Използване на магнит в грубия филтър

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Христо Стайков
Мнения: 224
Регистриран на: Пет 05 ное 2010 16:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: казанлък

Използване на магнит в грубия филтър

Мнениеот Христо Стайков » Чет 10 фев 2011 11:33


Здравейте колеги,тази седмица реших да мина за един преглед на газовия инжекцион през сервиза където са ми го поставяли понеже съм минал към 11000км.от както съм го сложил.Отвориха грубия филтър,голяма мизерия,една шепа графит,всичко задръстено.Срязахме за проба и финния но той беше добре.Като видях какво е още като се върнах и разхвърлях и филтъра на другата кола(тя е с обикновенна газова)понеже на нея имам изминати около 75000км.без да съм правил нещо по филтрите.Какво беше учудването ми когато отворих грубия филтър,нямаше и една чаена лъжичка графит,но отдолу където влиза газта има поставено едно магнитче с големината на оловна пломба,а при другата уредба не го видях.Та питането ми е :Възможно ли е този магнит да предотвратява натрупването на графит,или просто така се е случило,имайки на предвид,че зареждам почти на едни и същи бензиностанции.

Последна промяна от Христо Стайков на Чет 10 фев 2011 14:18, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Използване на магнит в грубия филтър

Мнениеот velinsl » Чет 10 фев 2011 13:00


Невъзможно. Графита няма магнитни свойства. Освен това би трябвало, там където е магнита да се събират графитните "боклуци" по този начин.


Христо Стайков
Мнения: 224
Регистриран на: Пет 05 ное 2010 16:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: казанлък

Re: Използване на магнит в грубия филтър

Мнениеот Христо Стайков » Чет 10 фев 2011 14:24


И аз така предполагам,но при условие,че с едната съм изминал 75хил. и е чиста а другата за 10хил.и е задръстена просто се замислих.А на магнита наистина имаша налепени доста частици.


Spoonk
Мнения: 59
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Използване на магнит в грубия филтър

Мнениеот Spoonk » Чет 10 фев 2011 15:28


Колега това не е графит а боя от вътрешната старна на бутилката.И аз имах постоянно такъв "графит" и изчезна като си изтърках хубаво бутилката от вътре.Може да видиш зор защото отвора на бутилката е твърде малък.


Христо Стайков
Мнения: 224
Регистриран на: Пет 05 ное 2010 16:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: казанлък

Re: Използване на магнит в грубия филтър

Мнениеот Христо Стайков » Чет 10 фев 2011 16:23


Възможно е и да е така,защото едната бутилка стои като емайлирана а другата е с обикновенна боя,черна.


Spoonk
Мнения: 59
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Използване на магнит в грубия филтър

Мнениеот Spoonk » Чет 10 фев 2011 20:26


Христо Стайков написа:Възможно е и да е така,защото едната бутилка стои като емайлирана а другата е с обикновенна боя,черна.

Така е защото носих този "графит" на мои приятели които са собственици на верига бензиностанции.
Те ми казаха че това няма как да премине през филтрите на колонката и пак те ме светнаха за бутилката.


Христо Стайков
Мнения: 224
Регистриран на: Пет 05 ное 2010 16:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: казанлък

Re: Използване на магнит в грубия филтър

Мнениеот Христо Стайков » Чет 10 фев 2011 21:57


Явно ще пада голямо търкане,само не знам като остане отвътре бутилката без боя дали няма да е противопоказно,да вземе да ръждясва.


Spoonk
Мнения: 59
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Използване на магнит в грубия филтър

Мнениеот Spoonk » Пет 11 фев 2011 15:42


Христо Стайков написа:Явно ще пада голямо търкане,само не знам като остане отвътре бутилката без боя дали няма да е противопоказно,да вземе да ръждясва.

И аз така си мислех но вече две години няма проблеми.


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Използване на магнит в грубия филтър

Мнениеот mupk0 » Пет 11 фев 2011 15:43


Аз на моята газова при смяна на филтърчето винаги си местя магнитчето....обира доста боклуци.Не прави грешката да го хвърляш колега :)


Христо Стайков
Мнения: 224
Регистриран на: Пет 05 ное 2010 16:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: казанлък

Re: Използване на магнит в грубия филтър

Мнениеот Христо Стайков » Пет 11 фев 2011 21:23


Не само,че няма да го махна но се чудя дали да не сложа и на новата газова уредба. Ако не за друго поне обира доста мръсотии.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 98 госта