С колко бензин карате когато сте на газ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
tehniiik
Мнения: 96
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 18:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот tehniiik » Нед 17 юли 2011 19:15


BG_POLICE написа:Значи разбрах, че си намалил времето за прехвърляне на 17 градуса, но не можах да разбере, как лъжеш компа, че мотора е загрял до 60 градуса? Аз по едно време мислех да направя настройка, когато е топла и я изключа след това направо да пали на газ, но ми обясниха, че не било добре! Отделно с аварийния режим винаги мога да я запаля на газ особено сега в топлото време (днес го пробвах 2 пъти), но отново рискувам нещо да дефектира по системата и затова се двоумя как точно да го направя, защото си похапва бензинец не малко! Вярно сега последната седмица работи само 30 сек. докато мине на газ, но все пак като драснеш чертата става прилична сумичка на месец за бензин, а с тези пари мога да заредя поне една бутилка газ, че и отгоре :beer


Принципа е следният:
Тъй като мотора е студен знаем ,че тогава бензина има ниска изпаряемост и бензиновото еку блъска повече бензин ,и като добавим ,че моторите ни са 5 цилиндрови става страшно.Точно обратното е при газта (говорим за летните условия)
При студен мотор когато искаме да го захраним с газ не е нужно обогатяване като на бензин.За да избегна задавянето на двигателя от голямото количество газ породено от автоматичния смукач на колата (Големи инжекторни времена ) и от това ,че все още газта не е достатъчно загрята (следователно е по плътна )е необходимо да прескочим автоматичния смукач.Аз съм си извел проводник от температурния датчик на бензиновото еку и с помоща на галетен превключвател превключвам различни резистори паралелно на датчика в зависимост от околната температура. За да не възникват грешки в паметта на екуто е необходимо превключването на резисторите да става на загасена кола.За в бъдеще ще мисля автоматизиране на нещата ,тъй като сега съм в експериментален стадий.
Забелязал съм че колата харчи най много бензин когато се включва помпата за въздух която звучи като прахосмукачка ако си се заслушвал в нея .Като ползваш резистора прескачаш тази фаза ,която е само от екологична гледна точка(вкарва пресен въздух в изпускателната система за да доизгори бензина в катализатора, който се подгрява по бързо и достига работна температура по бързо.Аз вече нямам катализатор така ,че тази система само ми тежи в купето. :beer




BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот BG_POLICE » Нед 17 юли 2011 20:14


Много интересно си го измислил :) Аз също нямам катализатор! Заинтересува ме с това нещо! Дай примерна схема, начин на свързване и други! Да наистина като запаля сутрин колата има момент около минута в която наистина е като прахосмукачка mhihi Обаче има едно нещо в предния ти пост, което ме изненада доста - това, че ауспуха ти бил с керамичен цвят :shock Честно да си призная досега никога не съм виждал немски бензинов автомобил (изключвам чисто новите екземпляри), на който да му е такъв ауспуха!!! Гледал съм VW, Audi, BMW, Mercedes, но на всички тях е черно отзад! Аз лично за себе си в това отношение съм признал Рено! Ако мотора не е прегряван тая чудесия не гори масло и това е :) Лично при мен ауспуха си е черен, но следя стриктно маслото и въобще не го пипа! Когато си мушна пръста в него изкарвам сажди :screwy , не както на колите, който горят масло нещо мазно и гадно :bishop


Потребителски аватар
tehniiik
Мнения: 96
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 18:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот tehniiik » Нед 17 юли 2011 20:43


Колега все още изпробвам различни варианти и не знам каква точно схема да ти дам.Ползвам модификацията от един месец като резултатът е , че на 17.06 съм заредил 20лв бензин като колата се кара всеки ден и до днешна дата да съм изгорил не повече от половината (карал съм и на бензин малко).Това за ауспуха важи не за кратки разстояния а след по продължително каране.Цветът е нещо като тъмнокафяво а ако бръкна в ауспуха си е черно на пръста.На мене ми гори около литър масло от смяна до смяна зависи как се кара може и повече.
За начало ако ти е занимава можеш да изведеш един проводник от температурния датчик който е двоен за компа и таблото.
Не помня цвета на кабела но мисля ,че беше син с червена лента.Запояваш втори кабел към него и го довеждаш вътре в купето намираш една маса и към нея свързваш кабел.Намираш резистор с стойност 2,4к и го свързваш към двата кабела.
Ще икономисаш от бензина но проблема е ,че паленето с резистора малко се забавя и аз затова намалих температурата на газовата и оборотите така че още докато върти стартера преминава и запалва на газ.Ти щом имаш аварийно палена на газ ръгай го директно и би трябвало да е пушка.


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот BG_POLICE » Нед 17 юли 2011 21:35


Днес и вчера запалих няколко пъти на газ по този начин, но мотора беше топъл! Веднъж съм го правил и на студен, но тогава външната температура пак беше около 20 градуса! Имам и опция, като загрее след това да пали направо на газ, но когато се бях навил да ми я активират ме разубедиха, защото не било добре да изолирам толкова бензина! Аварииния режим за палене при всяко такова стартиране на мотора се записва в паметта на газовия комп., може да доведе до дефектиране на системата, защото не е предвиден за ежедневно ползване и може да доведе до отпадане на гаранцията!


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот muns61 » Нед 17 юли 2011 23:19


Паленето в авариен режим с нищо не е вредно за мотора. Инак негодниците, дето са ти продали уредбата, търсят всички възможни начини да те преебат с гаранцията. Даже не винаги казват на клиента, че аварийните стартове се записват. И се поинтересувай, ако си продадеш колата, какво става с гаранцията - отказват я на новия собственик, била поименна! Сякаш са я монтирали на теб, а не на колата ти...
На мой приятел колата съм я направил преди 2 години да пали директно на газ и нищо не е прецакано. Я ги накарай тези специалисти да се аргументират, що трябва баш на 30, 40 или майната му градуси да прехвърля, а не на 5, да речем.


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот BG_POLICE » Пон 18 юли 2011 8:01


Ами не била достатъчно температурата за да се изпарява като хората газта и блъска течна, не работи добре и харчи много! А иначе не си ме разбрал правилно - обясниха ми, че не за колата е вреден аварииния режим, а за самата система, като честото му ползване могло да доведе до дефектиране на компоненти! Не мога да твърдя вярно ли е или не, но едно знам със сигурност - наистина се записва всяко такова палене в паметта на газовия комп! Иначе изглежда привлекателно да си паля директно на газ и да изолирам максимално бензина, но се страхувам да не се преебе нещо бензиновата система - я дюзи, я помпа, я нещо друго! Как мислите да пробвам ли някакви летни настройки, който да изолират в максимална степен бензина или не?


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот KingoftheROAD » Пон 18 юли 2011 9:14


Писах по-горе как съм го направил при мен - 5 сек. работа и 20-30 градуса. Това само в най-горещите месеци - юли-август. Друга галимация съм замислил, да накарам изпарителя да загрява по-бързо, но това по-нататък. Отделно има опции при топъл и при студен двигател. Варианти много...


Потребителски аватар
tehniiik
Мнения: 96
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 18:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот tehniiik » Чет 21 юли 2011 22:14


muns61 написа:Паленето в авариен режим с нищо не е вредно за мотора. Инак негодниците, дето са ти продали уредбата, търсят всички възможни начини да те преебат с гаранцията. Даже не винаги казват на клиента, че аварийните стартове се записват. И се поинтересувай, ако си продадеш колата, какво става с гаранцията - отказват я на новия собственик, била поименна! Сякаш са я монтирали на теб, а не на колата ти...
На мой приятел колата съм я направил преди 2 години да пали директно на газ и нищо не е прецакано. Я ги накарай тези специалисти да се аргументират, що трябва баш на 30, 40 или майната му градуси да прехвърля, а не на 5, да речем.

Колега прав си напълно.Врели некипели, че паленето на студено ще развали нещо.Най много в първите цикли да ти са по- бавни газовите инжектори докато се раздвижат.За лятото особено си е прекрасно а през зимата ще прекарваме и бензинец. :drunk


mcm8888
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 14 фев 2011 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот mcm8888 » Пет 29 юли 2011 12:05


старата варака беше с изгоряла помпа и 2 години палеше само на гас лете зиме на -22 пак на газ вие ми говорите за 30-40 лв вензин това колко газ еееехххее


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот nikson85 » Пон 24 дек 2018 23:13


Да и после тоя бензин 10-20 литра въртян 20 000км от помпата става ацетон и разяжда гумени уплътнения. И после разяжда цетката на самата помпа и тя блокирва като задръства след това и филтъра. То това е много относително. После резервоара трябва да се изчисти от боклуци преди да се монтира новата помпа. Филтъра също трябва да се смени задължително вътре е пълен с черно катранено.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот vucata » Вто 25 дек 2018 16:30


3 месеца половин резервоар.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот Pet_rov » Вто 25 дек 2018 19:24


Най-малко 15 литра, редовно зареждам пресен.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот kris11 » Сря 26 дек 2018 12:16


Като светне светодиода и доливам10л


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот Iezekil » Сря 26 дек 2018 22:29


20 кинта слагам,като падна на първата червена чертичка.


Avator
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 16 дек 2018 11:29
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1 6 akl
Местоположение: София

Re: С колко бензин карате когато сте на газ?

Мнениеот Avator » Чет 27 дек 2018 21:59


И аз така. 20 кинта сипвам от лампа до лампа но скоро ще сложа реле да спира помпата. безмислено е да върти бензина до като се кара на газ, а до като върти бензина той става на нещо като блажна боя от стария модел



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта