газова бутилка годност

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
инжектопляктор
Автомобил: Audi 80 B4
Двигател: 2000ccm ABT

Re: газова бутилка годност

Мнениеот инжектопляктор » Нед 27 ное 2016 1:50

KingoftheROAD написа:При мен обаче точно калта и солта имат пълено достъп до бутилката.

Моята бутилка е почти като нова, вътре в багажника ми стои на сухичко. Боята й е почти здрава и съм хванал скобите през кечето, така че не се търка в метала на багажника директно.
Не пълня бутилката повече от 1/2 от капацитета й като мярка за безопасност, освен ако няма да изразходвам количеството газ веднага - т.е дълъг път.

Потребителски аватар
KingoftheROAD
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Контакти:

Мнениеот KingoftheROAD » Пон 28 ное 2016 9:47

Вътре в багажника, или купето на мен не ми върши работа. Освен това в колата може и да се спи, когато се наложи. И за да няма опасност от течове на газ, и задушаване вътре, или пък недай си боже и пожар. Там където е сега си е добре, и не пречи на нищо. Просто допълнителни мерки против ръждата. Освен това май е доста над 10г. и ше трябва да я сменям по някое време.

dobadoba
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот dobadoba » Сря 07 авг 2019 21:02

Здравейте отново,

Три годинки минаха и танка ми за АГУ пресрочи 10г.
Междувременно писах на производителя на бутилката(танк по немски) колко време е срока на експлоатация(уж изискван по документа от поста ми от 05 окт 2016 12:10), на който пише черно на бяло - 20г. За което се 'изръсих' 20-30 евро.
Той не ми беше поискан при ГТП-то ми тази година. Поговорихме си с шефчето на сервиза при който си минах прегледа. Според него 'регистър в информационната система за срока на експлоатация' за компонентите на АГУ не е виждал и вероятно няма. За щастие не се 'заяде' и си минах по живо по здраво.

Догодина? Ще пиша.
Лека и безаварийна на всички!

Върни се в “Автогазови уредби”