датчик за налягане на газов инжекцион

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
spallding
Мнения: 186
Регистриран на: Сря 14 апр 2010 13:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sliven

датчик за налягане на газов инжекцион

Мнениеот spallding » Пет 08 апр 2011 22:44


здравейте колеги,вапроса ми е следния и главно кам колегите с газови уредби.колата е голф 3 абф мотор с газов инжекцион и който е наясно знае че има една кутийка подобна на реле,която е датчика за налягане на газта,димек влиза и излиза маркуча на газта през него.за какво точно служи,кое налягане мери и какво зависи от него с две думи корпуса на това реле ми е пукнат и ми изпуска газ,мога ли да го шунтирам,защото струва 40 лв.




Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: датчик за налягане на газов инжекцион

Мнениеот KingoftheROAD » Съб 09 апр 2011 8:59


Трудно ще минеш без него колега. Този датчик мери температурата и налягането на газта, за да може газовия комп да си сметне таймингите за газвовите дюзи. Това се налага, понеже газта се подава в газообразно състояние. Ако го шунтираш за по-лесно, газовия комп, няма да може да мине на газ, понеже ще получава нулеви показания от този датчик, и ще мисли че има авария. Вероятно ще запише грешка. Каква марка ти е ГИ-то?


spallding
Мнения: 186
Регистриран на: Сря 14 апр 2010 13:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sliven

Re: датчик за налягане на газов инжекцион

Мнениеот spallding » Съб 09 апр 2011 10:06


някаква българска беши,ще погледна после и ще пиша,защото не сам я слагал аз и не сам мн сигурен.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 194 госта