Прекъсване на бензинова помпа?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
venco_s_golfo
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот venco_s_golfo » Вто 24 яну 2012 9:18


здравейте колеги нз как стоят нещата с VW от скоро имам но преди това имах клио 1999 хечбек бащата я караше от 2004 до 2009 след което аз я поех до преди месец имаше газова палехме я на бензин докато загрее 3-4 светофара след което на газ за тези години нищо не и стана на помпата колата беше на 260 000 смятаите караш докато загрее на бензин и прехвърляш според мен е напълно безмислено да се маха помпата вярно че след като караш докато загрее на бензин ще даваш малко повече пари но се пак е по добрия вариат ;) сега и голфа така ще го карам и ще видиме :P




Потребителски аватар
самкатааa
Мнения: 186
Регистриран на: Пон 09 яну 2012 17:06
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: ATD

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот самкатааa » Нед 12 фев 2012 14:48


joro_tt написа: Помпата не ми е изключена, но взех да се замислям дали да не я изключа.

Колега какво разбираш под да я изключиш


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот vaiper 1 » Нед 12 фев 2012 15:54


Не е добре ако се изключи мое мнение :wink:


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот joker » Чет 16 фев 2012 20:35


vaiper 1 написа:Не е добре ако се изключи мое мнение :wink:

Дали не е добре като се изключи не знам,но че е добре да си работи съм сигурен!Като купих колата имаше стикер за проверка на газовото в Италия през 2002 г....помпата не бе спряна....аз го карам вече 8-ма година...помпата си работи безотказно и си поддържа перфектно налягане без да е спирана!Това означава най-малкото,че е безсмислено да се спира помпата...дали е вредно да се спира ще кажат тези,които са го правили....аз познавам двама с повредени спрени помпи...


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот muns61 » Чет 16 фев 2012 21:55


Аз познавам много повече с повредени неспрени помпи.
Ефекта от спирането е двоен - хем удължаваш живота на помпата, хем се предпазваш от проблемите на пикаещи дюзи. Работещата помпа не носи никакви плюсове, само минуси. Тази, която е умряла, просто и е дошло времето, а не, че е спряна.
До сега на всички, които съм газифицирал, спирам помпата и няма проблеми. А който съм питал, защо трябва да работи, отговорът е "Щото така трябва!"
Помислете малко...


Потребителски аватар
самкатааa
Мнения: 186
Регистриран на: Пон 09 яну 2012 17:06
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: ATD

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот самкатааa » Пет 17 фев 2012 8:52


muns61 написа:Аз познавам много повече с повредени неспрени помпи.
Ефекта от спирането е двоен - хем удължаваш живота на помпата, хем се предпазваш от проблемите на пикаещи дюзи. Работещата помпа не носи никакви плюсове, само минуси. Тази, която е умряла, просто и е дошло времето, а не, че е спряна.
До сега на всички, които съм газифицирал, спирам помпата и няма проблеми. А който съм питал, защо трябва да работи, отговорът е "Щото така трябва!"
Помислете малко...

И зимата като тръгнеш да запалиш на газ и ти замръзне ирпарителя и дотук с спирането на помпата :!: Вместо да си запалиш на бензин и да ти загрее хубаво трябва да я спираш мисля че това с спирането не е добра идея


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот muns61 » Пет 17 фев 2012 10:31


самкатааa написа:
muns61 написа:Аз познавам много повече с повредени неспрени помпи.
Ефекта от спирането е двоен - хем удължаваш живота на помпата, хем се предпазваш от проблемите на пикаещи дюзи. Работещата помпа не носи никакви плюсове, само минуси. Тази, която е умряла, просто и е дошло времето, а не, че е спряна.
До сега на всички, които съм газифицирал, спирам помпата и няма проблеми. А който съм питал, защо трябва да работи, отговорът е "Щото така трябва!"
Помислете малко...

И зимата като тръгнеш да запалиш на газ и ти замръзне ирпарителя и дотук с спирането на помпата :!: Вместо да си запалиш на бензин и да ти загрее хубаво трябва да я спираш мисля че това с спирането не е добра идея

Да, ако си извадил релето на помпата, така ще стане. Ала ако е прекъсната само когато мотора работи на газ, а се включва автоматично с паленето на бензин, май нещата си идват на място.
Какво беше това замръзнал изпарител? :lol:


Потребителски аватар
val-kat
Мнения: 40
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот val-kat » Съб 18 фев 2012 20:43


Напълно подкрепям варианта за изключване на бензиновата помпа когато колата превключи на газ,когато мине на бензин пак си се включва няма такава дупка за каквато говорят някои колеги за изпреварвания и закъснения проблема със закъснението е единствено от движението на пръста---- до копчето и щракването след като копчето е щракнало вече набираш на бензин.Както един колега беше споменал не изключването при работа на газ е не до край свършена работа от незнание или икономия на допълнителни релета и време!Лично мое мнение от практиката,не искам да го налагам на никой!!!


Потребителски аватар
dj_tuhla
Мнения: 1397
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голо Бърдо

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот dj_tuhla » Чет 12 апр 2012 8:48


Никой не обърна внимание и не коментира охлаждането на рейката и дюзите .. за това главно е добре да се остави помпата :deal .


Потребителски аватар
Ivo 1983
Мнения: 502
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 12:02
Автомобил: Golf 3
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Враца

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот Ivo 1983 » Чет 12 апр 2012 9:51


А ако се изключи с реле и дюзата?


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот fill » Чет 12 апр 2012 9:55


Ivo 1983 написа:А ако се изключи с реле и дюзата?

Дюзата се изключва задължително иначе има вариант да караш на бензин и газ mhihi


Потребителски аватар
dj_tuhla
Мнения: 1397
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голо Бърдо

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот dj_tuhla » Чет 12 апр 2012 11:30


Да, дюзите се изключват електрически (или с реле или по-добре с емулатор на дюзи), така че импулсите подавани от ЕКУ-то не достигат до тях и те не пръскат, но ако помпата работи, през тях все пак циркулира бензин, който ги охлажда. Ако е спряна помпата, тази циркулация липсва, в резултат останалия след паленето вътре в самото пръскало бензин бързо се изпарява и се образуват отлагания и след време някоя дюза почва да "пикае" и прецаква работата на бензин. Почистване с ултразвук има ефект първите 1-2 пъти и после или зарязваме бензина или сменяме дюзите/дюзата .. аз мисля да карам с пусната помпа поради тази причина. Ако имам грешка в разсъжденията, моля поправете ме.


Потребителски аватар
Ivo 1983
Мнения: 502
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 12:02
Автомобил: Golf 3
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Враца

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот Ivo 1983 » Чет 12 апр 2012 12:04


Ако първото палене и да речем преди последното гасене на колата прехвърлим да поработи малко на бензин си мисля, че дюзата няма да има проблем.


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот fill » Чет 12 апр 2012 12:22


При мене имам една дюза и помпата ми е спряна. Нямам проблем с дюзата. Ако трябва да сменям дюза ще ми е по-евтино от колкото да сменя помпата......


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот nepreklonniq » Чет 12 апр 2012 19:28


От 3 години съм изключил помпата, през реле и когато съм на газ тя не работи. Прекъснал съм захранващия й кабел - /дебел червен с жълти ивици и се намира най - лесно във левия праг/, от там съм пуснал кабел към реле във двигателния отсек, като релето е нормално затворено - работи на бензин, и когато получи сигнал от ключа газ/бензин за работа на газ, си спира помпата. Когато решиш да караш на бензин - ако газта свърши изненадващо и си на висока скорост, с едно движение на пръста превключваш на бензин и помпата си тръгва мигновенно... без придърпвания и всичко си работи.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 182 госта