Трудно пали след каране на газ-Решено най-сетне

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
tiho_madjarov
Мнения: 214
Регистриран на: Пет 10 окт 2008 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Трудно пали след каране на газ-Проблема си остава неразрешен

Мнениеот tiho_madjarov » Пет 13 яну 2012 18:35


Колеги от Стара Загора кажете ми къде да отида на диагностика за да видят как стоят нещата с колата ми защото описания проблем с газовата уредба остава и много ме е яд.Имам газова уредба а карам на бензин пори тези цени просто е безумно.Между другото преди малко се връщам от майстор-газаджия гледа умува и нищо не измисли.Откачи ми буксите на рейката и ми каза да пробвам утре сутринта дали ще запаля лесно и пак ще отивам.според вас има ли връзка между газовата паленето на бензин? :banghead:
Много се съмнявам,че е заминала ламбда сондата,но утре отивам на диагностика и всичко ще стане ясно.Само да ви кажа,че с 8 литра бензин минах 40 км,което си е егати разхода scare scare scare ,за кола 100 коня :screwy




Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Трудно пали след каране на газ-Проблема си остава неразрешен

Мнениеот KingoftheROAD » Съб 14 яну 2012 9:44


Първо направи грамотна диагностика на бензиновия комп. За да си сигурен, че проблема е в ламбдасондата. Понякога проблема за непаленето сутрин може да е и в датчика за температура на хантифриза/водата, но това зависи и от типа инжекцион....


Потребителски аватар
tiho_madjarov
Мнения: 214
Регистриран на: Пет 10 окт 2008 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Трудно пали след каране на газ-Проблема си остава неразрешен

Мнениеот tiho_madjarov » Нед 15 яну 2012 9:38


Колеги вчера ходих на диагностика и излезна ,че ламбда сондата не работи въобще.Сменихме я с чисто нова Бош универсална(130лв).Надявам се разхода да ми падне доста.Тъпото е,че проблема с трудното палене сутрин остава неразрешен след като колата е карана на газ.Незнам вече какво да я правя. :banghead:
Майстора ми каза,че свещите били доста зацапани от много богатата смес досега и били доста черни и ми каза да покарам 100 км да се поизчистят и тогава може би ще се оправи паленето.Ако не ще трябва да ги сменя,при положение,че са сменени преди няма и 1000 км (Сложих BERU).
Я кажете според вас има ли връзка между трудното палене като е студена и свещите,които все пак са за бензин,а не за газ?
Ще трябва ли да ги сменя с такива пригодени за работа на газ?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Трудно пали след каране на газ-Проблема си остава неразрешен

Мнениеот stefan4o » Нед 15 яну 2012 9:43


Моите и те са за "бензин" (по каталог на производителя) и нямам проблеми с палене. Насочи усилията си другаде, не в и модела на свещите :!:


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Трудно пали след каране на газ-Проблема си остава неразрешен

Мнениеот agent_kowalski » Нед 15 яну 2012 9:43


Нищо им няма на свещите,майстора като е видял че са мръсни що не взе един парцал или една финна шкурка или ножче и да ги зачисти.Сваляш ги и взимаш един парцал с малко бензин или някакъв разредител или спрей за почистване на нещо и ги минаваш хубаво,ако има нагар повечко първоначално с ножче леко ги зачисти и това е.
Ако свещите са ти по каталог точно за твоя двигател не слагай други.По-добре няма да тръгне.Беру са много хубави,ако не са менте не може да ти правят ядове.Иначе ако са яко мръсни може да пали по-трудно.
Аз сега съм с беру и преди тях карах с бош ,които си бях купил лично от Холандия и бяха на над 50хиляди км и имаха още електрод и всичко,но бяха към края и реших да ги сменя и като сложих новите свещи точно на газ почна да пали като види ключа,докато със старите искаше да врътне поне 2секунди.Иначе вървеше и разход беше ок със старите,ама километрите си казват своето явно.


Потребителски аватар
tiho_madjarov
Мнения: 214
Регистриран на: Пет 10 окт 2008 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Трудно пали след каране на газ-Проблема си остава неразрешен

Мнениеот tiho_madjarov » Нед 15 яну 2012 10:12


Ще покарам стотина километра да се поизчистят малко да видим какво ще стане след това.Ако ли не старите бяха NGK и съм супер доволен от тях,най-много пак такива да си взема,не че Беру да лоши,но...


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Трудно пали след каране на газ-Проблема си остава неразрешен

Мнениеот KingoftheROAD » Нед 15 яну 2012 10:17


Доколкото знам имало и пясъкоструй за почистване на свещи. Освен това като ги сваля майстора, погледна ли разстоянията между електродите? Ако не е, и решиш да ги почистваш е по-добре да се погленат с луфтомер.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Трудно пали след каране на газ-Проблема си остава неразрешен

Мнениеот agent_kowalski » Нед 15 яну 2012 10:27


@kingoftheroad колегата каза че свещите са му на 1000км,тоест нови ,но зацапани от богатата смес.
Иначе ако караш в града много няма да се почистят.Свали ги и ги почисти,сега е слънчево времето ,вземи си едно кафе и слез и ги почисти.Няма какво да купуваш нови беру са си много добри,просто ги почисти.Ако не се орпави проблема значи не е от свещите,а от нещо друго.


Потребителски аватар
tiho_madjarov
Мнения: 214
Регистриран на: Пет 10 окт 2008 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Трудно пали след каране на газ-Проблема си остава неразрешен

Мнениеот tiho_madjarov » Пон 16 яну 2012 12:47


Колеги да ви кажа какво установих.Значи отивам да паля колата завъртам първия път(около 2-3 завъртания на стратера),връщам ключа,след това въртя пак ключа и веднага пали колата.Според вас какво значи това,не пали от първия път :roll:


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Трудно пали след каране на газ-Проблема си остава неразрешен

Мнениеот nepreklonniq » Пон 16 яну 2012 19:34


Може и клеморед да е, може и имобилайзер...


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Трудно пали след каране на газ-Проблема си остава неразрешен

Мнениеот agent_kowalski » Пон 16 яну 2012 19:49


Според мен е случайно.Като въртиш първия път в цилиндрите влиза гориво,сгъстява се ,и после като врътнеш пак само се запалва вече и си готов.Дали е клеморед сигурно е възможно,но не вярвам.За да си сигурен хвани някой да те бутне сутрин ако запалиш веднага от бутане тогава е възможно,ако не значи няма общо.


Потребителски аватар
tiho_madjarov
Мнения: 214
Регистриран на: Пет 10 окт 2008 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Трудно пали след каране на газ-Решено най-сетне

Мнениеот tiho_madjarov » Сря 18 яну 2012 16:21


Колеги след месеци ходене по мъките,проблема с паленето най-накрая се реши :banana
След смяна на Ламбда сондата и някакво реле(незнам точно кое,забравих да питам майстора),колата се оправи.Вече пали студена без проблеми,минава си на газ почти неусетно и разхода ми падна почти наполовина,ако не и повече заради Ламбдата. heavy metal zork
Благодаря на всички отзовали се по темата и изказали мнение по въпроса. :beer :beer :beer


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Трудно пали след каране на газ-Решено най-сетне

Мнениеот mafiota » Сря 18 яну 2012 18:36


най сетне колега :applause: ,
тоя голф те попиля !


Потребителски аватар
tiho_madjarov
Мнения: 214
Регистриран на: Пет 10 окт 2008 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Трудно пали след каране на газ-Решено най-сетне

Мнениеот tiho_madjarov » Сря 18 яну 2012 20:46


Като се започна от лятото,че досега.Какво ли не му смених,вече е като нов.
Важното е,че сега се оправи и си карам автомобила който ме кефи отново. heavy metal zork :banana


Pencp
Мнения: 319
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Трудно пали след каране на газ-Решено най-сетне

Мнениеот Pencp » Чет 19 яну 2012 16:59


Колега пробвай нещо и от мен -по този начин:1.Като вкарваш колата в гаража ,премини на бензин и я угаси при работещ на бензин ДВГ!2.Прави това винаги ,когато я гасиш за по-дълго време...!Поздрави!
Колата ти няма да има никакви проблеми!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта