След рециклиране на изпарител BRC AT90E не иска да пали вече

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Crank
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 21 фев 2005 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

След рециклиране на изпарител BRC AT90E не иска да пали вече

Мнениеот Crank » Нед 10 апр 2011 14:11


Здравейте!
Време беше да го рециклирам моя. Взех му оригиналния ремонтен комплект. Почистих го, смених всичко/освен едно О - пръстенче/, затворих и ...... нищо. Припалва за кратко колкото да изгори изпаренията в маркуча и толкова.
4 пъти вече го отварях да видя дали нещо не съм сложил както трябва/т.е по спомен както като го разглобявах/ и пак не ще.Филтърчето на газовия клапан също е почистено. Клапаните си щракат. Но имам съмнението, че не успява да напълни камерата за ниско налягане на изпарителя. Какво може да съм объркал, братлета?
На бензин си пали - т.е. със запалването, кабели и т.н проблеми няма.
Дайте идея, че до утре трябва да заработи! Вече втори ден Я мъча.
Мерси предварително!




Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: След рециклиране на изпарител BRC AT90E не иска да пали вече

Мнениеот Winner25 » Нед 10 апр 2011 22:56


На моя клапан филтъра пропускаше само в едната посока. Виж да не би да си го обърнал :)


Потребителски аватар
lambi
Мнения: 169
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: След рециклиране на изпарител BRC AT90E не иска да пали вече

Мнениеот lambi » Пон 11 апр 2011 8:29


отвил ли си кранчето на бутилката след като си го спрял


Crank
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 21 фев 2005 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: След рециклиране на изпарител BRC AT90E не иска да пали вече

Мнениеот Crank » Пон 11 апр 2011 10:39


Май май първия път така е станало с филтърчето :oops:/6 пъти го отварях този изпарител/. Палих после на бензин, НО като разкачах кабела на бубина - дистрибуторна капачка /за по-добър достъп/явно съм го повредил, защото като се отказах да Я подкарвам на газ/след 6-тото отваряне на изпарителя/ почна и на бензин да не пали. Днес сложих стария и запали пак на бензин и с мисълта, че като стигна до първия газаджия да ми погледне проблема с газта, но след първите три километра превключих на газ и заработи да го ева. Ще видя на връщане как ще се държи пък мога да мина за една настройка през някой сервиз, въпреки че "на ухо" сякаш му докарах стария ритъм.
Живи и здрави, братлета!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 131 госта