Прекъсване на бензинова помпа?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот stefan4o » Пон 13 май 2013 7:40


Пирели, Семперит, мисля, че и Гейтс имаше :c020




Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот KingoftheROAD » Пон 13 май 2013 7:59


muns61 написа: ...Що не смени маркучите?...
при някой VW-та маркучите, при двигателя, са кербовани за тръбите, и ако са ургинадъ и има още малко дължинка, да се подреже 1-2см. маркуча и да се надене наново. При мен така се получи.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11918
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 13 май 2013 8:26


аз съм с едно парче гудиър маркуч което се закрепи вече 2 години, свалих го от един пасат в една морга, преди това се късаше скапания маркуч всеки месец.
Семперит също съм чувал добри отзиви за маркучите им за гориво.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот muns61 » Пон 13 май 2013 16:07


Кербовани, некербовани - всичко подлежи на подмяна.
Ползвам Семперит, ама зависи и от къде купуваш, за съжаление...


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот Bai Sando » Пон 13 май 2013 17:56


Ще потърся Семперит.
Един метър ще ми стигне като гледам.
Иначе маркучите на са напукани и изглеждат добре,но знае ли човек в кой момент може да се сцепи.


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот fill » Вто 14 май 2013 17:03


Семперит-а ми изкара една година преди да се сцепи ..... :banghead
Не съм попадал на читави маркучи, като включвам в това число и допълнително слаганите маркучи на антифриза. Почти всички издържат към една година и почнах да купувам евтини които да ги сменям редовно.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот Bai Sando » Вто 14 май 2013 17:18


Значи да си карам с оригиналните тогава (поне не са нацепени).
Иначе съм виждал на кола нов внос с газова уредба от италия със маркучи семперит,уредбата на около 7-8 години а маркучите перфектни.За това съм останал с впечатлението,че семперит имат хубави маркучи,но не и в България явно :mhihi


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот ivo_555 » Вто 28 май 2013 20:36


Та значи вече изгорих една помпа, предполагам е била фабричната, сега съм с нова, и мисля да изключа като съм на газ!
Ходих при газаджията ми, и само от това какво пита и гледа мисля че разбрах какво иска да направи! Колата е моно с обикновена газова, струва ми се, че иска да резне кабела на помпата, минава под шофьорския праг и да го свърже към релето което изключва дюзата, ако това е начина, и за тази елементарна 10 мин. интервенция и един метър кабел да ми иска "10-12 лева" , то е направо срамота!

Е те това е въпроса към вас, така ли става номера, та поне да си спестя 10 лева и разкарването?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот muns61 » Вто 28 май 2013 20:43


ivo_555 написа:Та значи вече изгорих една помпа, предполагам е била фабричната, сега съм с нова, и мисля да изключа като съм на газ!
Ходих при газаджията ми, и само от това какво пита и гледа мисля че разбрах какво иска да направи! Колата е моно с обикновена газова, струва ми се, че иска да резне кабела на помпата, минава под шофьорския праг и да го свърже към релето което изключва дюзата, ако това е начина, и за тази елементарна 10 мин. интервенция и един метър кабел да ми иска "10-12 лева" , то е направо срамота!

Е те това е въпроса към вас, така ли става номера, та поне да си спестя 10 лева и разкарването?

Брей, какъв кожодер ти се е случил! Вместо да вземе без пари да ти свърши работата, че и безплатно миене на колата да ти предложи...


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот Bai Sando » Вто 28 май 2013 20:48


Според мен 10 кинта си е напълно нормална сума,но всеки сам си преценява според джоба и уменията.
Иначе се слага отделно реле за помпата.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот Iezekil » Вто 28 май 2013 20:51


10лв. си е нищо,все пак има играчка.Що се отнася до релето,ако твоето на дюзата е 20А по-добре си купи друго за помпата,понеже само тя си иска 20А.


Потребителски аватар
the_red_camel
Мнения: 696
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 14:04
Автомобил: Skoda Roomster 1.6 16V 105hp
Двигател: BTS
Местоположение: Plovdiv

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот the_red_camel » Вто 28 май 2013 20:51


хаха :biggrin Колега не се излагай, аз на предишната си колата моно за прекъсването дадох 20лева майстора за релето,кабелите и труда, което е нормално.. даже скоро ще пак ще я карам сегашната кола която е с ГИ.. някой ако има точно информация от кой праг минава кабела на бензиновата помпа на голф 4, че всеки казва друго, бушоните са от лявата страна ама помпата е отзад отдясно и кабела отива към дясно :rolleyes :rolleyes :rolleyes


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот ivo_555 » Сря 29 май 2013 11:26


muns61 написа:
ivo_555 написа:Та значи вече изгорих една помпа, предполагам е била фабричната, сега съм с нова, и мисля да изключа като съм на газ!
Ходих при газаджията ми, и само от това какво пита и гледа мисля че разбрах какво иска да направи! Колата е моно с обикновена газова, струва ми се, че иска да резне кабела на помпата, минава под шофьорския праг и да го свърже към релето което изключва дюзата, ако това е начина, и за тази елементарна 10 мин. интервенция и един метър кабел да ми иска "10-12 лева" , то е направо срамота!

Е те това е въпроса към вас, така ли става номера, та поне да си спестя 10 лева и разкарването?

Брей, какъв кожодер ти се е случил! Вместо да вземе без пари да ти свърши работата, че и безплатно миене на колата да ти предложи...


Хах, точно такова мнение очаквах преди всичко, дори и първо за теб се сетих!

После ще четем теми, че форума за "взаимопомощ" западал, благодаря на колегите които ми обясниха какво реле да сложа, не съм гъзорък, и ще спестя занимавката на човека от такива социално слаби като мен, че като се замисля, той и кабела искаше от мен, нищо чудно да ми каже, дай ми и реле!

Добре, разбрах вече че 10 лева е малко, хм, в град в който половината хора работят за минимална заплата, ако искате и 30 лева да ми вземат а?

Както казах благодаря на всички останали, разбрах как да го направя!


Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот Somi » Чет 30 май 2013 8:35


Не се занимаваи с релета срежи кабела за помпата от зад на бушонното табло намира се от зад по в ляво буксата е с 4 кабела реже се червения и си захрани ключа газ бензин че същият сигорно е вързан на бобината от някои гении газаджия от ключа си вържи кабела на другият край на помпата така като ти изгасне колата ще си имаш защитата по време от 5 сек дето е при загасена кола и ще спре подаването на газ .Ключа си издържа натоварването все пак храни два клапана пробвано.


Потребителски аватар
the_red_camel
Мнения: 696
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 14:04
Автомобил: Skoda Roomster 1.6 16V 105hp
Двигател: BTS
Местоположение: Plovdiv

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот the_red_camel » Пон 03 юни 2013 11:07


Днес прекъснахме бензиновата помпа на голфа с реле-време, и да споделя че кабелът на бензиновата помпа е на Десния праг :exclaim



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 153 госта