Прекъсва над 80км/ч на газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Прекъсва над 80км/ч на газ

Мнениеот pas1.8mi » Нед 30 яну 2011 16:20


По най-бързия възможен начин си възстанови металната(медна) тръба!Дори спри и газта от бутилката до като не си оправил проблема! :horror: Ако ти е скъпо да я замениш цялата тръба,поне си купи метални нипели ,които са специално за такива връзки! :да:




Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Прекъсва над 80км/ч на газ

Мнениеот Гергин » Нед 30 яну 2011 16:28


The_Machine написа:
Meти написа:Колеги май проблема не е от клапана :( трабичката дето иде от бутилката ми беше счупена и я наставях с гумено мркуче около 50см. дължина и мисля,че може при гуменото маркуче да прави проблем,но преди да счупа трабичката пак имаше проблем,но мисълта ми е дали е възможно проблема да е от сондата ? Да не пуска газ достатъчно газ? Или газовия клапан замръзва защото е студен,но не е заскрежен?




Леле леле... Господ да те убие :screwy
За 20-30 лв тръба искаш да се убиеш ли бе, или да убиеш някой невинен?
Как с гумен маркуч ще наставяш тръба за течна газ бе :не: :не: :не: :не: :не: :screwy :screwy :screwy :screwy :screwy :screwy scare :banghead:


Дебреее, Иво, не безпокой шефа за такива неща :063: :lol: :lol: :lol:
Имащ в предвид, че медта е мека и е опасно да се стяга със скоби ли?
Щото газта си върви в мъркучите след изпарителя.


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Прекъсва над 80км/ч на газ

Мнениеот pas1.8mi » Нед 30 яну 2011 16:55


Гергин написа:
The_Machine написа:
Meти написа:Колеги май проблема не е от клапана :( трабичката дето иде от бутилката ми беше счупена и я наставях с гумено мркуче около 50см. дължина и мисля,че може при гуменото маркуче да прави проблем,но преди да счупа трабичката пак имаше проблем,но мисълта ми е дали е възможно проблема да е от сондата ? Да не пуска газ достатъчно газ? Или газовия клапан замръзва защото е студен,но не е заскрежен?




Леле леле... Господ да те убие :screwy
За 20-30 лв тръба искаш да се убиеш ли бе, или да убиеш някой невинен?
Как с гумен маркуч ще наставяш тръба за течна газ бе :не: :не: :не: :не: :не: :screwy :screwy :screwy :screwy :screwy :screwy scare :banghead:




Дебреее, Иво, не безпокой шефа за такива неща :063: :lol: :lol: :lol:
Имащ в предвид, че медта е мека и е опасно да се стяга със скоби ли?
Щото газта си върви в мъркучите след изпарителя.


Това на майтап ли го мислиш? Гумения маркуч може да се пръсне от налягането на газта! :horror:


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Прекъсва над 80км/ч на газ

Мнениеот Гергин » Нед 30 яну 2011 20:58


То е ясно, че може да се пръсне, не съм толкова в час по мъркучите. Далеч съм от мисълта да наставям между две медни тръби, гумен мъркуч.
Казвам само, че от изпарителя мъркуча за газта е гумен. Гумен беше и на ладата до карбуратора, така беше и на москвича.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Прекъсва над 80км/ч на газ

Мнениеот stefarata » Нед 30 яну 2011 21:13


Гергин написа:То е ясно, че може да се пръсне, не съм толкова в час по мъркучите. Далеч съм от мисълта да наставям между две медни тръби, гумен мъркуч.
Казвам само, че от изпарителя мъркуча за газта е гумен. Гумен беше и на ладата до карбуратора, така беше и на москвича.

от изпарителя до карбуратора има само засмукване


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Прекъсва над 80км/ч на газ

Мнениеот Гергин » Нед 30 яну 2011 21:17


scare
Леле как се изложих. След изпарителя минава в газообразно състояние и налягането пада, за това са и гумени. Къде заспах?? :dummy:


Потребителски аватар
Lepoev
Мнения: 1064
Регистриран на: Нед 09 окт 2005 1:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Прекъсва над 80км/ч на газ

Мнениеот Lepoev » Пон 31 яну 2011 1:09


Ами това маркуче дето го наставих е с телени нишки за високо налягане честно казано и мен ме е шубе когато понякога ми замирише на газ,но от Жигулата ми остана цялата трабичка от бутилката до изпарителя като трабата обикаляше и двигателя мисалта ми е дали ще ми стигне да я подмена с нея,а и другото като я свалях я отрезах при щуцера за да мога да я изкарам и сега трябва да сложа леща,а лещата като си я купа от магазина при стягането на щуцера при бутилката тогава ли се затяга и лещата? Нещо не мога да се израза много правилно но с няколко думи искам да попитам как да си сложа лещата?


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Прекъсва над 80км/ч на газ

Мнениеот Гергин » Пон 31 яну 2011 15:55


Как става.
Леща за 6мм. тръба. Ако от бутилката излиза щуцер е ясно, че ти трябва муфа.
На моята е нипел (щуцер, мъжко и т.н) на тръбата!!!
Та гледаш среза на тръбата да е чист. Да няма огънато, стружки и мустаци. Почиства се внимателно с макетно ножче. Слагаш муфата на тръбата и след нея лещата.
Лещата влиза плътно, дори леко трудно. Вкарва лещата 2-3мм. навътре от края на тръбата и. Избутваш муфата да опре плътно в края на лещата без да я избутва напред.
Придържайки тръбата навиваш леко на бутилката и бутайки леко самата тръба напред към бутилката, почваш да стягаш!!! Значи идеята е лещата да легне вътре в леглото на сондата и да почне да се раздува, размазва и т.н около медната тръба, която е леко влязла навътре в леглото. Незнам дали обясних добре?
Стягаш си ти леко, леко и наблюдаваш да не почне да се върти заедно с муфата и самата тръба. Въртенето става като почне да става тегаво, накрая. Не затягай до откат!!!!! И не връщай назад, лещата си прави легло. Стягаш така, че да имаш възможност да дозатягаш, не се изискват огромни сили, работиш с мед.
Пускаш газта от бутилката и с веро и гъба внимателно проверяваш. Дозатягаш ако трябва и пак проверяваш. След затягане, проверка!!! Не изпуска ли, не пипаш, не дозатягаш. А честито :drunk


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Прекъсва над 80км/ч на газ

Мнениеот Winner25 » Пон 31 яну 2011 22:53


Края на тръбата леко се разширява с един специален върток (не знам как се казва този инструмент :oops: )
Иначе тръбата ще излезе.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Прекъсва над 80км/ч на газ

Мнениеот Гергин » Пон 31 яну 2011 22:55


Winner25 написа:Края на тръбата леко се разширява с един специален върток (не знам как се казва този инструмент :oops: )
Иначе тръбата ще излезе.


Казва се конус, това за което говориш, но не, няма да излезе. Гаранция!!
А и не виждам как точно ще го използваш в случея с лещата. Няма къде да се сложи "дъската" .
Конусът се използва за монтаж на климатици, но захващането е друго там. За запояване на медни тръби и т.н


Потребителски аватар
Lepoev
Мнения: 1064
Регистриран на: Нед 09 окт 2005 1:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Прекъсва над 80км/ч на газ

Мнениеот Lepoev » Вто 01 фев 2011 23:29


Колеги да се похваля проблема най-сетне е решен :D смених трабичката с старата от Жигулката дето ми беше обаче се оказа,че е спукана отидох до едно магазинче на симеон за газови елементи и си купих снадка преходник комплект с два холендара и две лещи монтирах ги както вие ми обясните после пробвах с веро и вода дали изпуска нямаше изпускане сглбих запалих и карах с ръчкане без проблем по мостова и изкачвалия минавах няма проблем :) Всичко се оправи проблема е бил от трабичката дето съм я наставял с гумено маркуче и скоби явно някоя от скобите е изпускала и особедно по нанагорнищата затова не достигаше гориво и правеше проблеми :) Благодаря ви колеги от сърце :P



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта