С колко бензин карате когато сте на газ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот vucata » Вто 12 юли 2011 9:55


Е аз не карам на ГАЗ, а на метан, но е близко едно до друго mhihi ...По принцип в месеца слагам около 20-30 лева бензин...Винаги паля на бензин, оставям колата да работи минимум 5 минути, и след това и давам газ до 2000об/мин. и си превключва на метанец. Зимата поне 10-15 минутки работа на място преди да превключи на метан eusa :!:




Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот mupk0 » Вто 12 юли 2011 10:07


Лично аз на Г2 зареждам по 20лв зимата и не повече от 10лятото.Има обаче месеци лятото където изобщо не се кара на бензин :)


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот escrime » Вто 12 юли 2011 10:19


При мен помпата върти.

Гледам да имам между 10 и 20 литра. От повече не виждам смисъл само да ги разхождам, а при по-малко стрелката направо не отлепя на таблото.

П.П.: На Б3 резервоара е бездънна яма... mhihi


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот agent_kowalski » Вто 12 юли 2011 12:28


70 литра е :) по деншни цени да се напълни е ~172лв :bishop


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот genov1 » Вто 12 юли 2011 13:18


muns61 написа:Бензин имам колкото да премине стрелката червеното. Не виждам смисъл да возя излишен товар, при положение, че на помпата е все едно дали е залята с 5, 10 или 50 литра бензин. Дали е стар или нов, за помпа и маркучи няма никакво значение. По - важно е какви разтворители са му набутали, но това няма как да контролираме.
Паля само на газ и лятно време ползвам бенз да стигна до колонка, като свърши газта. Помпа и дюзи са изключени при работа на газ.

Аз не съм убеден че няма разлика дали имаш в резервоара 5 или 50 литра. проблема е че като има малко гориво то се загрява като минава през помпата и тя се загрява още повече и понеже е електродвигателче може в един момент да изгори. все пак много по-лесно се загряват 5 литра отколкото 30 или 50.
не мога да разбера също за какво не трябва да се изключва помпата, моята винаги я изключвам. особено като се движим извънградско не виждам смисъл помпата да върти 200-300 км напразно. пък и знам че ако изгори трябва да свалям метановите бутилки направо настръхвам.
и тва за свежия бензин също не го разбирам, той резервоара е направен за гориво, едва ли ще му се разяде ламарината
иначе по темата според мен златното правило е винаги да има поне половин резервоар ако не се спира помпата


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот agent_kowalski » Вто 12 юли 2011 13:28


Помпата ако се спре има вероятност боклуците да останат в нея и да я задръстят.Въпрос на конкретен автомобил.
Никой не е казал че ще разяде резервоара,просто като седи много с месеци постоянно нагряване и изстиване си променя характеристиките,също разтваря и стари боклуци от резервоара и си разваля качествата...може колата да не спре но ако седи един бензин половин година примерно и после караш на бензин колата придърпва леко,нестабилни обороти и тн.като го изгориш и сипеш нов проблемите изчезват.това ми се е случвало не на една кола и явно се получава нещо стоя бензин.а и резервоара не е херметично затворен нито е супер чист че да не му стане нищо за няколко месеца.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот muns61 » Вто 12 юли 2011 19:38


agent_kowalski написа:Помпата ако се спре има вероятност боклуците да останат в нея и да я задръстят.Въпрос на конкретен автомобил.
Никой не е казал че ще разяде резервоара,просто като седи много с месеци постоянно нагряване и изстиване си променя характеристиките,също разтваря и стари боклуци от резервоара и си разваля качествата...може колата да не спре но ако седи един бензин половин година примерно и после караш на бензин колата придърпва леко,нестабилни обороти и тн.като го изгориш и сипеш нов проблемите изчезват.това ми се е случвало не на една кола и явно се получава нещо стоя бензин.а и резервоара не е херметично затворен нито е супер чист че да не му стане нищо за няколко месеца.

Сигурен ли си в това, което пишеш? Базирано на една свалена помпа ли е?
Боклуци в помпата ще влязат, ако е скъсана цедката. Тогава, колкото повече време работи, толкова повече смрад ще мине през помпата. И какво разтваря в резервоара, че не мога да се сетя? Освен механични примеси и вода, там друго не се събира. Или по стените има катран и варовик? :banghead:
А пък оня със загряването - неам думи! Тва помпата да не е турбина, бе! Че да сложим интеркулер! Бензина ходи до мотора и там се загрява, че е жега, но после се връща по тръбите, горе - долу се охлажда и си кюта в резервоара на температура, близка до околната. Колкото и да имаш бензин в гюма, все на една температура е.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот agent_kowalski » Вто 12 юли 2011 19:57


Скапвала ми се е изключена помпа и като я свалихме все едно бяха срали гълъби в нея... не казвам че винаги става така,зависи кой къде и какво зарежда и слага ли някакви добавки и какви и тн...


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот escrime » Сря 13 юли 2011 9:32


agent_kowalski написа:70 литра е :) по деншни цени да се напълни е ~172лв :bishop


Офф:
А реално събира и повече... Познат сипа над 90 в неговото комби. :shock
Извънградско направи над 1000 километра преди да зареди отново.

По темата:

Има писано и из форума, че баланса е много тънък. Като се кара извънградско температурата на бензина (в случая с газова уредба) се загрява. Тогава е добре да има повечко гориво в резервоара, за да отнеме по-дълго време да се загрее.
Градско пък било по-добре да се кара с по-малко и да се зарежда по-често за да не се застоява бензина.

Аз лично преди да тръгна на дълъг път (1 час не е дълъг според мен) гледам да имам поне около 20 литра. В града не зареждам докато не останат около 10.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот agent_kowalski » Сря 13 юли 2011 9:45


е то са го излъгали с трабата съм зареждал на б3 77литра и 43 газ в 50 литрова бутилка и стигнах до Нюрмберг и още имаше малко бензин :)


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот genov1 » Сря 13 юли 2011 12:00


Той може само да е платил за 90 литра а всъщост да е налял 70 :mrgreen: , щото със 70 пак може да изкара 1000 км


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот escrime » Сря 13 юли 2011 12:18


Последен ОФФ:

Не виждам как са го излъгали при положение, че сам си пълни и колата даде обичайният си разход при следващото доливане, без обезвъздушаване. Всъщност има много, много теми за това, потърсете с търсачката. Комбито побира стотина литра до преливане, но е играчка да се напълни.

Голф 4 дизел с резервоар 55 литра събира около 66-67 с обезвъздушаване и т.н.

Нека спрем с офф-а, че ще развалим темата. Ако има нещо - ЛС. ;)


Потребителски аватар
tehniiik
Мнения: 96
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 18:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот tehniiik » Съб 16 юли 2011 12:19


Каспър написа:
BG_POLICE написа:Колега въпреки, че обръща бързо на газ моята ламя похапва 50-60 лева на месец за бензин :) Но то е нормално с оглед кубатурата и това, че сипвам само 100 октана на ЕКО или V-Power Racing на Шел :beer

Ето още един от моята партия :beer Вече бях почнал да си мисля, че нещо не е наред с моята каручка mhihi Да очевидно кубатурата играе голяма роля. Няма как 1.6 8V или 1.8 да харчат студени колкото 2.0 16V или 2.3 V5.
Alexandar_yordanov написа:...Принципно и аз така знам, че бензина не се разваля 5, 10, 30 години. Поправете ме, ако греша.

Той бензина не се разваля, но изпаренията в резервоара му разказват играта. Той Жоро го е обяснил:
eurogas написа:...понеже има сериозни изпарения и състава се променя...


Колеги ,моят петак също е с газов инжекцион и за месец дърпаше около 25лв бензин.Бях го смятал средно за броя на студените стартове и зареденото количество бензин установих ,че похапва около 250мл до около 300мл на студент старт.
Сега приложих един трик като настроих инжекциона да прехвърля на 17 градуса и в същото време мамя бензиновия комп ,че двигателя е вече загрял на 60 градуса.Ефекта е ,че сега по време на паленето минавам на газ още докато върти стартера и колата работи като часовник и сега разхода на бензин ми е колкото да запали мотора.
Няма натрупани грешки ауспуха е с изразен керемиден цвят а разхода на газ по жегите е 10,3газ на 100км.


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот BG_POLICE » Съб 16 юли 2011 21:44


Значи разбрах, че си намалил времето за прехвърляне на 17 градуса, но не можах да разбере, как лъжеш компа, че мотора е загрял до 60 градуса? Аз по едно време мислех да направя настройка, когато е топла и я изключа след това направо да пали на газ, но ми обясниха, че не било добре! Отделно с аварийния режим винаги мога да я запаля на газ особено сега в топлото време (днес го пробвах 2 пъти), но отново рискувам нещо да дефектира по системата и затова се двоумя как точно да го направя, защото си похапва бензинец не малко! Вярно сега последната седмица работи само 30 сек. докато мине на газ, но все пак като драснеш чертата става прилична сумичка на месец за бензин, а с тези пари мога да заредя поне една бутилка газ, че и отгоре :beer


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот KingoftheROAD » Съб 16 юли 2011 23:50


Колега, да не стигаме до крайности, но мисля, че по принцип могат да се направят лятни и зимни настройки за температурите и времената на превключване. За лятото - от началото на май до края на септември(нач. на откромври) може да се настрои да превключва на 20 градуса да речем, и 5-10 сек. Зимата - най-важен е студения старт сутрин, който има печка желателно е да я включва тогава, който няма - 30 градуса мин. (според мен 35-40), и 20-30 сек. работа, и който има кранче на парното зимата желателно е да е затворено до и малко след преминаването на газ...



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта