С колко бензин карате когато сте на газ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2206
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот Каспър » Сря 06 юли 2011 20:56


Въпросът е към тези колеги при които бензиновата помпата не е спряна при работа на газ. Питам, защото вече се обърках. На места чета, че е хубаво да се кара с поне 20 литра бензин за да се охлажда бензиновата помпата докато работи. На други места чета, че не е добре бензина много да се застоява в резервоара, защото му се влошава качеството и поради хубавите ни горива се скапват уплътненията на помпата. Тоест добре е стария да се изразходва и да се сипва свеж бензин по-често. Сега правя така: резервоара ми е пълен до половината (около 35 литра), за месец (1000км.) колата ми изразходва около 15 литра бензин докато загрее и прехвърли на газ. Когато стрелката стигне до 20 литра, тоест веднъж месечно сипвам 15 литра бензин и след месец пак така. Каква е вашата схема? Въпросът е как хем да изразходвам бензина (след като карам на газ) и да се сипва свеж, хем да поддържам такова ниво, че да се охлажда помпата? С ГИ съм и помпата не е спряна и не мисля да я спирам.




Потребителски аватар
tasosss3
Мнения: 76
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 19:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот tasosss3 » Сря 06 юли 2011 21:01


Колега,сипваш си бензин, както до сега и няма да имаш проблем, според мен никакъв. :да:


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот joker » Сря 06 юли 2011 21:08


Резервоарът ми има винаги поне 20 л прясно гориво....бензиновата помпа не е изключена...7 г без проблем!!!А италианците са я карали на газ поне 5 г преди мен....Паля на бензин и изключвам за 30 сек.през лятото и за 2-3 мин зимата....


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2206
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот Каспър » Сря 06 юли 2011 21:19


Joker каква е твоята схема? Колко често и какво количество сипваш за да поддържаш винаги това количество свеж бензин? Колко бензин харчи колата ти месечно за какво разстояние?


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот mccoy » Сря 06 юли 2011 22:36


между 20 и 30 литра по показание на бензиномера на таблото


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот golfmk1 » Сря 06 юли 2011 22:45


Макар, че съм с карбуратор независимо дали е зима или лято винаги вечер я оставям на бензин.Зареждам м/у 10-15 литра месечно :wink: Зареждай колкото да го изгориш за месеца :idea:


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот pas1.8mi » Сря 06 юли 2011 22:46


Около 20л,помпата не съм я прекъсвал!


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот agent_kowalski » Чет 07 юли 2011 8:42


Всеки ден карам градско...най-много един ден да не пипам коалта през седмицата,но рядко...20лв сипвам месечно и в края на месеца стрелката влиза в червеното и пак сипвам 20лв..до 25максимум.Зима,лято винаги паля на бензин карам ляото 200-300 метра и обръщам,зимата ако е много студено малко повече.Като се прибирам вечер 50метра преди да спра си обръщам на бензин и си паркирам.Нямам проблеми по тоя начин нито с помпа нито е спирала да работи на бензин..за сега поне :) бензина от еко и рядко от шел обикновен 95.последните два пъти пробвах да сипя от еко кинитрон 95+ не съм видял някаква разлика върви си пак колата, нито свършва по-бързо нито по -бавно нито пали по-лесно ,нито по-трудно.Трябва на извънградко на някой баир десетина километра да я изпържа на бензин да видя как ще е ..в града нещо сутрин на студен двигател не мога да го усетя тоя бензин.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот joker » Чет 07 юли 2011 21:21


Каспър написа:Joker каква е твоята схема? Колко често и какво количество сипваш за да поддържаш винаги това количество свеж бензин? Колко бензин харчи колата ти месечно за какво разстояние?

Ами наливам около 8-10 л на 2-3 месеца....държа резервоара пълен близо до 1/2 (малко по-малко)...правя около 1000 км месечно...абе средно 3 л месечно(често я гася и паля...поне 6 пъти дневно)...Моето лично мнение от 7 годишното каране е,че наистина е по-добре бензиновата помпа да не се спира.....


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2206
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот Каспър » Чет 07 юли 2011 21:32


Стига, какъв е тоя бензинов разход 3/1000 за месец :shock Само моя лъв ли си хапва по 15 литра бензин месечно за 1000 км. въпреки, че карам на газ :shock Вярно, че загрява бавничко и на газ обръща при достигане на 40*, но и голфа ми харчеше горе-долу толкова бензин за месец при същите условия и затова мисля, че между 15-20 литра бензин месечно е ОК. Ти обаче ме хвърли в тъча с тоя харч, явно доста кратко караш на бензин.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот joker » Чет 07 юли 2011 21:44


Каспър написа:Стига, какъв е тоя бензинов разход 3/1000 за месец :shock Само моя лъв ли си хапва по 15 литра бензин месечно за 1000 км. въпреки, че карам на газ :shock Вярно, че загрява бавничко и на газ обръща при достигане на 40*, но и голфа ми харчеше горе-долу толкова бензин за месец при същите условия и затова мисля, че между 15-20 литра бензин месечно е ОК. Ти обаче ме хвърли в тъча с тоя харч, явно доста кратко караш на бензин.

Еееейййй....ама не четеш ли като писах,че паля на бензин и след 30 сек лятото и няколко минути зимата менавам на газ..колко да ми гори....не съм газов инжекцион!!!!


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот agent_kowalski » Чет 07 юли 2011 22:09


Каспър колата ти явно пали винаги на бензин затова.Аз само при първото потегляне за деня паля на бензин и после не обръщам.само ако ще седя някъде повече от 3-4 часа.дори ако е топло и тогава не обръщам.ако съм карал сутринта и ще карам пак вечерта тогава може.зимата ако седя някъде повече от час тогава връщам на бензин също,ама сега лятото почти никога не ми се налага да обръщам на бензин през деня,само сутрин като паля и вечер като се прибера в нас и преди да паркирам обръщам на бензин.затова явно не харчи много.както казах горе ако не седя някъде повече от 3-4 часа колата пали нагаз само като види ключа,ако е седяла повече си върти повечко и затова обръщам тогава.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот Гергин » Пет 08 юли 2011 10:43


И аз съм с включена помпа.
Паля само на бензин. Лятото когато е топло 10-15 сек и прехвърлям.
Зимата 1-2 мин. Гледам да е над червеният сектор около 15-20л да имам . Това с пресният бензин ми се струват градски легенди.
Баща ми е летец, вече пенсионер. В поделението намериха цистерна с бензин от немско време около 50и кусур години.
Дайте предположение какво му се случи, след като се направиха проби:)))) Мога още неща да пиша в защита, но не ми се спори.


Потребителски аватар
eurogas
Мнения: 438
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 10:42
Автомобил: Jeep
Двигател: 4.7 V8
Местоположение: София
Контакти:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот eurogas » Пет 08 юли 2011 11:49


Винаги гледам да зареждам по-често с по-умерени количества, както казаха колегите по-горе да има "пресен" бензинец, ако го напълня веднъж догоре ще изкарам шест месеца без зареждане, но понеже има сериозни изпарения и състава се променя, особено в жегите това е грешен подход.

Отвреме на време наливам добавчица за почистване на бензиновите дюзи.....ей така профилактично, да нямам замърсяване по иглите на инжекторите и влошено впръскване на бензин. :beer


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот KingoftheROAD » Пет 08 юли 2011 12:23


Гергин бензинът от онова време си е бил бензин. Сега какво ли не се меша в него. И уж един и същи зебин 95, но от различни зебинджийници движока работи различно :!:

А по темата, държа нормално около 10-на литра зебин, като понамалее доливам пак толкова. Лятото 20-на лв. на месец, зимата към 30-40лв. Помпата не ми е спряна, а и понеже съм с ГИ не съветвам да се спира бенз. помпа на ГИ....



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта