Смяна на системата на запалването на 2Е?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
ivo_asenov
Мнения: 114
Регистриран на: Нед 16 дек 2007 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна- кв.Виница

Смяна на системата на запалването на 2Е?

Мнениеот ivo_asenov » Пон 22 ное 2010 20:24


Имам пасат б3 1990 2е колата работи само на газ, имам проблем с момента на запалването или по-точно с дебитомера.
До момента съм сменил капачка , палец кабели за свещи , свещи , бобина , но колата пак не държи ниски и прехълцва във високите , устаножих че проблема е в дебитомера , защото при дигифан систамата центровката се дърпа от ЕКУ-то а дебитомера му дава грешни данни , колата първоначално като ч взех работеше на газ идеално като дебитомера беше закрепен на максимално отворено положение, след 2-3 години отлична работа и при палене и вървеж започна да прави проблеми , и след много ровене видях че дебитомера е бил закрепен с някаква пластмаса която е изпаднала след едно гръмване и клапата е останала в средно положение , проблема е, че сега като се опитам пак да го подкарам по старо му не работи (незнам защо)

Та някой може ли да ми обясни какво може да му има на тоя дебитомер, че сега не лъже екуто както преди :lol:
Знам, че ще има "антигаз" колеги които ще ме линчуват за тази тема ноо .. нямам друг избор в момента и трябва да я карам само на газ за съжаление!




Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Смяна на системата на запалването на 2Е?

Мнениеот bobocamaro » Пон 22 ное 2010 20:44


Привет колега.Мисля, че темата е за раздел автогазови уредби.За дебитомера: в програмата autodata е описано на кои пинове какво и как да провериш с омметър, ако се съмняваш в него.Зависи колко е съсипан от гърмежите, и дали ще успееш да го върнеш в час.Други части които влияят на празен ход/изрязване са клапан за празен ход/сензор позиция на др.клапа.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 118 госта