въпро отностно метана

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
gollf_fff.
Мнения: 98
Регистриран на: Нед 06 мар 2011 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българско

въпро отностно метана

Мнениеот gollf_fff. » Чет 24 мар 2011 18:50


Здр. колеги решил съм да слагам на 1.4 голф 3 моноинжекция метанова уредба та въпроса ми е посъветвайте ме каква марка да взема?
Благодаря предварително.




Потребителски аватар
stamantonov
Мнения: 120
Регистриран на: Пон 17 яну 2011 17:33
Автомобил: golf III 1.8 + honda cr-v 1 gen.
Двигател: ABS + JHL
Местоположение: Шумен

Re: въпро отностно метана

Мнениеот stamantonov » Чет 24 мар 2011 19:10


Тури една обикновена газова, да не се кахъриш после


Потребителски аватар
dushanov
Мнения: 855
Регистриран на: Съб 19 сеп 2009 12:33
Автомобил: Seat Toledo 2
Двигател: AGN
Местоположение: Стара Загора

Re: въпро отностно метана

Мнениеот dushanov » Пон 28 мар 2011 18:07


Подкрепям колегата stamantonov.


Потребителски аватар
gollf_fff.
Мнения: 98
Регистриран на: Нед 06 мар 2011 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българско

Re: въпро отностно метана

Мнениеот gollf_fff. » Пон 28 мар 2011 19:39


ми то на газ и на метан разлика има само в тежеста на бутилките и пробега с едно зареждане. и това , че на метан няма много пунктуве за зареждане и това че на метан уредбата е 1000лв и за моноинжекция. единствено виждам да ми се прецака задницата молко по- бързо и да остана без багажник.
иначе и метана и газта не увреждат двигателя само , че на метан ти излиза двойно по евтино от на пропан бутан и за 6лв минаваш 100км а на пропан
бутан за 12лв. :roll: с метан си избиваш двойно и тройно автомобила. :roll:


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: въпро отностно метана

Мнениеот BG_POLICE » Пон 28 мар 2011 21:32


gollf_fff. написа:ми то на газ и на метан разлика има само в тежеста на бутилките и пробега с едно зареждане. и това , че на метан няма много пунктуве за зареждане и това че на метан уредбата е 1000лв и за моноинжекция. единствено виждам да ми се прецака задницата молко по- бързо и да остана без багажник.
иначе и метана и газта не увреждат двигателя само , че на метан ти излиза двойно по евтино от на пропан бутан и за 6лв минаваш 100км а на пропан
бутан за 12лв. :roll: с метан си избиваш двойно и тройно автомобила. :roll:

А намалената мощност на метан отчиташ ли я? А по-големия конденз и оттам по-бързо скапване на гърнетата? Не се занимавай с глупости колега слагай пропан-бутан :да:


Потребителски аватар
gollf_fff.
Мнения: 98
Регистриран на: Нед 06 мар 2011 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българско

Re: въпро отностно метана

Мнениеот gollf_fff. » Пон 28 мар 2011 21:53


BG_POLICE написа:
gollf_fff. написа:ми то на газ и на метан разлика има само в тежеста на бутилките и пробега с едно зареждане. и това , че на метан няма много пунктуве за зареждане и това че на метан уредбата е 1000лв и за моноинжекция. единствено виждам да ми се прецака задницата молко по- бързо и да остана без багажник.
иначе и метана и газта не увреждат двигателя само , че на метан ти излиза двойно по евтино от на пропан бутан и за 6лв минаваш 100км а на пропан
бутан за 12лв. :roll: с метан си избиваш двойно и тройно автомобила. :roll:

А намалената мощност на метан отчиташ ли я? А по-големия конденз и оттам по-бързо скапване на гърнетата? Не се занимавай с глупости колега слагай пропан-бутан :да:

те гърнетата вече са тръгнали лека полека и на бензин , ама няма да е скоро сиг. още 100к ще искарат , а между другото и бензиновата помпа съм сменил вече.


Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Re: въпро отностно метана

Мнениеот kossel » Вто 29 мар 2011 11:07


Моята кола работи на бензин, пропан бутан и метан, само с едно натискане на копчето, на метан върви най добре,
Винаги съм се чудел на хора които само са чували за колко е спъната колата на метан ...
Най добре е да дават мнения хора които са карали на метан, а не които са чували че една жена казала ...


Потребителски аватар
s5501na
Мнения: 856
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: въпро отностно метана

Мнениеот s5501na » Вто 29 мар 2011 11:29


Който веднъж кара на метан , повече никога няма да помисли за друг вид гориво!
Това е единсвеният начин да се возиш на воля и да ходиш където си поискаш , без да мислиш колко ще ти струва!


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: въпро отностно метана

Мнениеот BG_POLICE » Вто 29 мар 2011 11:56


kossel написа:Моята кола работи на бензин, пропан бутан и метан, само с едно натискане на копчето, на метан върви най добре,
Винаги съм се чудел на хора които само са чували за колко е спъната колата на метан ...
Най добре е да дават мнения хора които са карали на метан, а не които са чували че една жена казала ...


Колега в една друга тема The_Machine (Иво) ти обясни защо колата ти върви еднакво на метан и на пропан-бутан!!! При теб си с една плочка, въпреки двете горива :) иначе няма начин на метан да върви най-добре :да: Аз при спортния режим на моя ГИ върви повече от на бензин, но разхода е убийствен, затова съм го направил на нормал и горе долу върви еднакво с бензина или една идеа е по-спъната, но това не се усеща при нормално каране на моя тип мотор :beer



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта