Помощ за ел. инсталация на АГУ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
kiriko
Мнения: 185
Регистриран на: Сря 01 авг 2007 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот kiriko » Пет 06 яну 2012 12:12


stelasss написа:Опс ,верно че си коментирал плюса колега,прескочил сам редовете,ключат ми за превключване на газ-бензин е обикновен,и за сега се държи нормално.А плюсът взет от бубината ,само върху ключа за превключване ли има влияние,някакъв друг проблем възможно ли е да се появи? Поздрави


Щом си с обикновен ключ, плюсът взет от бубината няма да окаже влияние, но принципно не е хубаво от там да се взема + ; бръкни в кутията с бушоните и виж кой е бушона на запалката или пък някой друг и си вземи + от него ;
ПП но да има ток на бушона само кагато колата е на контакт ;
Поздрави!




sierrata
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 01 май 2015 13:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот sierrata » Чет 11 юни 2015 8:07


Колеги да попитам преди няколко дена взех голф 3 1.6 моно мисля че е абу. Сложих му газ но още не съм го подкарал, интересувам се как точно да свържа бензиновия инжектор. Отрязах единия кабел, сложих реленце което се захранва от превключвателя и тогава към инжектора така става ли?


sierrata
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 01 май 2015 13:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот sierrata » Съб 13 юни 2015 8:37


Колеги греда, не мога да прекъсна бензина, сложих просто реле което само затваря веригата но уви, не иска да пали така. Моля помагайте :screwy двигателя е 1.6 абу моно, на газ заработи добре, на моното горе до дюзата влизат 4 кабела намерих само един захранващ и със него не се получава.....


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот Milenkatara » Нед 06 сеп 2015 14:23


Winner25 написа:Първо почваме с ключа :) Там има 4 кабела които те интересуват

1. Захранването се взема от черен кабел със синя лента от таблото с бушоните който е "+12в" при контакт. Задължително се слага предпазител :!:



Тока е 3 ампера и половина. Аз сложих бушон 7.5 за всеки случай :)


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот Iezekil » Чет 10 сеп 2015 6:07


И на стария и на новия ми ключ,кабелите всъщност са 5.Този,който не се използва е жълт и н упътването всъщност пишеше къде се връзва,но не помня...


mvvrace
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 17 мар 2017 16:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот mvvrace » Пет 17 мар 2017 23:21


Някой може ли да ми каже откъде да взема индукция, за да ми работи ключето за газта на Лупо 2002 1.4 16V инйжекцион (обикновена газова с плочка ) . Пробвах и на четирите кабела на бубините както и на общия сноп на кабелите , ключът свети само червено, на бензин без показания на нивото на газта . Като дам 12 Волта на късо на газ-клапана отварят и двата клапана (и този на сондата), като ключа ми светва и зелено и червено , съответно работи и на газ и на бензин . Всичко е вързано по схема без грешка . Ключето не хваща никаква индукция явно . Над 4те бубини има пластмасов капак на който са хванати всички заедно над свещите . Не съм го свалял да пробвам (сега се сещам) дали на самата свещ може да получа някаква индукция ? Има ли как да се върже този ключ, без колата да има обща бобина с разпределител . Как ? Какви са другите свързвания ако нямам една бобина ?


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот Pet_rov » Пон 20 мар 2017 11:59


Имам Пунто с 2 бобини. Електрически изпарител Ловато, импулсът е взет от едната бобина, тоест от кабела към свещта. Довечера ще погледна коя точно.


mvvrace
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 17 мар 2017 16:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот mvvrace » Пон 20 мар 2017 18:03


пробвах на всички кабели с по 6 и с по 15 намотки и нищо, преди да разглобявам всичко пак поне да си купя нови свещи да сменя и тях . Та да питам , дали имам място под бубинките или около самата свещ да хвана индукция или да търся варианти с ръчно управление на ключа. Ще даде ли някой схема или да каже как да го вържа за ръчно управление ако няма как да хвана индукция. Благодаря предварително !


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Помощ за ел. инсталация на АГУ

Мнениеот Bai Sando » Пон 20 мар 2017 20:12


Хваща се директно сигнал от бобината.Тоест който идва от компютъра на колата и дава импулс на всяка бобина кога да даде искра.Обикновено на такива коли с отделни бобини са с по 3 кабела.+ от контакт,маса и сигнал от компютъра на автомобила.
В повечето случаи + и - са с еднакъв цвят кабели а импулса е различен цвят.Виж при теб кой е сигнала и вържи кабела за импулс от копчето.Повечето копчета работят и така без намотка.Виж си и дали нямаш потенциометърче някъде по копчето и да е завъртяно в крайно положение,така няма да ти прехвърли никога,трябва да се регулира. :th_up



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта