Теч на антифриз от изпарител Старгаз

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Теч на антифриз от изпарител Старгаз

Мнениеот Danny boy » Чет 09 дек 2010 17:58


В началото сълзеше,сега поради по-ниските температури и свиването на елементите,сега направо капе от уплътненията/о-пръстените/ на щуцерите на водната камера на изпарителя на входа и изхода.
Ще ми се да сваля изпарителя и да ги сменя,какво трябва да се направи освен да се спре газта от врътката на бутилката,има ли нещо което бих могъл да объркам или смело да свалям и правя,никога не съм отварял изпарител.




Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Теч на антифриз от изпарител Старгаз

Мнениеот mupk0 » Чет 09 дек 2010 17:59


Спри газта от бутилката(препоръчително,но не задължително,ако ти работи газовият клапан).Отвиваш маркуча за газта от изпарителя,откачаш му водата и отвора за изпарената газ и си ти човека :)


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Теч на антифриз от изпарител Старгаз

Мнениеот Гергин » Съб 11 дек 2010 10:47


Сваляй смело и дръж мъркучите за вода нагоре. Като свършиш и затягаш тръбата за газта внимавай да не я пренатегнеш. Стягаш, проверяваш с гъбичка и така. Нищо сложно и опасно, малко само внимание. И аз имам такъв теч от щуцерите ама ме мързи да го оправя. Много глупаво според мен са измислени. На предната ми кола беше с руски изпарител (лада), здрав, направен нека ги плюят ама 280 хил.км изкарах с него с две сменяния на мембраните. Първата на около 160хил.км. После го сложихме на един москвич та и там 20-30 хил. и сега е в гаража.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Теч на антифриз от изпарител Старгаз

Мнениеот Danny boy » Пон 13 дек 2010 21:19


То хубу,ама падна сняг и студ да го е..а
А според мене се износват опръстените на щуцерите щото маркучите висят по тях и от вибрациите заминават.Ем хубаво ем ефтино в Кауфланд.Ще чакам пролетта или един прекрасен декемвриийски ден за операцията. :evil:


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Теч на антифриз от изпарител Старгаз

Мнениеот Winner25 » Сря 15 дек 2010 0:46


Ako изпарфителя е като този
http://www.slavgas.ru/spaw2/uploads/images/Stargas_vapor.jpg
Смяната на о-пръстените става за 15 минути като не се налага да се сваля изпарителя.
Развиват се само 4-те болта сменят се и обратно :)


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Теч на антифриз от изпарител Старгаз

Мнениеот Danny boy » Сря 15 дек 2010 17:51


да точно като този е,ееее супер ако не се налага да се сваля изпарителя че в този студ..
Остава в магазина да знаят и какви о-пръстени да ми дадат,ще се пазарува. :bowdown
А как стои въпроса със смяната на филтъра на газовия клапан че откакто я сложих преди 5г газовата не е поглеждан?


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Теч на антифриз от изпарител Старгаз

Мнениеот Danny boy » Сря 22 дек 2010 21:15


След като свалих изпарителя и смених о-пръстените на щуцерите на водата,разглобих изпарителя,почистих мизериите доколкото можах и проверих мембраните за състоянието им,смених газовия филтър,че старият беше затлачен адски,качих изпарителя на колата и я покарах малко имаше 3-4литра газ в бутилката.Всичко беше ок,докато не спрях на една предпочитана верига газстанциии и заредих.При опита ми да продължа на газ се оказа мисия невъзможна.Паля на бензин,прехвърлям на газ и гасне веднага.
Последва проверка на системата и установих че газовия клапан цъка,до него стига газ,но не пуска след него /пробвано със и без филтър/.Последва разглобяване на тъмно/жив ад си беше/на клапана и отново го сглобих и о чудо всичко си дойде на място,работи си нормално.
И понеже ме чака утре дълъг път има ли някакво место за опасения,имам чуството че беще изгубил маса или някакъв боклук е бил попаднал и заради товая клапана да не е функционирал макар че цъка.
ПП пластмасовата обвивка на клапана е сцепена/зелен цвят при мене/,срещу него има нещо подобно пак на клапан/не знам за какво служи/, май и то е със сцепена обвивка/пластмасова/с оранжев цвят е.
Това проблем ли е и дали може да има отношение към днешните събития? Моля запознатите да изразят мнение понеже съм се хванал с този изпарител и поне да го вкарам в ред.Иначе разход 60ст за 2опръстена,2лв филтър,мноу нерви. :banghead:


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Теч на антифриз от изпарител Старгаз

Мнениеот Гергин » Чет 23 дек 2010 10:15


Значи преди няколко години един такъв газов клапан ми съкрати живота, неговата вяра.
Абе отварял си и знаеш, че вътре няма нищо, една пружина и парче желязо.
Същите симптоми. Отварях го хиляда и 100 пъти. Цъка, прибира, абе работи си, то няма какво да му се развали :shock Слагам го и неще на газ. Взех от другата кола клапана, бре работи като часовник. :shock Така и не успях да реша този проблем. Апа да кажеш, че не си мога ама във вкъщи има трима машинни инженери, доказано можещи. Колата я разглабяхме пред блока :lol: :lol: Някъде по бараките го оставих и си купих нов за около 20лв. Има някой наистина необясними неща. :bishop
Повдигнах ли ти настроението? :drunk :lol: :lol:


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Теч на антифриз от изпарител Старгаз

Мнениеот Danny boy » Чет 23 дек 2010 11:13


Ще го следя,поне бензиновата уредба ми е безупречна и ако се наложи винаги имам едни 15-20л бензин да спасят положението,весели празници,днес я пробвах пак работи като часовник без проблеми,смятам случаят за приключен.
Весели празници на всички :drunk :beer :drinking: heavy metal zork



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 154 госта