Газов инжекцион за Г4?Заслужава ли си?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
easy87
Мнения: 60
Регистриран на: Чет 14 окт 2010 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Газов инжекцион за Г4?Заслужава ли си?

Мнениеот easy87 » Пет 25 фев 2011 20:43


Здравейте колеги,пише ви една колежка която мисли дали си заслужава да си сложи газов инжекцион,при положение че на година правя около 5-6 хил. км. :wink:
И дали няма да направи проблеми на газовия инжекцион като се въртят толкоз малко км.
Карала съм ауди80 с газ и беше евтино :lol: :lol: :lol: ама сега с този скъп бензин ...
Дайте съвет какво да правя scare
След като поразпитах тук там,се орентирах горе долу (колкото разбирам :lol: :lol: :lol: ) към тези две марки - Фобус и ланди ренцо.
Благодаря на всички




Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Газов инжекцион за Г4?Заслужава ли си?

Мнениеот my heart iS iCe » Пет 25 фев 2011 20:45


При повече финанси, ланди ренцо газов инжекцион! Няма да му стане нищо, то при първо палене сутрин си пуска на бензин, и след определената температура си минава на газ, и няма да имаш проблеми!
Взимаи смело!


Потребителски аватар
easy87
Мнения: 60
Регистриран на: Чет 14 окт 2010 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Газов инжекцион за Г4?Заслужава ли си?

Мнениеот easy87 » Пет 25 фев 2011 20:50


Благодаря за бързия отговор :wink:
Ще изчакам и за други мнения,наистина искам да избера най удачното .


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Газов инжекцион за Г4?Заслужава ли си?

Мнениеот IvailoOo » Пет 25 фев 2011 21:02


Значи най-удачният вариант е този който ти каза колега.Хубава е че обръща на газ когато е загряла. Иначе гълта като ламя. На бензин си пали по-лесно и шансът да я задавиш е минимален . Иначе има и някой, които обръщат при определени обороти ( но не е удачен вариант)


Христо Стайков
Мнения: 224
Регистриран на: Пет 05 ное 2010 16:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: казанлък

Re: Газов инжекцион за Г4?Заслужава ли си?

Мнениеот Христо Стайков » Пет 25 фев 2011 22:01


Колежке,ти я сложи пък те километрите ще дойдат после.


Потребителски аватар
butsefal
Мнения: 814
Регистриран на: Вто 05 май 2009 19:20
Автомобил: Golf 2 syncro passat B5 4motion
Двигател: RP AFN
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Газов инжекцион за Г4?Заслужава ли си?

Мнениеот butsefal » Пет 25 фев 2011 22:34


колежке, и аз не веднъж съм се замислял за газов инжекцион, но като съпоставя цената на инжекциона с иобикновенната газова и километрите който навъртам ми илзлиза че е безсмислено. А аз лично навъртам по около 25000 на година.... сметни че ако колата ти гори по 10/100 (примерно) с газов инжекжекцион ще гори 11 а с обикновенната 12-13... сметни колко пари ще е разликата на 100 км и дали си заслужава сама... :lady_shy_kiss:


Потребителски аватар
mladennn
Мнения: 140
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 19:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Газов инжекцион за Г4?Заслужава ли си?

Мнениеот mladennn » Пет 25 фев 2011 22:37


аз съм с фобос и за 10000 км съм нямал никакви проблеми
разхода е смешен просто е без коментар, най-много с 1л отгоре
пали винаги на бензин и обръща при 35-40 градуса на водата
слагай смело и несе чуди :beer


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Газов инжекцион за Г4?Заслужава ли си?

Мнениеот andro_ » Пет 25 фев 2011 22:54


Принципно съм за газовия инжекцион. Аз съм с Г3 1.6i и ГИ. При малко км пробег обаче трябва да се помисли дали си заслужава.
Личното ми мнение е, че си заслужава автомобилът да е дизел, поради по-високото КПД (коефициент полезно действие). Така че си помислете за продажба и закупуване на дизел като вариант.
Газта има някои негативи като по-честа смяна на свещи, разход за преглед на газовата уредба, разход поне за един газов филтър годишно, по-бързо амортизиране на ауспуха (заради голямото количество водни пари в изгорелите газове и конденза). И още една система в автомобила подлежаща на поддръжка и разваляне.
Количественият разход на автомобила на газ (л/100 км) е по-голям, в сравнение с бензина с 1 - 2 литра повече. Динамиката също не е абсолютно същата. И пак се изгаря известно количество бензин, докато автомобилът позагрее поне до 35-40 градуса и обърне на газ.

Последна промяна от andro_ на Пет 25 фев 2011 22:59, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
icoooico
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 23:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dolni Dabnik

Re: Газов инжекцион за Г4?Заслужава ли си?

Мнениеот icoooico » Пет 25 фев 2011 22:59


Здравейте, занимавам се с монтаж на газови инжекциони и обикновени газови уредби, а в същото време карам голф 4 1.4 16 и мога да ви дам мнение за разхода и вие ще си прецените да ви е нужна уредба или не. Значи уредбата ти се изплаща за около 12000 км при каране на дъльг пьт главно, а когато карате повече градско се изплаща за около 15 000 км. това е за цена около 1000лв. за уредба. Ако изминавате малко километри на ден имаите предвид че когато сутрин е по студено колата работи повече време на бензин и сьответно икономията е минимална. Но все пак ако решите да слагате уредба по добрия вариант е Ланди Ренцо, но и цената е по висока. Аз съм с фобос но не сьм много доволен от него, но е по ефтин. Пожелавам ви успех!!!


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Газов инжекцион за Г4?Заслужава ли си?

Мнениеот hooligan_sk » Съб 26 фев 2011 11:25


За такъв малък пробег няма никакъв смисъл! Заробваш 1000лв и ще ти се изплатят след 2-3 години... голям кеф няма що, на теб ще ти се гади от тая кола след 2-3 години :да:


Потребителски аватар
easy87
Мнения: 60
Регистриран на: Чет 14 окт 2010 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Газов инжекцион за Г4?Заслужава ли си?

Мнениеот easy87 » Съб 26 фев 2011 11:50


butsefal написа:колежке, и аз не веднъж съм се замислял за газов инжекцион, но като съпоставя цената на инжекциона с иобикновенната газова и километрите който навъртам ми илзлиза че е безсмислено. А аз лично навъртам по около 25000 на година.... сметни че ако колата ти гори по 10/100 (примерно) с газов инжекжекцион ще гори 11 а с обикновенната 12-13... сметни колко пари ще е разликата на 100 км и дали си заслужава сама... :lady_shy_kiss:



Колега :) колата е със пласмасови колектори и незнам дали може със обикновенна газова уредба :wink:
И незнам дали изобщо майсторите ще искат да сложат


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Газов инжекцион за Г4?Заслужава ли си?

Мнениеот my heart iS iCe » Съб 26 фев 2011 11:52


easy87 написа:
butsefal написа::lady_shy_kiss:



Колега :) колата е със пласмасови колектори и незнам дали може със обикновенна газова уредба :wink:


По-принцип няма невъзможни неща. Все пак и твоита кола са я проектирали хора! Но при едно задавяне, както спомена колегата по-горе, и колата ако гръмне, ще се налага да си събираш дюзите по земята, и ще се простиш със 400 лева за кутия за дюзите! А вместо да се стига до там, слагаш един газов инжекцион и не го мислиш!
Но това не се знае дали ще стане, по-добре да се подсигуриш колежке :да:
Ще има много мнения, кои за кои не! Важното е че ти ще караш колата, и ти ще я зареждаш. Ако стане нещо пак ти ще одеваш за това не рискуваи! :012:


jorogas
Мнения: 106
Регистриран на: Пон 11 авг 2008 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: По света и унас

Re: Газов инжекцион за Г4?Заслужава ли си?

Мнениеот jorogas » Съб 26 фев 2011 14:11


здр. не е желателно да се сложи обикновенна уредба, зада нете боли главата по-късно , затова слагай инжекцион и си карай колата със здраве и безаварийно късмет :да:


Потребителски аватар
butsefal
Мнения: 814
Регистриран на: Вто 05 май 2009 19:20
Автомобил: Golf 2 syncro passat B5 4motion
Двигател: RP AFN
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Газов инжекцион за Г4?Заслужава ли си?

Мнениеот butsefal » Съб 26 фев 2011 21:12


ако нее тайна за какъв точно автомобил си говорим тук?


Потребителски аватар
Burner_inc
Мнения: 685
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 17:20
Автомобил: Touran Peugeot 308 Versys 1000
Двигател: BLS 2009
Местоположение: София

Re: Газов инжекцион за Г4?Заслужава ли си?

Мнениеот Burner_inc » Нед 27 фев 2011 0:59


Според мен при пробег от 5-6000 километра на година, не си заслужава да се слага газ



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта