(моно)инжекция и газ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
marine
Мнения: 201
Регистриран на: Сря 01 дек 2004 20:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот marine » Пон 26 фев 2007 18:04


Dino18 написа:Predi 3.5 godini imah golf 2 s 1.8 (90ks) RP dvigatel.Predi tova karah drug s 1.3 no se vidiah v chudo s tazi kostenurka i zatova reshih da go smenia .Napravih zdrav resurch i razbrah che nai dobroto she e tochno tozi RP dvigatel .I ne zgreshih.Navurtiah nad 32 hil km.Nikakvi ,ama naishtina nikakvi problemi .Slogiha mi gazovata i go podkarah bez da dokosna absolutno nishto po neia ili da imam kakvito i da e drugi problemi dvigatel-gazova.Zapisvah si kolko gaz slagam vseki put bez da sum propuskal i kapka i nakraia kogato go prodadoh teglish chertata .Okaza se 9.01na 100 za tiah 32 000 km.Po dulgo zasichane ot tova nesum sreshtal niakoi da pravi .Gradsko mi goreshe 10 (v Plovdiv) a izvungradsko (osnovno putia PL -Jambol) okolo7.4-7.6 pri skorost 110-i malko otgore.Nesum ot tia koito karat mnogo ikonomichno .Taka che preporuchvam na vsichki s chisto surche tochno tazi kombinacia 90ks monoingekcia na kupe na golf.Sega shte zapochvam da tursia G3 no nesum siguren ima li podoben dvigatel.Mai triabva da ima ,no izglegda pak she se sreshta mnogo riadko.Moge li nikoi da mi kage kakvi sa bukvite na takuv dvigatel (ako vuobshe ima) i namirat li se.
mod edit: vasstop
Колега, тук пишем на кирилица!

Ам колега наследника на РП е ABS двигателя -1.8 90 коня-също удачен за газ...слага се на голф3




Dino18
Мнения: 148
Регистриран на: Нед 25 фев 2007 22:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Мнениеот Dino18 » Вто 27 фев 2007 0:40


Niamam klaviatura na kirilica a i mi e po lesno da pisha na latinica .Nerazbiram zashto niakoi triabva da se zasiaga ot tova.


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Мнениеот mafiota » Вто 27 фев 2007 7:28


Dino18 написа:........Nerazbiram zashto niakoi triabva da se zasiaga ot tova.


защото живеем в България и е желателно да си пишем и говорим на нашия език и пишем на нашата азбука!!


Потребителски аватар
ChernoGTI
Мнения: 1555
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 16:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот ChernoGTI » Сря 02 май 2007 17:28


Какво ще кажете за газова уредба на Г2 1.8 GTI (мотор EV) възможно ли е,тормози ли двигателя....


ivancho81
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 8:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: (моно)инжекция и газ?

Мнениеот ivancho81 » Нед 16 яну 2011 17:30


Здравейте колеги:)Искам да попитам и аз нещо и да ми помогнете ако е възможно разбира се.Искам да си сложа газова на колата golf 2-моноинжекция,1.8,1991 година .Искам да попитам коя марка са най-добрите газови уредби?От един приятел днес взех изпарител на него пише "Ekogaz GPL" и устройството което превключва от безнин на газ и обратно пише "Luvato".Може ли да се използват ?На какви цени са газовите уредби и коя марка или марки са най-добрите?И като цена колко ще ми струва?Няма ли да си изгуби мощността на газ колата?Благодаря ви предварително:)


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: (моно)инжекция и газ?

Мнениеот velinsl » Пон 17 яну 2011 17:00


Моноинжекция със кихалка mhihi :063: .
Най-добрия двигател за газифициране. Ако можете сложете си отделен комп за АГУ-то. Аз съм така - доволен съм и приличен разход, ама само извън града.

Двигателите на Голф 3 са ABS и ADZ(новия ABS).


Потребителски аватар
s_ilev
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 11 ное 2010 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: (моно)инжекция и газ?

Мнениеот s_ilev » Сря 26 яну 2011 20:40


Здравейте можеби съм банален но да попитам задължително ли е да се слага реле да прекъсва помпата и дузата кокато се кара на газ 1,4MI скоро ми сложоха газова майстора ми каза че нямало нужда но в интернет чета различни мнения. Ако някои знае точна схема за слагане на релето ще съм много благодарен


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: (моно)инжекция и газ?

Мнениеот joker » Съб 05 фев 2011 23:17


Опита показа,че ако помпата не се прекъсва може да се избегне Голготата на газаджията-изгоряла помпа.Нооооооооо....винаги да си с поне 10 -15 л ПРЕСЕН бензин в резервоара!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 117 госта