Помощ за ел. инсталация на АГУ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
stelasss
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 24 мар 2009 23:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот stelasss » Нед 18 дек 2011 20:57


Здравеите колеги, става въпрос за газифициране на ПасатB4 1,8МИ с код на моторетката ADZ .Изчетох доста голям процент от информацията написана във този така полезен форум относно поставянето на газова уредба на автомобилите с този двигател, с ваша помощ и мои познаня си монтирах газовата бутилка,испарител,клапан и плочка.Остана ми да свържа тоците по газовото а тоест;ключ газ-бензин,газовия клапан,реле за дюзата,реле за ресет на компа,бутилката е с евросонда за не я трябва ли отделно реле или къде трябва да се свърже.Ако може някои от разбиращите да опише стъпките по свързването на ел.инсталацията за обикновенна АГУ ,така инфото ще е събрано в една тема която ще бъде полезна сега за мен,и надяван се в бъдеще на много други съфорумци.Благодарности.




Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот Winner25 » Нед 18 дек 2011 21:35


Първо почваме с ключа :) Там има 4 кабела които те интересуват
1. захранване - "+12в" (червен)
2. маса - черен
3. +12в за газовия клапан(син)
4. индукционен, който се намотава на високоволтовия кабел на бобината (кафяв)

Цветовете може да са различни в зависимост от модека на ключа, но обичайно са такива.
Свързват се както следва
1. Захранването се взема от черен кабел със синя лента от таблото с бушоните който е "+12в" при контакт. Задължително се слага предпазител :!:
2. маса - където е най удобно, най лесно е пак от таблото с бушоните или някъде около него
3. се свързва към двата газови клапана, евросондата и релето на дюзата
4. намотава се на високоволтовия кабел на бобината.

Газовите клапани:
Обикновенно са три - един на изпарителя, един преди него и на евросондата. Свързват се както вече писах към ключа и съответно маса.

Релето за дюзата:
Обикновенно изглежда така
Изображение
86 - "+12в" от ключа газ бензин (синия кабел)
85 - маса
30 и 87а - прекъсва се един от двата кабела на дюзата.
При ADZ това са двата средни кабела от буксата

Реле за ресет на компа
Изглежда като това за дюзата
86- "+12в" при контакт - черния кабел със синя лента към който вързахме ключа. Пак се свързва след предпазителя
85 - маса
30 и 87 - прекъсват кабела на 21-ви пин от управляващия модул
Тук е 87, а не 87а :!:

Надявам се да съм помогнал. Ако има нещо питай :)


Потребителски аватар
stelasss
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 24 мар 2009 23:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот stelasss » Нед 18 дек 2011 22:09


Winner25,хиляди благодарности,за бързият и невероятно детаилен отговор по въпросат ми ,по добър просто не може и да бъде,надявам се с указаната от теб помощ,утре да приключа и с тая част по монтажа и да подкарам Паско на газ,за сега нямам въпроси ,но утре ще видим какво съм разбрал и как ще се справя,ще пиша.Пак благодаря,поздрави Winner25 :beer


Потребителски аватар
vilden
Мнения: 262
Регистриран на: Сря 11 ное 2009 6:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот vilden » Нед 18 дек 2011 22:18


Да не пускам нова тема- Има ли смисъл от ресет реле?


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот agent_kowalski » Нед 18 дек 2011 22:27


Пробваш без реле,ако имаш проблеми тогава пробваш с него.


Потребителски аватар
vilden
Мнения: 262
Регистриран на: Сря 11 ное 2009 6:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот vilden » Нед 18 дек 2011 22:41


Някакъв проблем за компа от постоянната загуба на захранване? Не се ли побърква от това?


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот agent_kowalski » Нед 18 дек 2011 22:43


Лично според мен е по-добре с ключе да се рестартира само когато човек усети проблем.


Потребителски аватар
stelasss
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 24 мар 2009 23:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот stelasss » Нед 18 дек 2011 23:04


Здравеи колега agent_kowalski,благодаря за включването ти по темата,така и не разбрах кое е по добре за безпроблемната работа на компа,ресет реле или ключе,както си казал ти,просто мненията на колеги са толкова много, че не знам кои начин да приложа,имам възможност да видя на едно Голфче3 мотор-ABS как е направено, поне го знам че работи добре на газ и на бензин и е с две релета,ще съобщя за развитието как съм го направил и как се държи двигателя за помощ и на други колеги с подобни въпроси,за сега лека вечер, благодаря agent_kowalski.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот agent_kowalski » Пон 19 дек 2011 9:39


Здравей,
честно да ти кажа тука не смея да ти дам категоричен савет.Не съм имал кола на vw с моно на газ.Карал съм такива служебни и на приятели и съм гледал как са били направени.Служебен пасат с абс съм карал на газ и по спомени нямаше нито релета нито нищо и не е имал проблеми.Затова казах първо сложи казта и виж как ще работи,а ако трябва може да се сложи после реле или копче или нещо друго.Дали е опасно за компютъта аз като човек интерсуващ се от електроника без да претендирам големи позная си мисля че не е най-хубавото да се рестартрира постоянно,но има клеги карат така от години без ядове,значи проблем не би трябвало да има.
За да натрупа много грешки и да се скапе работата на бензин много зависи от центровката на газ каква е.Има хора които явно олучват правилната смес и работата на бензин не им се разваля или поне не по-често от веднъж на няколко месеца.Много зависи и как е настроена колата.Все пак виж същата кола някъде как е направена и как работи.Да не те подведа без да искам.


Потребителски аватар
stelasss
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 24 мар 2009 23:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот stelasss » Вто 20 дек 2011 20:59


Здравеите колеги, благодарение на нашият форум "VW", и наи вече на Winner25, днес и аз подкарах Пасатчето на газ,следвах описаната от него схема за свързване на ел,инсталацията на газовото,а тя е перфектна .Единствената промяна която направих е ,че взех + от буксата на високоволтовата бубина(кабела на които има + е черен на цвят), а маса от купето.Относно компа,не съм слагал нито ресет реле,нито ключе за рестарт,за сега колата си работи както на бензин така и на газ,никакви проблеми.Изключително се кефя че успях собственоръчно да си монтирам газовото,с ваша помощ разбира се, и наи вече с невероятно бързият и точен отговор, на Winner25 за което искам да му благодаря под формата на почерпка-стекче бира.Winner25 , моля на лично, за тел.и име за да ти изпратя почерпката-това е сериозно.Поздрави. :beer


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот agent_kowalski » Вто 20 дек 2011 21:56


Супер :да: Много безаварийни километри :beer


Потребителски аватар
kiriko
Мнения: 185
Регистриран на: Сря 01 авг 2007 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот kiriko » Пон 02 яну 2012 21:34


stelasss написа:Здравеите колеги, благодарение на нашият форум "VW", и наи вече на Winner25, днес и аз подкарах Пасатчето на газ,следвах описаната от него схема за свързване на ел,инсталацията на газовото,а тя е перфектна .Единствената промяна която направих е ,че взех + от буксата на високоволтовата бубина(кабела на които има + е черен на цвят), а маса от купето.Относно компа,не съм слагал нито ресет реле,нито ключе за рестарт,за сега колата си работи както на бензин така и на газ,никакви проблеми.Изключително се кефя че успях собственоръчно да си монтирам газовото,с ваша помощ разбира се, и наи вече с невероятно бързият и точен отговор, на Winner25 за което искам да му благодаря под формата на почерпка-стекче бира.Winner25 , моля на лично, за тел.и име за да ти изпратя почерпката-това е сериозно.Поздрави. :beer


Желателно е да вземеш плюса от друго място, защото в упътването за поставяне на автоматични превключватели изрично е упоменато да не се взима ток от там .
1 може да обърква сигнала на импулса;
2 може самият автоматичен превключвател да изгори;

Поздрави!


Потребителски аватар
stelasss
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 24 мар 2009 23:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот stelasss » Пон 02 яну 2012 21:50


Здравеи колега,масата съм я закачил на една фабрична шпилка стърчаща от бомбето на амортисиора,за сега като че ли нямам проблеми с газовото,къде трябва да я закача според теб?

Поздрави


Потребителски аватар
kiriko
Мнения: 185
Регистриран на: Сря 01 авг 2007 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот kiriko » Чет 05 яну 2012 10:52


stelasss написа:Здравеи колега,масата съм я закачил на една фабрична шпилка стърчаща от бомбето на амортисиора,за сега като че ли нямам проблеми с газовото,къде трябва да я закача според теб?

Поздрави


Колега, аз масата не съм я коментирал, тя е без значение, плюса вземи от другаде;


Потребителски аватар
stelasss
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 24 мар 2009 23:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот stelasss » Чет 05 яну 2012 21:53


Опс ,верно че си коментирал плюса колега,прескочил сам редовете,ключат ми за превключване на газ-бензин е обикновен,и за сега се държи нормално.А плюсът взет от бубината ,само върху ключа за превключване ли има влияние,някакъв друг проблем възможно ли е да се появи? Поздрави



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Serto0 и 179 госта