Голф МК5 1.6 FSI - Монтаж на газова уредба

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
venci801025
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 28 юли 2014 19:47
Автомобил:
Двигател:

Голф МК5 1.6 FSI - Монтаж на газова уредба

Мнениеот venci801025 » Сря 18 яну 2017 13:53


Здравейте колеги,пиша тази тема защото няма нищо ново писано по нея.
Искам да сложа газова уредба на моя Голф МК5 1.6 FSI.
Търся мнение от колеги ,които ИМАТ монтирана такава ,на своя FSI.
Доволни ли сте от работата на двигателя,разхода?
Благодаря и извинете ,ако съм пропуснал актуална тема по въпроса.




Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Голф МК5 1.6 FSI - Монтаж на газова уредба

Мнениеот zografski » Сря 18 яну 2017 15:22


за какво си купувате бенз мотори с FSI като искате газ.... купете си Г3 и си свиркай с обикновенна газова. Цените почват от 1700лв нагоре, зависимост от мотора и цилиндрите. Освен газ, имаш харч и на бензин, аз лично на мотор 1.6 не бих слагал такава система... до де избие тия пари... ще си решил да смениш колата! Един път имаш харч на 2 вида гориво, 2ри път имаш обслужване на оше 1 набор от консумативи, още 1 вид проблеми които могат да се появят в колата, още 1 вид диагностики и притеснения, а реално ще избиеш и ще почнеш да спестяваш от гориво (и то кво спестяване ще е...) сиг след поне 5г :D тва за мен е пълна безмислица, поне колата да ти харчи 20/100, та да имаш сметка и по бързо избиване, в твоя случай го виждам като НАБИВАНЕ, не избиване.
Поздрави!


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Голф МК5 1.6 FSI - Монтаж на газова уредба

Мнениеот buller » Сря 18 яну 2017 15:31


Ако бе написал и откъде си...
Има вече достатъчно подобни мотори с монтирана газ.
Стига да е изрядна и да е направено грамотно - няма да имаш проблеми, а и ще си по-щадящ към природата и към джоба си :mrgreen
Аз бих заложил на сервиз, а не на марка - ако си от София, има няколко достатъчно дискутирани сервизи, които биха могли да ти свършат работа.


landisofia
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 06 яну 2016 13:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф МК5 1.6 FSI - Монтаж на газова уредба

Мнениеот landisofia » Пет 20 яну 2017 15:23


В офиса ни в София имаме служебен автомобил, който 2.0 FSI, конвертиран на газ преди 40 000 км. Понеже не е посочен град, оставям на Вас, ако представлява интерес да се свържете с мен на лично и да уговорим ден, в който може да тествате автомобила. На място мога да предоставя и таблица със разхода на газ и съотношението газ/бензин.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 130 госта