лоша газ или потенциален проблем?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
krasi748
Мнения: 116
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 22:00
Автомобил:
Двигател: CAYB ++130кс
Местоположение: varna

лоша газ или потенциален проблем?

Мнениеот krasi748 » Пон 23 фев 2015 22:37


Здравейте, колеги!
Карам Пасат RP, 1990г. с АГУ Ловато, вече над 8г. Досега не беше ми се случвало да попадна на лоша газ. Толкова че да прекъсва и трудно да набира имам предвид. Проблема се появи в края на газта в бутилката ми, преди да свърши напълно. Вчера заредих след окончателното свършване на газта. Днес отначало като чели първите 3км. колата пак се държеше странно. Сякаш ще загасне на празен ход, придърпва на 1-ва и 2ра предавка, и вече на 3-забавено ускорение. Ако и утре е така значи няма да е от газта. Но все пак да попитам. Някой имали аналогични проблеми с газта от 0.85лв./л.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: лоша газ или потенциален проблем?

Мнениеот stefan4o » Пон 23 фев 2015 23:14


Съвпадение. И аз критикувах, но се оказа, че клапанът ми изпуска и имам скъсан маркуч за вакуум. Оправих ги - гори толкоз, колкото и когато газта беше 1.40. :mhihi


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: лоша газ или потенциален проблем?

Мнениеот i.e.i » Вто 24 фев 2015 8:45


Газовия филтър на ,колко време е?


krasi748
Мнения: 116
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 22:00
Автомобил:
Двигател: CAYB ++130кс
Местоположение: varna

Re: лоша газ или потенциален проблем?

Мнениеот krasi748 » Чет 26 фев 2015 23:32


газовият филтър не е сменен от години и около 30-40хил.км. Имам предвид този който е в двигателният отсек. Когато ми го сменяха преди години, беше целият в нещо като графит. Но нямаше промяна във вървежа на колата, преди и след смяната тогава. Даже колеги с АГУ Ловато казаха че редовно забравяли да ги сменят поради това че нямало ефект.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: лоша газ или потенциален проблем?

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 27 фев 2015 0:21


Дали не са препълнили бутилката, че при мен се е получавало това нещо, като сипят повече след включването на ограничителя дето друса вътре в бутилката после докато изхарча малко газ е все така. Е, разделих се със скоростния клапан и реших проблема завинаги


krasi748
Мнения: 116
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 22:00
Автомобил:
Двигател: CAYB ++130кс
Местоположение: varna

Re: лоша газ или потенциален проблем?

Мнениеот krasi748 » Пет 27 фев 2015 20:19


Днес ходих да сменят газовият филтър.
На първото място ми въртяха делкото на слух, оказа се че всичко по свещи, делко, дистрибуторна капачка е добре. Но проблема с недоброто ускорение на 2-ра, 3-та скорост остана. Както и получих развалена настройка на делкото.

Отидох на втори майстор да смени газовият филтър. Човека започна с настройката на разваленото вече делко(по слух от предният майстор) с осцилоскоп, компютър, настрои го както си трябва по учебник. Промени леко настройките на изпарителя и клапана за газта(големият върток за усилване-намаляване) и се върнахме на изходящата позиция - не добро ускорение на 2-ра и 3-та скорост(все едно че ми свършва газта).
Пак не стана смяна на газовият филтър. Проблема според вторият майстор е 8-годишният ми изпарител със заминали съединения,платна,части вътре. Тъй като ми предстоят повече километри през празничните дни, сега ще наблюдавам ситуацията и с разхода на гориво. Не мога да разбера защо не искат да сменят това газово филтърче, което ме съмнява.
Ако е запушване на катализатора, симптомите как ви ще са?


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: лоша газ или потенциален проблем?

Мнениеот Bai Sando » Пет 27 фев 2015 21:57


Такива симптоми се наблюдават точно от запушено филтърче или тръба или сонда в бутилката.
Най-лесно се проверява като се спре газта от зад,развие се тръбата до клапана и се пусне газта от бутилката.Трябва да хвърля по 1 метър струя,ако не иска,или сондата се е скапала,или тръбата се е запушила.
Същата проба се прави и като се отвие клапана преди изпарителя и му се подаде директен + от акумулатора за да отвори.
Ако хвърля яко газ,значи не е запушен,тогава отиваш на пред към системата.Изпарител,който за 8 години стаж би трябвало отдавна да си е изпял песента и т.н.:wink


krasi748
Мнения: 116
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 22:00
Автомобил:
Двигател: CAYB ++130кс
Местоположение: varna

Re: лоша газ или потенциален проблем?

Мнениеот krasi748 » Пет 27 фев 2015 22:32


Благодаря, колега.
Ще настоявам за смяна на газовият филтър, както и за преглед на газопроводите и клапаните. Ако по тях всичко е наред ми се ще и един преглед на гърнетата и катализатора !


krasi748
Мнения: 116
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 22:00
Автомобил:
Двигател: CAYB ++130кс
Местоположение: varna

Re: лоша газ или потенциален проблем?

Мнениеот krasi748 » Съб 28 фев 2015 20:11


Днес на извънградско проблема ясно се отличи: на 4-та или 5-та скорост не мога да изпреваря нормално, държи се все едно че ми свършва газта в бутилката. Като премина на по-ниска предавка и достигна по-високи обороти пак същото - не ми стига газта. Т.е. ясно изразено недостатъчна мощност само на газ във високите обороти. Направих сметката при пълно зареждане и се оказа 8.5л/100км. Което до сега не съм имал. Винаги е била 9-10л./100км. извън града при скорости до 120км/ч. В градски режим обаче става още по-гадно при загрял двигател и намаляване към светофар или кръстовище, в метрите преди окончателното спиране на стоп линията, така да се каже, се затриса като че ли ще угасне - даже ми светват червените лампи по таблото за маслото, за акумулатора, нали ги знаете като се загаси колата в движение как светват тези лампи. Сега компенсирам с подаване на газ, два-три пъти леко форсиране и се нормализира положението - не загасва.
Чакам с нетърпение да отворят газсервизите след почивните дни, та да сменя това газово филтърче най-после за да разбера, то ли е проблема.


krasi748
Мнения: 116
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 22:00
Автомобил:
Двигател: CAYB ++130кс
Местоположение: varna

Re: лоша газ или потенциален проблем?

Мнениеот krasi748 » Вто 03 мар 2015 22:01


Вчера сменихме най-после газовото филтърче. Но проблема си остана. Решението засега е чрез развиване с 1оборот повече на клапана да компенсира слабото ускорение. Развиване с половин оборот от изпарителя пък компенсира гасненето по светофарите(празният ход). Предстоят нови километри и нови настройки в зависимост от разхода и ускорението.
При смяната на газовият клапан - от бутилката си изпускаше газ. Не сме правили опитите дали ще изхвърля на метър газ поради това че никой не би искал да прави експерименти в газ-сервиза си.
Явно времето за смяна на изпарителя наближава. Както и цялостна профилактика на АГУ-то


realprofesora
Мнения: 94
Регистриран на: Пет 17 дек 2010 9:05
Автомобил: GolfIII
Двигател:
Местоположение: СтЗагора0877046889

Re: лоша газ или потенциален проблем?

Мнениеот realprofesora » Сря 04 мар 2015 0:15


Смуче въздух от някъде.


krasi748
Мнения: 116
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 22:00
Автомобил:
Двигател: CAYB ++130кс
Местоположение: varna

Re: лоша газ или потенциален проблем?

Мнениеот krasi748 » Сря 04 мар 2015 7:55


тъй като проблема е само на газ, би трябвало да смуче въздух някъде по маркучите на АГУ-то ли ?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: лоша газ или потенциален проблем?

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 04 мар 2015 11:18


Изпарителя е дал каквото е могъл за 8 години, време му е да бъде пенсиониран достойно.


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: лоша газ или потенциален проблем?

Мнениеот i.e.i » Сря 04 мар 2015 15:49


Мембраната за ниско налягане се е разтегнала(едва ли е станало от веднъж)


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: лоша газ или потенциален проблем?

Мнениеот Iezekil » Съб 07 мар 2015 10:43


Кофти настройки ми се чини.Недоускорнието е от тройника,не се върти с цял оборот а с по 1/4.Напъваш на 2ра-3та и затягаш или отпускаш,за да ти е достатъчен притока,но не и излишно голям.
После центровката на делкото.На тея тараляснаци се прави на слух,не е лошо сам да почнеш да си даваш по малко предварение и да тестваш динамиката.Като я докараш да те кефи,донастройваш от самия изпарите,като търсиш най-стабилните обороти.Щом той реагира все още на настройки,значи не му е време да се отваря за платна все още.
Що се отнася до прословутия филтър и аз преди седмица го смених.Не за друго,а прочетох мнение тук,че бил се разложил или пък събирал кило графит.Е,който иска да види филтър на 100 000/10години/ще го снимам.Филтъра е цял,просто е потъмнял,ни графит ни дявол.Това също е странно,но е факт.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 176 госта