Газов инжекцион или обикновена газова?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
svetomir76
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 14 сеп 2011 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Газов инжекцион или обикновена газова?

Мнениеот svetomir76 » Сря 14 сеп 2011 9:07


Здравейте!
Карам Голф 3,1996 година ,1,6 пълна инжекция.Искам да сложа газова уредба и се чувствам объркан, защото някои казват, че трябва да е газов инжекцион, ацената му е висока-около 900-1000 лв.Други казват, че не е задължително и обикновените газови също стават.Къде е истината?Може ли някои да ми даде съвет?С метални колектори съм, което е улеснение.

Светомир




blinder
Мнения: 2758
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 12:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Газов инжекцион или обикновена газова?

Мнениеот blinder » Сря 14 сеп 2011 9:18


3 години имах голф 3 1.6 АЕК, с обикновена газова.Абсолютно никакъв проблем не съм имал, без ядове, само газ и прегледи.
Дори в момента се продава тази газова уредба, че си блъснах колата.


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Газов инжекцион или обикновена газова?

Мнениеот KingoftheROAD » Сря 14 сеп 2011 12:36


Колко хил.км. навърташ на година?

:arrow: калкулатор за газ


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Газов инжекцион или обикновена газова?

Мнениеот stefan4o » Сря 14 сеп 2011 12:43


svetomir76 написа:Здравейте!
Карам Голф 3,1996 година ,1,6 пълна инжекция.Искам да сложа газова уредба и се чувствам объркан, защото някои казват, че трябва да е газов инжекцион, ацената му е висока-около 900-1000 лв.Други казват, че не е задължително и обикновените газови също стават.Къде е истината?Може ли някои да ми даде съвет?С метални колектори съм, което е улеснение.

Светомир


Истината, както винаги, е по средата. Пресметни добре какъв пробег правиш с колата си на първо време. Разликата между най-евтината ГИ и най-скъпото АГУ не е чак толкоз голяма. Ако попаднеш на некадърен майстор и/или имаш кофти монтаж каквато и да сложиш все е тая mhihi Освен това за изрядната работа на газ голям принос има и работата на бензин на конкретната кола т.е. ако работи ОК тоя фактор за притеснение ти отпада.


Потребителски аватар
martom
Мнения: 438
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 20:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1.4AEX
Местоположение: Sofia

Re: Газов инжекцион или обикновена газова?

Мнениеот martom » Сря 14 сеп 2011 12:43


Сложи си обикновенна газова.Ще я избиеш за нула време.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Газов инжекцион или обикновена газова?

Мнениеот muns61 » Сря 14 сеп 2011 16:20


С който и мотор 74 киловата да си, обикновената газ е за предпочитане. Не се влияе от дефекти по ламбда, датчици и прочие. Проблем с гърмежи няма, при изправен двигател. Схемата на монтаж е проста, не ти тровят живота рейки, МАП - чета, на колко градуса ти превключва. Палиш си на газ, бензина се ползва само като я свършиш, да идеш до колонка. С ГИ понякога зимата ти гори по равно газ и бенз на къси разстояния. Приказките за по - ниският разход на ГИ са малко реклама, имам наблюдение върху доста коли с двата вида газови уредби. Твоят мотор е от последните, които са добре с обикновена газ, възползвай се от това. Колкото е по - проста конструкцията, толкова по - безпроблемна е.
Питай, ако нещо те интересува.


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Газов инжекцион или обикновена газова?

Мнениеот i.e.i » Чет 15 сеп 2011 9:17


С ГИ понякога зимата ти гори по равно газ и бенз на къси разстояния. Приказките за по - ниският разход на ГИ са малко реклама


Газта е компромис,но като цяло хората недоволно от АГУ са "жертва" на неправилен монтаж ,реглаж или калпави части.
Няма нужда да се връщаме 20г.назад,така ,че ГИ е правилния избор(особено при настоящите цени).
А "зимния" разход на бензин е точно ,колкото с "обикновенна" АГУ. :да:


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Газов инжекцион или обикновена газова?

Мнениеот muns61 » Чет 15 сеп 2011 9:44


i.e.i написа:
.
А "зимния" разход на бензин е точно ,колкото с "обикновенна" АГУ. :да:

:lol:


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Газов инжекцион или обикновена газова?

Мнениеот agent_kowalski » Чет 15 сеп 2011 9:56


i.e.i, защо объркваш човека? Колегата muns61 може да е малко заядлив понякога (особенно към мен mhihi ),но в случея е написал всичко точно и аргументирано,и ако не влизаш в този форум за втори път и си чел малко се вижда че се занимава с газови и разбира не малко от това.В случея за тези голфове 3 1.6 101 и аз имам познати,които ги карат години с обикновена газ без проблеми и с почти идентичен разход с бензиновия.muns61 е написал защо човека НЯМА да има проблеми с обикновенна газова,и защо НЯМА смисъл да набива пари за ГИ точно за ТОЗИ двигател.От тук нататък колегата да си преценява за какво да си дава парите,но твоето не живеем преди 20 години дрън-дрън нито е вярно,нито е базирано на опит или познания ,нито на нищо,и освен да вкараш колегата в още 500лв разходи друго няма какво да стане. :beer


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Газов инжекцион или обикновена газова?

Мнениеот i.e.i » Чет 15 сеп 2011 10:36


нито е базирано на опит или познания

Сигурно се познаваме без да знам.Старая се да помогна ,без да подвеждам никого.
Много искам да видя този двигател как върви и гори(газ) като на бензин с обикновенна газова.Или поне наравно с ГИ,защото там при правилна настройка разликата наистина е минимална.
Газ се слага не за удоволствие .Разлика дори от 1/100 си е преразход в дългосрочен план.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Газов инжекцион или обикновена газова?

Мнениеот agent_kowalski » Чет 15 сеп 2011 11:17


При цената на газта примерно на 1лв за по-лесно смятане,разкликата от един литър /100 в пари ,ако примем че ГИ е 1000лв,а обикновенна 500,трябват 50хиляди км.Което не много,но не е и малко,някои хора ги карат 3-4 години тия километри,до тогава не се знае с тая кола какво ще стане.Да е кола на 3-4 години да и набиеш парите за ГИ,но голф 3 си е дърта машина отвсякъде.А и в случея наистина върви безпроблемно с обикновена газова,и както каза колегата дори няма ядове с ламбда сонди и подобни.Разхода може да се нагоди и с обикновена почти като бензиновия(разлика от под половин литър,лично го постигам който иска да вярва,който не аз си карам колата и съм доволен)разбира се с леко жертва на динамиката,но се свиква,все пак както каза не слагаме газта за кеф,а за икономия.Точно този 1.6 не знам,но другия който е 75 коня може да харчи наравно с бензин,на вървеж го усещам като 65 коня примерно. 1:1 няма как да стане дори с ГИ,винаги ще има разлика или във вървеж,или в разход. :beer


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Газов инжекцион или обикновена газова?

Мнениеот KingoftheROAD » Чет 15 сеп 2011 13:03


Ковалски, ората са ти напрайли калкулатор, и вместо да смяташ наизуст, гледайки в тавана, и смучейки пръст, да беше поръчкал малко така за спорта да речем, а?

http://lpg.ccvarna.com/


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Газов инжекцион или обикновена газова?

Мнениеот muns61 » Чет 15 сеп 2011 14:04


Калкулатора не е съвсем коректен. Разходите по поддръжка на ГИ и обикновена газова са доста различни. При ГИ има доста елементи, които внасят променлив елемент и предвид качеството на стоките на пазара, ядовете са доста.
Когато имаш мотор, който конструктивно е подходящ за обикновена газова, редно е да се възползваш от факта. Много пъти съм казвал, че АФТ и подобните му са последните такива на Фолксваген, газифицирал съм доста такива и сам карам такъв.
Никога не съм твърдял, че върви и гори колкото на бензин - това и при ГИ го няма - газта е по - нискокалорична от бензина и си иска повече количество. За вървеж - да, изравнявам, даже може и повече.
Мой приятел има Кордоба Варио, същата кола като Поло комби, с ГИ Изи Газ. 2 пъти сме пътували до София и Дупница, на дълъг път горят еднакво. Заради превключването на определена температура се наложи да му лъжа компа, че е загряла, та да не пали всеки път на бензин, инак зимата си погорва сериозно количество.
Има двигатели, на които не бих сложил никога обикновена газ, но това е друга тема.


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Газов инжекцион или обикновена газова?

Мнениеот i.e.i » Чет 15 сеп 2011 14:27


Колега стига с тая зима .Очаква се трайно затопляне :banana
Студен двигател гори повече на бенин ,на газ и на нафта.
Иначе минаването на газ е когато му кажеш.Да ти прави впечатление,че от Италия много коли
влизат с резистор на мястото на датчика,а там се предполага ,че зимата е по мека и хората са малко по-богати. За 10 секунди не мисля ,че ще изгори много бензин.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Газов инжекцион или обикновена газова?

Мнениеот agent_kowalski » Чет 15 сеп 2011 17:39


KingoftheROAD, калкулатора е хубав,но и аз мога да ти напиша такъв да ти показва каквото аз искам да показва ;)



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта