Цените на газта

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Цените на газта

Мнениеот muns61 » Чет 23 дек 2010 8:35


И като не сипваш газ, ще караш на бензин, а?
А те бензина и газта се търгуват от различни икономически субекти?
Аман от детски приказки...




Потребителски аватар
Disturbed
Мнения: 94
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 21:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Цените на газта

Мнениеот Disturbed » Чет 23 дек 2010 12:28


Ще се въздържим вобще да си караме колите. Неможе да ме убедите че неможете да изкарате един месец без кола. Всеки може ама неиска понеже така сме свикнали. Детски приказки, ама в европа като увеличат нещо хората масово спират да го ползват, такова им е самосъзнанието. Имат колективно мислене. А не като нас...аман от чичковци с тоталитарно послушно овчо мислене, които само гледат новините и псуват на майка...


Потребителски аватар
JC
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 02 яну 2008 22:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Цените на газта

Мнениеот JC » Чет 23 дек 2010 18:44


Disturbed написа:Ще се въздържим вобще да си караме колите. Неможе да ме убедите че неможете да изкарате един месец без кола. Всеки може ама неиска понеже така сме свикнали. Детски приказки, ама в европа като увеличат нещо хората масово спират да го ползват, такова им е самосъзнанието. Имат колективно мислене. А не като нас...аман от чичковци с тоталитарно послушно овчо мислене, които само гледат новините и псуват на майка...


Колега що говориш неща които няма как да станат, как ще си спрем колите за един месец .... даже и да стане чудо, даже и да го направим, даже и да паднат цените, това като цунами ще се върне всички като ги подкарат пак ... а и това не определя ценообразуването ....


Потребителски аватар
Disturbed
Мнения: 94
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 21:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Цените на газта

Мнениеот Disturbed » Чет 23 дек 2010 22:04


Хубава песен, точно за това се пее в нея, че не трябва да търпим и да не правим нищо. Кое определя цената ли? Ами търсенето. Половината от цената на горивата се определя от акциз и ддс. Монополистите които внасят и които продават на вносителите ни се влияят от търсенето. След като намали потреблението държавата ще бъде принудена да смъкне акциза и ддс-то на горивата, монополистите също.
Интересно как в цяла европа масовото некупуване на дадена стока води до понижаване на цената, само ние тука си мислим винаги че нищо неможе да се промени че нищо неможе да се оправи.
Ами няма да се оправи нищо и ще си живеем така като овце и това си е. Бъдете си стадо проблема си е ваш.


Потребителски аватар
JC
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 02 яну 2008 22:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Цените на газта

Мнениеот JC » Чет 23 дек 2010 22:41


Disturbed написа:Ами няма да се оправи нищо и ще си живеем така като овце и това си е. Бъдете си стадо проблема си е ваш.


Това става с протести, но истински а не като овце да не си караме колите в 21в и да се свием кротко в ъгъла или в някой автобус .... Некарането на коли няма да реши проблема :wink:

А то е и невъзможно за някои ...... дайте да не ядем хляб, да не ядем месо ...протести му е майката :beat_butt2


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Цените на газта

Мнениеот StS » Чет 23 дек 2010 22:47


http://money.ibox.bg/news/id_1968411239



ТОва е и така ще бъде.. ДДС И акциза не могат да бъдат махнати... Това с протестите не е лошо...ама е безсмислено.
:beer


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Цените на газта

Мнениеот mupk0 » Чет 23 дек 2010 22:49


:talk: Докато не стане 1.40 няма да спрът.Мамицата им.Ще спирам да карам вече.Или поне да се ограничавам до 100км/ден.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Цените на газта

Мнениеот velinsl » Чет 23 дек 2010 23:04


mupk0 написа::talk: Докато не стане 1.40 няма да спрът.Мамицата им.Ще спирам да карам вече.Или поне да се ограничавам до 100км/ден.



Хубаво е, че се ограничаваш.


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Цените на газта

Мнениеот mupk0 » Чет 23 дек 2010 23:12


Кофтито,е че обикалям много.Трябва да се лиша от това.Вечер да си джиткам из града спокойно а у....Сега вече само от точка А до т.Б :(


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Цените на газта

Мнениеот lion_heart002 » Чет 23 дек 2010 23:34


Аз изкорубих днес сондата от бутилката...Карам само на бензин и тва е...Няма оправия в тая шибана помия...


Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Аз предлагам начин как да не се кара на газ и на бензин ...

Мнениеот kossel » Пет 24 дек 2010 0:09


Аз предлагам начин как да не се кара на газ и на бензин - слагане на метанова уредба, така аз от 3.5 години съм обявил бойкот на бензиностанции и на газ станции


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Цените на газта

Мнениеот lion_heart002 » Пет 24 дек 2010 0:14


Абе и аз за метан съм се замислил,ама ме е шубе честно казано...Тия 100 атмосфери в бутилката ме плашат,пък и ако колата е съвсем спъната...


Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Re: Цените на газта

Мнениеот kossel » Пет 24 дек 2010 1:25


lion_heart002 написа:Абе и аз за метан съм се замислил,ама ме е шубе честно казано...Тия 100 атмосфери в бутилката ме плашат,пък и ако колата е съвсем спъната...

хм, атмосферите са до 220 ... а дали е спъната колата ... аз имам бензин, пропан бутан и метан едновременно и с едно копче превключвам между горивата ... така че много точно усещам дали е спъната или не ...
Забелязвам че хора които нямат метанова уредба казват колко било зле на метан ... нещо като лисицата и гроздето
Иначе 6-7 лева /100км разход на метан в София ми харесва :beer


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Цените на газта

Мнениеот mupk0 » Пет 24 дек 2010 1:27


kossel написа:
lion_heart002 написа:Абе и аз за метан съм се замислил,ама ме е шубе честно казано...Тия 100 атмосфери в бутилката ме плашат,пък и ако колата е съвсем спъната...

хм, атмосферите са до 220 ... а дали е спъната колата ... аз имам бензин, пропан бутан и метан едновременно и с едно копче превключвам между горивата ... така че много точно усещам дали е спъната или не ...
Забелязвам че хора които нямат метанова уредба казват колко било зле на метан ... нещо като лисицата и гроздето
Иначе 6-7 лева /100км разход на метан в София ми харесва :beer

А багажник?Как стой въпроса?С какви бутилки си и в каква кола?Аз ако сложа и метанови 2 пури,край с багажника... :( Щуцерите за газта ли се ползват при метана? А у ?


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Цените на газта

Мнениеот Един » Пет 24 дек 2010 1:30


mupk0 написа:А багажник?Как стой въпроса?С какви бутилки си и в каква кола?Аз ако сложа и метанови 2 пури,край с багажника... :( Щуцерите за газта ли се ползват при метана? А у ?

Сигурно трябва от пасат комби нагоре за да остане място за багаж.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 129 госта