Много висок разход голф 3 абф

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
N1C3
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 11 фев 2016 10:20
Автомобил: GOLF MK3 GTI
Двигател: ABF

Re: Много висок разход голф 3 абф

Мнениеот N1C3 » Чет 04 май 2017 8:58


strong написа:
Gigabyte написа:Ламбда сондата ти при каране на газ НЕ ВЛИЯЕ НИЩО! Единственото ,което прави тя е при настройката да се гледат данните от нея ,когато караш на газ и съответно да се направи графиката... което за по-добър "газаджия" няма да е проблем да я настрои и без... Тъй ,че дай 170лева... ама карай по-добре на бензин :) Отговорът май е в... търсене на добър газаджия.

Подкрепям изцяло мнението на колегата! :th_up


Също подкрепям това твърдение. Аз също имам такъв проблем с разхода (20-22 градско). Ето темата където съм описал какви процедури съм предприел и малко инфо за начина на засичане/компресия на мотора. (на първа страница) http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=466041&start=15

Провери си компресията, защото ако е духнал двигателя откъм сегменти, е много вероятно да е това проблема. Намери си стръмен баир и се спусни с колата на първа предавка, ако мотора те спира и не качваш над 2000/2500 оборота си ок. На бензин при леко духнал мотор може да не усещаш чак толкова завишен разход. Това е така, защото бензинът малко или много уплътнява, не е сухо горенето, както при газта.

АБФ мотора е много здрав, държи на бой но си е адски/изнервящо капризен.

Успех, ако имаш развитие драскай. :th_up




dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Много висок разход голф 3 абф

Мнениеот dreadx » Чет 04 май 2017 21:55


Напротив, ламбда сондата участва като основен фактор в смесообразуването на бензин. НО смесообразуването на газ се извършва, според данните от бензиновия комп (който гледа различни неща, включително и ламбда сондата).

- вярно е, че към газовия комп. ламбда сондата е свързана директно, с цел удобно отчитане на показанията й при настройки - него не го интересува какво отчита тя, при работа на двигателя, понеже гледа какви времена му подава бензиновият комп. (последният се грижи за ламбда сондата и за всички останали датчици на бензиновия инжекцион.)



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта