2 проблема с газовото на колата

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

2 проблема с газовото на колата

Мнениеот mupk0 » Чет 10 фев 2011 21:40


Първи проблем най-вероятно от изпарителя,съответно и вторият е производен от там.

Проблема е :

Ако загася колата принудително като запуша отвора на входящият въздух изпарителя не спира да изпарява газ,докато не върна контакта.Понякога както си работи и изведнъж започва да срича.Един познат ми даде съвет като се случи това да слезна и да ударя изпарителя и се оправял..еми да като го изчаластря и се оправя.Прави го много рядко.Прави ми впечатление,че когато стане този проблем дори и да махна вакуума от изпарителя изпаряването на газ не спира ,а трябва и спираше преди :(

Като цяло ще сменям изпарителя до края на месеца и съм го решил.

Другият проблем е ,че когато колата е под 2000 оборота,как ли не се пробвах да си я нацентря винаги придърпва леко,ако потдържам скоростта със съвсем леко натиснат педал,колкото да потдържаш мотора.Пробвах с малко по-богата смес и проблема леко се оправи,но пак го има това придърпване.Преди да се появи първият проблем този го нямаше.Колата на бензин работи без никакви проблеми.Нито придърпва нито се чуди какво да прави.


Изпарителя е вакуумен Хедеф.Мисля да слагам електрическо ловато?Дали ще сбъркам?Пак ли да сложа вакуумно ловато?




Потребителски аватар
Slimy
Мнения: 21
Регистриран на: Пет 28 мар 2008 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: 2 проблема с газовото на колата

Мнениеот Slimy » Чет 10 фев 2011 22:42


Колега просто си обслужи испарителя и всичко ще е наред ;)


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: 2 проблема с газовото на колата

Мнениеот mupk0 » Чет 10 фев 2011 22:44


Изпарителя е на 13 000км от ремонт с платна Ловато.....едва ли са се скапали толкова бързо.Старите турски изкараха почти 35. Отделно изпарителя мибеше продаден за нов,а вътре има следи от удари с чук и на 1-2 места е нагънат метала.Даже не държеше добре вакуум в центъра за газта.Просто имах предвид дали тези проблеми се появяват по-често при лоша центровка или при проблеменизпарител.




EDIT: Сменен изпарител с нов Ловато и проблеми няма :)



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 107 госта