда да ходиш на донастройки(няма смисъл);просто като даваш газ на колата после не изключвай от скорост и няма да имаш подобни приключения :lol: . А това за форсирането на място и забавянето при мен го няма. Всеки път ли го прави?


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот BG_POLICE » Пон 20 сеп 2010 8:18


Ами не съм го забелязал досега! Просто след случката се заслушах дали няма да има някакъв проблем и така! Може и така да ми се е сторило :) А какво ще кажеш за добавките за прочистване на дюзите и за другите добавки за клапаните, за които е нужно да се монтира допълнително устройство?


Потребителски аватар
kiriko
Мнения: 185
Регистриран на: Сря 01 авг 2007 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот kiriko » Пон 20 сеп 2010 8:45


Аз карам над година на газ и нямам никакви проблеми на бензин , без каквито и да било добавки да сипвам . Като цяло съм скептично настроен към допълнителни устройства и добавки .


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот BG_POLICE » Пон 20 сеп 2010 15:09


Аз преди всичко се интересувам от това да не ми се задръстват дюзите на инжекциона при продължително каране на газ. Ето защо съм се замислил за некакви добваки, но исках да питам дали някой е ползвал и въобще има ли ефект, кои са качествени, на каква цена са това е като цяло!


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот BG_POLICE » Нед 26 сеп 2010 21:52


Никой ли не е ползвал добавки за горивото от които да е доволен? :!:


Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот Lisho » Пон 27 сеп 2010 10:25


BG_POLICE написа:Никой ли не е ползвал добавки за горивото от които да е доволен? :!:

Аз лично съм пробвал Изображениеима ефект, поне в моя случай.
По между другото хвърли едно око тук и тук.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта