С колко бензин карате когато сте на газ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот agent_kowalski » Пет 08 юли 2011 15:21


Гагарин, цистерната сигурно е била херметична и е седяла на постоянна температура,и бензина е бил истински.В резервоара постоянно особенно лятото сигурно от 5-6 до 50-60 градуса всеки ден се мени като напече колата,отделно не е херметичен,след това имаш 1000 лайна в бензина па добавки,вода и друго и става компот,отделно ако имаш и различни видове бензин(примерно от различни вериги) не се знае добавките как си взаимодействат и може да стане кофти.




vw101
Мнения: 149
Регистриран на: Нед 10 окт 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот vw101 » Съб 09 юли 2011 9:20


Според мен всеки трябва да отбелязва дали е ГИ или обикновена газова.Ако е ГИ е нормално да гори към 20лв,около 8л на месец.При обикновена газова е съвсем друга бира-всеки си решава дали да пали на бензин и кога да превключи на газ.Аз примерно гледам да има около 15л бензин в колата,според мен е напълно достатъчно да се охлажда колата,още повече че стигам за 10мин до работа,колко да загрее тази помпа.
Относно намерената цистерна,аз знам за подобен случай наскоро.Намерили руско гориво от 1982,напълно годно за употреба.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2206
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот Каспър » Съб 09 юли 2011 9:30


Да определено има значение дали е ГИ или АГУ. Но ми прави впечатление, че никой не споменава да долива около 40лв. бензин лятото на месец, все около 20-25лв. Сигурно студените стартове и загряването на колата имат голямо значение, обема на двигателя също.


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот BG_POLICE » Съб 09 юли 2011 11:23


Колега въпреки, че обръща бързо на газ моята ламя похапва 50-60 лева на месец за бензин :) Но то е нормално с оглед кубатурата и това, че сипвам само 100 октана на ЕКО или V-Power Racing на Шел :beer


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот parno » Съб 09 юли 2011 11:46


имам 3-4 кила бензин в резервоара


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот velinsl » Съб 09 юли 2011 13:31


Баси моето моно не ще да пали от първия път(до 4-5 оборота) с двуседмичен Лукоилски бензин. Ако е на 50 години... незнам.
Иначе по темата - различно понякога 20, някога 40, понякога хич(когато е топло) гледам да съм малко над резервата.


Alexandar_yordanov
Мнения: 314
Регистриран на: Вто 24 ное 2009 17:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот Alexandar_yordanov » Съб 09 юли 2011 13:53


Гергин написа:И аз съм с включена помпа.
Паля само на бензин. Лятото когато е топло 10-15 сек и прехвърлям.
Зимата 1-2 мин. Гледам да е над червеният сектор около 15-20л да имам . Това с пресният бензин ми се струват градски легенди.
Баща ми е летец, вече пенсионер. В поделението намериха цистерна с бензин от немско време около 50и кусур години.
Дайте предположение какво му се случи, след като се направиха проби:)))) Мога още неща да пиша в защита, но не ми се спори.



Принципно и аз така знам, че бензина не се разваля 5, 10, 30 години. Поправете ме, ако греша.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2206
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот Каспър » Съб 09 юли 2011 19:14


BG_POLICE написа:Колега въпреки, че обръща бързо на газ моята ламя похапва 50-60 лева на месец за бензин :) Но то е нормално с оглед кубатурата и това, че сипвам само 100 октана на ЕКО или V-Power Racing на Шел :beer

Ето още един от моята партия :beer Вече бях почнал да си мисля, че нещо не е наред с моята каручка mhihi Да очевидно кубатурата играе голяма роля. Няма как 1.6 8V или 1.8 да харчат студени колкото 2.0 16V или 2.3 V5.
Alexandar_yordanov написа:...Принципно и аз така знам, че бензина не се разваля 5, 10, 30 години. Поправете ме, ако греша.

Той бензина не се разваля, но изпаренията в резервоара му разказват играта. Той Жоро го е обяснил:
eurogas написа:...понеже има сериозни изпарения и състава се променя...


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот BG_POLICE » Съб 09 юли 2011 23:05


Колеги относно развалянето на бензина не мога да кажа дали е така, но съхранението му в пластмасова бутилка около половин година не е лицеприятна гледка след това :Mr Green Fun Лично изпробвано докато карах Вартбурга и винаги си държах малко шишенце от половин литра в багажника, защото ако не се кара от седмица нагоре не можеше да подкачи гориво и се налагаше да се долее направо в карбуратора :deal ! Имах чувството, че направо се е разстопила част от пластмасата на бутилката и се е омешала с бензина :) Не че не го изгаряше колата де mhihi Но това бяха добрите стари безотказни машинки или както се изразяват някой хора "елементарен карбуратор" :beer


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот Гергин » Нед 10 юли 2011 21:59


Не случайно има пластмасови туби за бензин!! И воупще като видя някой да си слага такава в колата доста му се чудя. Разяжда я или я пръска от изпаренията. С две думи е опасно.
Ей, Гагарин- много високо ме слагаш Ковалски.
А аз наскоро пих една 30 годишна ракия и да ви кажа, бе не беше се развалила. Даже и за още питах. :drinking: :dummy:


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот agent_kowalski » Пон 11 юли 2011 7:37


Е ти сложи ракията в пластмасово шише,надупчи го горе хубаво с игла да влиза въздух ,остави капачката полуотворена и го остави на слънце седмица две и после пий каквото е останало :D Не съм химик,ама все пак :)
А за пластмасовите туби,които са предназначени за бензин или нафта какъв е проблема с тях?


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот Гергин » Пон 11 юли 2011 11:14


Проблемът е че са по 10-20лв. На тях си има знак, че стават за бензин и сродни вещества.
Не видях някой да говори за дупчене. Ясно е, че е херметично всичко.
И няма да се учудя ако някой ни обвини, скоро, в трупане на мнения.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот agent_kowalski » Пон 11 юли 2011 15:10


Накратко:исках да кажа че не можеш да сравняваш 30 годишна ракия,с бензин който седи в резервоар на кола.Едно е в колата където имаш много разлика в темпратурата всеки ден и кой знае какви процеси настъпват в бензина,друго е в цистерна запечатана в някое мазе ,където е 15 градуса цялогодишно.


vw101
Мнения: 149
Регистриран на: Нед 10 окт 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот vw101 » Пон 11 юли 2011 17:40


Гергин написа:Проблемът е че са по 10-20лв. На тях си има знак, че стават за бензин и сродни вещества.
Не видях някой да говори за дупчене. Ясно е, че е херметично всичко.
И няма да се учудя ако някой ни обвини, скоро, в трупане на мнения.

Подкрепям колегата! И все пак караме автомобили,а не болиди или космически кораби да се чудим пресен ли е бензина,колко е стоял на топло и т.н. Колите,които карате ако са стояли в някоя автокъща две или три години в Италия...дали им е сменян бензина редовно :Mr Green Fun


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот muns61 » Вто 12 юли 2011 9:47


Бензин имам колкото да премине стрелката червеното. Не виждам смисъл да возя излишен товар, при положение, че на помпата е все едно дали е залята с 5, 10 или 50 литра бензин. Дали е стар или нов, за помпа и маркучи няма никакво значение. По - важно е какви разтворители са му набутали, но това няма как да контролираме.
Паля само на газ и лятно време ползвам бенз да стигна до колонка, като свърши газта. Помпа и дюзи са изключени при работа на газ.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта