Проблем с Ланди Рензо - Омегас

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
zeroheat
Мнения: 221
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Проблем с Ланди Рензо - Омегас

Мнениеот zeroheat » Нед 29 яну 2017 17:07


Здравейте

Наскоро монтирах една стара Омегас на Ланди Рензо, на реното на жена ми. Клио 2002ра 1,2 60коня. Ландито го взех от един познат с А3 100коня, който твърдеше, че до последно не е имал ядове. 2 от инжекторите са със зелени капачки, другите два нямат(те ме съмняват).

Промених всички опции така че да съответстват на наща кола и се опитах да направя авто настройка. Но уви не стана. По някаква причина настройката се опитва да обедни много сместа, намалявайки инжекторните времена. Стига до 1,6мс. Това ми се струва нереално. Навеждаме на мисълта, че може би имам неизправн инжектор или два.

Та пиша във форума за помощ и съвет какво да правя. Как мога да съм сигурен, че проблема е в инжекторите? Как да ги тествам 1 по 1? И ако се окаже проблема в тях, колко струва цяла нова рейка или 1 инж.? И има ли някой колега от форума, който може да помогне с отстъпки примерно, защото съм наясно, че са доста скъпи?

Благодаря много предварително!




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Проблем с Ланди Рензо - Омегас

Мнениеот Bai Sando » Нед 29 яну 2017 17:26


До колкото помня на ланди дюзите се различават по цвета.За най-малките мотори един цвят,за по-мощни друг и т.н.
Ако си сложил от аудито,то сега я дави и за това се опитва да свали толкова времената.А това че има с различен цваят,значи че са сменявани вече.А една нова рейка е сума ти пари.
На скоро мъчихме един мерцедес с една омегаз,като едната дюза не искаше да работи коректно и колата работеше на 3 цилиндъра.След няколко смени на дюзи,накрая му сложихме стандартна рейка валтек.Само смених буксите,че са различни и заработи нормално :th_up


Потребителски аватар
zeroheat
Мнения: 221
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с Ланди Рензо - Омегас

Мнениеот zeroheat » Нед 29 яну 2017 18:04


Здравей
опасявам се, че и аз може да имам същия проблем, некоректно работеща дюза или дори две. Но не искам да развалям оригиналнаата окомплектовка на уредбата и затова по скоро бих купил нова оригинална рейка ако съм сигурен, че това ще оправи нещата.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Проблем с Ланди Рензо - Омегас

Мнениеот Bai Sando » Нед 29 яну 2017 18:26


До колкото знам една нова рейка е около 500 лв :th_up


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с Ланди Рензо - Омегас

Мнениеот ivan_pop » Нед 29 яну 2017 21:38


Ако инжекторите са от старите MED,те вече не се произвеждат.Отиваш на смяна на четирите.Една дюза за един цилиндър е на цена 120-130 лв.Проблема може и в изпарителя да е,да не държи налягане.Май трябва да отидеш на газаджия дето е наясно с тази газова!


Потребителски аватар
zeroheat
Мнения: 221
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с Ланди Рензо - Омегас

Мнениеот zeroheat » Пон 30 яну 2017 19:13


Налягането в рейката уж е константно 1,4 бара
ако испарителя не държеше налягане, предполагам като премине на газ налягането щеше да пада драстично?


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с Ланди Рензо - Омегас

Мнениеот ivan_pop » Пон 30 яну 2017 19:41


Налягането дето се показва в програмата като е на газ трябва да е 1.05-1.1 в случая.


Потребителски аватар
zeroheat
Мнения: 221
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с Ланди Рензо - Омегас

Мнениеот zeroheat » Пон 30 яну 2017 19:46


ivan_pop написа:Налягането дето се показва в програмата като е на газ трябва да е 1.05-1.1 в случая.


Сигурен ли си? Какво точно налягане се показва, диференциално? Мисля, че това което се показва е налягането от испарителя плюс налягането ж колектора. Но не съм сигурен. Може ли някой с подобна система да сподели какво налягане му се показва когато цъкне табчето за автоматична настройка?


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с Ланди Рензо - Омегас

Мнениеот ivan_pop » Пон 30 яну 2017 20:35


zeroheat написа:
ivan_pop написа:Налягането дето се показва в програмата като е на газ трябва да е 1.05-1.1 в случая.


Сигурен ли си? Какво точно налягане се показва, диференциално? Мисля, че това което се показва е налягането от испарителя плюс налягането ж колектора. Но не съм сигурен. Може ли някой с подобна система да сподели какво налягане му се показва когато цъкне табчето за автоматична настройка?

Не съм сигурен ама виж в другия форум съм ти пуснал един ПДФ.
Виж си и ЛС в този форум. :smile


Потребителски аватар
zeroheat
Мнения: 221
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с Ланди Рензо - Омегас

Мнениеот zeroheat » Пон 30 яну 2017 22:04


Здравей

Да, видях ти съощението, но на този етап не мисля да заменям инжекторите с друг тип. Искам да локализирам проблема. Примерно да съм сигурен, че проблема е в рейката или в даден инжектор. Ако се окаже това, просто да си купя друг инжектор или в краен случай цялата рейка. Знам, че ако се окаже това ще ми излезне скъпо, затова се обърнах към някой колега, който може да ми помогне с отстъпки за тези части(Ланди и Мед)


Потребителски аватар
zeroheat
Мнения: 221
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с Ланди Рензо - Омегас

Мнениеот zeroheat » Пон 30 яну 2017 22:14


Сега разгледах .pdf-а
и виждам, че моят испарител е от 3тия тип и това са му характеристиките:
ТЕХНИЧЕСКИЕ ХАРАКТЕРИСТИКИ:
Вес……………………………..……………….………………………………………... 840 г
Нормальная пропускная способность ..…………………………………………… 30 кг/ч
Диапазон рабочих температур……………………………………………………… -20 - + 120 °C
Открытие клапана избыточного давления………………………………………... 3.5 Бар
Рабочее давление…………………………………………………………………….. 0,95 Бар
Электроклапан…………………………………………………………………………. 12В 11Вт
Соответствует правилам………………………………………………………….…. E 13 ECE 67R-010056

и според документа той работи на 0.95, така че налягането което се измерва в рейката и се показва от програмата, а именно 1,4 бара, е или не вярно измерено или към тези 0.95 от документа се добавят и някъде около 0.5 от всмукателния колектор.

Може и да бъркам, затова моля ви да ме поправите.


slavei2003
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 04 фев 2013 15:25
Автомобил: FORD GALAXY
Двигател: Y5B 1999г 147kc
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: Проблем с Ланди Рензо - Омегас

Мнениеот slavei2003 » Вто 31 яну 2017 9:28


Намали диаметъра на дюзите .За кола 60кс. трябват 1,6мм.-1,8мм. при налягане около 1бар. За 100кс. са 2,0мм.-2,2мм.Ако проблема е в рейката, вземи една нова Rail Apache HD 2Ω за 90лв. и си решаваш проблема.


Потребителски аватар
zeroheat
Мнения: 221
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с Ланди Рензо - Омегас

Мнениеот zeroheat » Вто 31 яну 2017 10:27


Здравей

Рейката е с фиксиран диаметър. Със зелените капачки, както вече казах, така че би трябвало да става за колата.

Не бих искал да взимам РЕЙЛ, защото така се губи смисъла на Ландито, да не говорим, че трябва да се преправя доста тъй като РЕЙЛ няма вграден датчик за налягане и температура на газта, което ще рече че трябва да си купя и подходящ датчик и по някакъв начин да го настроя така че системата да работи адекватно с него.

За сега искам да запазя системата в оригиналния вид, ако трябва ще си купя нови МЕД/Ланди инжектори стига да съм сигурен, че проблема е в тях.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Проблем с Ланди Рензо - Омегас

Мнениеот muns61 » Вто 31 яну 2017 12:22


По-добре да беше купил нещо евтино и ново, вместо да се занимаваш с втора употреба. Като смениш дюзи и изпарител, ще разбереш за какво говоря.


Потребителски аватар
garsona
Мнения: 474
Регистриран на: Вто 22 сеп 2009 20:12
Автомобил: Passat B5TDI Honda Accord6 vtec
Двигател: ATJ F18B2

Re: Проблем с Ланди Рензо - Омегас

Мнениеот garsona » Вто 21 фев 2017 20:49


Аз това дърво го ядох , точно с ланди ренцо 2-ра ръка , монтирах си я сам , обаче квато и настройка да направя колата работеше зле и се оказа развалена дюза , при откачане на кабела колата не променяше работата си (синя рейка с дюзи мед - черни капачки) и след много мъки я разкарах и си сложих нов инжекцион и всичко се оправи.Евтиното винаги идва скъпо.Към колегата хем го боли хем го сърби, отиди в официалния сервиз на ЛР и там ще ти дадат диагноза ,очевидно не можеш да се справиш сам !



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта